قطع عضو زندانی تن، مشکلات مراقبت روانی زندان را برجسته می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نشویل، تن. جان هال، زندانی محکوم به اعدام در تنسی، مدتها پیش هشدار داده بود که او به دلیل بی توجهی شدید مقامات زندان در معرض خطر است، زیرا سه دهه را در سلول انفرادی با تماس یا تعامل بسیار کمی با انسان گذرانده است.

در یک شکایت فدرال که هال در سال 2019 با شکایت از اینکه او نیز نزدیک به شش سال در انفرادی بوده و راهی برای ترک آن وجود ندارد، در مورد هاجز گفت: «او متحمل بدترین شرایط غیرضروری شده است (sic) و بی توجهی، محرومیت ها، و بدرفتاری که من در محکومیت اعدام دیده ام. این یک معجزه است که او خودکشی نکرده است.»

این هشدار مورد توجه قرار نگرفت و ماه گذشته هاجز آلت تناسلی خود را در جریان آنچه وکیلش «اختلال روانی» نامید، قطع کرد.

خودزنی هاجز یک حادثه شدید بود، اما بی سابقه در ندامتگاه های ایالات متحده نبود: آندره توماس، زندانی تگزاس، پنج روز پس از دستگیری اش در سال 2004 به دلیل قتل همسر و فرزندانش، یکی از چشمانش را بیرون آورد و در سال 2009 در حالی که در انتظار اعدام بود، چشمانش را بیرون آورد. چشم باقی مانده اش و به مسئولان زندان گفت که آن را خورده است.

اگرچه اکثر موارد از آن نمونه های وحشتناک کوتاهی می کنند، اما بر نیازهای بهداشت روانی قابل توجه، رو به رشد و رسیدگی نشده زندانیان تاکید می کنند.

مطالعه‌ای که سال گذشته از سوی اداره آمار دادگستری ایالات متحده منتشر شد و داده‌های مربوط به سال 2016 را گردآوری کرد، نشان داد که 41 درصد از زندانیان فدرال و ایالتی سابقه بیماری روانی را گزارش کرده‌اند و 13 درصد در 30 روز گذشته پریشانی روانی جدی را تجربه کرده‌اند. در میان گروه دوم، تنها 41 درصد از زندانیان ایالتی گفتند که در حال حاضر هر نوع درمان بهداشت روانی دریافت می کنند. نرخ درمان برای زندانیان فدرال حتی کمتر بود و تنها 26٪ بود.

کریگ هانی، استاد روانشناسی در دانشگاه کالیفرنیا، سانتا کروز، که اثرات سلول انفرادی را مطالعه کرده است، گفت: «زندان‌های ما برای ارائه مراقبت‌های بهداشت روانی ساخته نشده‌اند، و آن‌ها این کار را به خوبی انجام نمی‌دهند. دهه ها

بدون منابع کافی برای مراقبت از زندانیان بیمار روانی، گاهی اوقات بیماران با اقدامات تنبیهی مانند سلول انفرادی درمان می شوند که فقط مشکل را تشدید می کند.

در تنسی، شکایت هال به چرخه معیوبی که او با آن روبرو بود اشاره کرد.

وکلای هال نوشتند: «برای خروج از سلول انفرادی باید از نظر روانی سالم باشد، اما شرایط حبس باعث آسیب روانی او می‌شود و عدم درمان روانی به این معناست که او نمی‌تواند به اندازه کافی بهبود یابد تا بتواند از سلول انفرادی خارج شود».

گزارش سالانه اداره اصلاح و تربیت تنسی نشان می‌دهد که تعداد زندانیان طبقه‌بندی شده به عنوان «بیماری روانی جدی و مداوم» از حدود 5 درصد جمعیت در سال 2002 به نزدیک به 23 درصد در سال 2022 رسیده است. نزدیک به 19 درصد بیشتر به عنوان مبتلا به این بیماری ذکر شده است. سایر بیماری های روانی

سؤالات فراوانی در مورد اینکه آیا دولت به اندازه کافی برای مقابله با بحران انجام می دهد، وجود دارد.

Centurion of Tennessee که در سال 2020 برنده یک قرارداد 5 ساله به مبلغ 123 میلیون دلار برای اداره خدمات بهداشت روانی زندان های دولتی شد، توسط رقیب Corizon متهم به تبانی با مقامات زندان برای تقلب در مناقصه شده است. یک دعوا خارج از دادگاه حل و فصل شد و وزارت اصلاح در ماه مه 2021 گفت که قرارداد را مجدداً لغو خواهد کرد. تا هفته گذشته، یک جایزه دریافت نشده بود.

در همین حال، ممیزی کنترل‌کننده ایالتی در ژانویه 2020 نشان داد که هم Centurion – که از سال 2013 خدمات پزشکی را اداره می‌کند – و هم Corizon قادر به برآورده کردن سطوح کارکنان مورد نیاز قراردادی نیستند. ممیزی همچنین مشکلاتی در اسناد پزشکی پیدا کرد.

