چگونه استارتاپ های سلامت دیجیتال باید برای کاهش سرمایه گذاری برنامه ریزی کنند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در سال 2021 هجوم گسترده ای از سرمایه به شرکت های سلامت دیجیتال ارائه شد، اما از آن زمان تاکنون انقباض در بازار عمومی، با کاهش بودجه سلامت دیجیتال.

با این حال، با افزایش سرمایه‌گذاری‌ها در سال گذشته، ارزش‌گذاری شرکت‌ها افزایش یافت و بسیاری از آنها موقعیت تک شاخ را به دست آوردند، اصطلاحی که به شرکت های خصوصی با ارزش یک میلیارد دلار یا بیشتر داده می شود.

اما آیا شرکت ها با این قیمت های بالا خیلی زود ارزش گذاری شدند و انتظارات رشد غیرواقعی را ممکن می ساختند؟

“ما اصلاً به دنبال اپراتورهایی نیستیم که روی آن قیمت متمرکز شوند. این میزان سرمایه است که من برای رسیدن به مرحله بعدی عطف نیاز دارم؟ زمانی که نیاز به جذب سرمایه بیشتری دارم و چگونه می توانم با به حداقل رساندن رقت این کار را انجام دهم. بنابراین تیم با انگیزه است، اما در عین حال خودم را آماده می‌کنم تا در دور بعدی بتوانم واقعاً یک دور ثابت یا صعودی داشته باشم؟» امیلی ملتون، شریک مدیریتی در Threshold Ventures، طی بحثی در این شرکت گفت کنفرانس HLTH 2022 هفته گذشته.

اندرو آدامز، موسس و شریک مدیریت Oak HC/FT، گفت: شرکت ها اکنون باید یاد بگیرند که در رکود در بازاری که زمانی اساساً پول رایگان وجود داشت عبور کنند. این منجر به ارزش‌گذاری‌های بالای 409A شد که ممکن است تیم‌ها را به سمت حوزه‌هایی سوق دهد که برای اخلاق اصلی کسب‌وکار منطقی نبود.

آدامز گفت: «من فکر می‌کنم کاری که با منابع نقدی گرانبها و زمان خود در روز انجام می‌دهید، واقعاً تمرکز مجدد روی آن تلاش‌ها و اولویت‌بندی مجدد است. “این بیشتر یک فرآیند منطقی است به جای تلاش برای چرخاندن فوری کشتی.”

به طور کلی، این هیئت موافقت کرد که رکود سرمایه‌گذاری ادامه خواهد داشت و برخی می‌گویند کمبود بودجه ممکن است با گذشت زمان بدتر شود.

“تعداد چیزهایی وجود دارد که می تواند ظاهر تصویر کلان را تغییر دهد، اما من به آن نگاه می کنم و منتظر بقیه سال هستم، هر آنچه که از آن باقی بماند، و شاید به سال 23 بروم تا بدتر به نظر برسم و بعد واقعاً به نوعی کریشنا یشوانت، شریک عمومی در Google Ventures، گفت: یک موقعیت چالش برانگیز در سال 24. بنابراین، عمدتاً آنچه من می‌خواهم این است که شرکت‌ها دیدگاهی داشته باشند که چگونه می‌توانند پول نقد خود را تا سال 25 ادامه دهند، در صورت امکان.

ملتون با این عقیده موافق بود. با این حال، هر یک از سرمایه گذاران به اهمیت تمرکز بر ارائه یک پیشنهاد منحصر به فرد و استفاده از فناوری به گونه ای که هیچ کس دیگری برای اطمینان از پایداری سرمایه گذاری انجام نداده است، اشاره کرد.

گلن تولمن گفت: “من فکر می کنم پیام باید این باشد که چگونه یک شرکت بزرگ بسازیم و چگونه این کار را به گونه ای انجام دهیم که همه بگویند: “وای، من می خواهم در آن شرکت سرمایه گذاری کنم زیرا مسیر را می بینم.” ، مدیر عامل Transcarent و شریک مدیریت در 7wireVentures.

تولمن گفت که درک مسیر روشن برای سودآوری، اطمینان از داشتن باند سرمایه مناسب برای شرکت و حمایت هیئت مدیره و سرمایه گذاران از ماموریت شرکت بسیار مهم است.

شرکت های زیادی را دیده ام که می گویند، ما فقط می خواهیم دوام بیاوریم. سرمایه‌گذاری به این نیست که چقدر می‌توانید دوام بیاورید، زیرا می‌توانید آن را کاهش دهید و آن را پنج یا شش سال دوام بیاورید، بلکه به این است که چگونه به سرعت به چیزی که متمایز است برسید.”

Yeshwant اضافه می کند که داشتن یک برنامه برای چگونگی رسیدن شرکت به سودآوری بسیار مهم است.

همه ما در محیط زیست دیده‌ایم که 25 درصد، 50 درصد از شرکت‌های خارج از کشور، قطعاً در حوزه سلامت دیجیتال و به طور کلی دیجیتال، در واقع برنامه‌ای برای رسیدن به سودآوری ندارند. آنها برنامه‌ای دارند. برای رشد، اما آنها برنامه مشخصی در مورد سودآوری یا نتایج مثبت واحد ندارند.” یشوانت گفت. “من فکر می کنم محیط با نرخ های بهره پایین برای مدتی از آن حمایت کرد. من فکر می کنم ما به نوعی در لحظه ای هستیم که آن محیط دیگر آن را تحمل نمی کند.”

سرمایه‌گذاران به نقوش خاصی اشاره کردند که دوست دارند شرکت‌های تک شاخ بعدی روی آن‌ها در مراقبت‌های بهداشتی تمرکز کنند، به‌طوری‌که یشوانت بیان کرد که سلامت روان، مراقبت‌های سالمندان و مراقبت‌های اولیه برای او مهم هستند، و آدامز اشاره کرد که مایل است تک‌شاخ‌های آینده را در Medicaid ببیند. فضا.

ملتون بر لزوم تبدیل شدن مراقبت های بهداشتی زنان به مراقبت های بهداشتی تاکید کرد.

“ما به سیاستمداران اجازه می دهیم تا تصمیمات را در اطراف بدن ما هدایت کنند، و بسیاری از اینها به این دلیل است که ما آموزش یا زمینه بالینی لازم برای اتخاذ این تصمیمات را نداریم. و این فقط مربوط به مراقبت های بهداشتی نیست. این یک ضرورت اقتصادی است. زنان نیروی کار را هدایت می‌کنند. ما در حال توسعه تولید ناخالص داخلی هستیم و اگر انتظار می‌رود همچنان اعضای مولد جامعه خود باشیم، باید واقعاً به نوع مناسب مراقبت‌های بهداشتی دسترسی داشته باشیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نکته اول: ترامپ در زمان ریاست جمهوری آمریکا وام 19.8 میلیون دلاری را فاش نکرد اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صبح بخیر. بر اساس یک …