ما نتوانستیم ارزیابی سلامت روان را برای همه زندانیان دارای شرایط سلامت روان مستند در نمونه خود بیابیم. کارکنان پزشکی همیشه دستورات پزشک را در پرونده های بیمار درج نمی کردند. ما نمی‌توانیم برنامه‌های درمانی سلامت روان را برای همه زندانیان دارای شرایط سلامت روان مستند در نمونه خود پیدا کنیم.

دپارتمان اصلاح، مشکلات ثبت سوابق را ناشی از سیستم دست و پا گیر ثبت اسناد مبتنی بر کاغذ دانست. این وزارتخانه انتقال به سوابق سلامت الکترونیک را “اولویت اصلی” در سال 2020 خواند، اما هفته گذشته گفت که هنوز در حال توسعه یک درخواست برای پیشنهادات است و مشخص نکرده است که چه زمانی منتشر می شود.

این اداره گفت که جای خالی کارکنان بر مراقبت از زندانیان تأثیری ندارد زیرا این شیفت ها عموماً توسط سایر کارکنان پر می شد.

هانی، استاد روانشناسی، گفت که احتمالاً برای هاجز اهمیتی نخواهد داشت که زندان های تنسی بهترین مراقبت های بهداشت روانی را در جهان داشته باشند تا زمانی که او در قرنطینه بماند. او گفت که به خوبی ثابت شده است که حتی دوره های کوتاه انفرادی برای سلامت روانی افراد مضر است.

“اگر در پایان یک ساعت، شما را در یک سلول خالی که قرار است 23 ساعت در روز در آن بمانید، بازگردانده شوید، یک درمانگر چه کاری می تواند انجام دهد؟” او گفت.

هانی ادامه داد: وقتی زندانیان برای هفته‌ها منزوی می‌شوند، می‌توانند «از واقعیت خارج شوند و کارهایی را انجام دهند که در هر زمینه‌ای غیرقابل توضیح است». ما به عنوان انسان به ارتباط و تماس با افراد دیگر وابسته هستیم. وقتی آن را بردارید، بسیار بی‌ثبات‌کننده می‌شود.»

هاجس در سال 1992 به دلیل قتل یک تعمیرکار تلفن به مرگ محکوم شد و بلافاصله به سلول انفرادی منتقل شد. قبل از اینکه او خود را در 7 اکتبر مثله کند، رفتار او طی چند روز تشدید شد. بر اساس اسناد دادگاه، هاجس از مالیدن مدفوع روی دیواره سلولی خود به بریدن یکی از مچ دستش با تیغ ادامه داد. وقتی او را به درمانگاه بردند، او خواست که مراقب خودکشی باشد. اما در عرض چند ساعت او به سلول بازگشت و دوباره از تیغ استفاده کرد، این بار برای بریدن آلت تناسلی خود.

هاجز پس از مرخص شدن از بیمارستان به بیمارستان بازگردانده شد. وکیل او در دادخواستی که در اکتبر ارائه شد گفت: در آنجا او را برهنه نگه داشتند و با دستها و پاهایش روی یک تشک نازک روی یک تخته بتنی در اتاقی که 24 ساعت شبانه روز روشن بود و بدون هیچ گونه تحریک ذهنی مانند رادیو یا تلویزیون نگه داشته شد. 28. او رفتار او را با شکنجه مقایسه کرد و گفت که این اقدام ناقض حمایت های قانون اساسی در برابر مجازات های ظالمانه و غیرعادی است.

وکلای ایالتی در جلسه دادرسی همان روز از درمان هاجز دفاع کردند و اسکات ساترلند، معاون دادستان کل آمریکا استدلال کرد که او تحت مراقبت های شبانه روزی قرار دارد.

صدراعظم نشویل، آی اشیا مایلز، به بخش اصلاح دستور داد که مراقبت های بهتری از جمله تهیه لباس و محرک های ذهنی به هاجز ارائه دهد.

وکیل هاجز در تلاش است تا او را به موسسه سلامت روان تنسی میانه منتقل کند. قرار است جلسه رسیدگی اولیه به پرونده او در 28 نوامبر برگزار شود.

در همین حال، همبستگان او همچنان نگران هستند. هال در 13 اکتبر شکایتی را از طرف خود تنظیم کرد و از هاجز درخواست کرد که از مدت طولانی مدت سلول انفرادی تسکین ویژه ای دریافت کند. هال نوشت: «پس از سی سال انزوای محرومیت حسی، شما آن مرد را از سلامت عقل سلب کردید.

این شکایت به عنوان نامناسب رد شد و مدیر واحد نوشت که هال یک مدافع رسمی زندانیان نیست.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده هری دان که به راننده آمریکایی “وحشت زده” گفته شد به دادگاه نروید | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده هری دان گفته اند …