الکس اسکات خبرنگار بی بی سی برای بازی جام جهانی انگلیس بازوبند رنگین کمانی می بندد | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الکس اسکات، کارشناس بی‌بی‌سی، بازوبند رنگین کمانی را هنگام ارائه گزارش اولین بازی انگلیس در جام جهانی قطر، در یک ژست آشکار همبستگی با افراد LGBTQ+ در کشوری که روابط همجنس‌گرایان غیرقانونی است، بسته بود.

تصمیم او برای بستن بازوبند OneLove – که رسماً نشان‌دهنده موضعی در برابر همه اشکال تبعیض است – چند ساعت پس از آن اتخاذ شد که تیم‌های انگلیس و ولز تصمیم گرفتند که بازوبند یکسانی را نبندند، پس از اطلاع از اینکه بازیکنان می‌توانند به دلیل نقض قوانین فیفا در مورد لباس، کارت زرد دریافت کنند.

تصمیم اسکات برای بستن بازوبند آخرین عنصر پوشش خبری بی بی سی در جام جهانی بود که آشکارا از کشور میزبان انتقاد کرد. این به دنبال تصمیم شرکت برای پخش نشدن مراسم افتتاحیه یکشنبه – اجرای مفصلی با حضور مورگان فریمن و خواننده کی پاپ جونگ کوک – در کانال اصلی پخش خود است. در عوض، میلیون‌ها بیننده بی‌بی‌سی وان، مجموعه‌ای گسترده از بحث‌ها و فیلم‌هایی را دیدند که از سوابق حقوق بشری قطر و رفتار با کارگران مهاجر انتقاد می‌کردند.

بی بی سی گفت که مراسم افتتاحیه همچنان برای تماشای فید آنلاین iPlayer در دسترس است، در حالی که گری لاینکر مجری برنامه گفت که این تغییر تحت تأثیر تمایل بی بی سی برای نمایش بازی سوپر لیگ زنان بین چلسی و تاتنهام بوده است.

مجری مسابقه روز گفت: «رسم نیست که مراسم افتتاحیه جام جهانی یا یورو را به طور کامل در BBC One نشان دهیم، اما آن را برای مشاهده در iPlayer، دکمه قرمز و وب سایت BBC در دسترس قرار دهیم. البته برای المپیک بسیار متفاوت است.»

علیرغم انتقادات از قطر، جذابیت فوتبال رایگان تلویزیونی برای عموم بریتانیا همچنان قوی بود. اوج تماشاگر 8 میلیونی تماشاگران برای بازی افتتاحیه جام جهانی که در آن قطر، میزبان، در یک مسابقه پر از افت 2-0 مغلوب اکوادور شد، حضور داشتند. این رتبه‌بندی‌های شبانه که توسط Digital-ido ارائه می‌شود، شامل افرادی نمی‌شود که در مکان‌های عمومی مانند میخانه‌ها یا افرادی که جریان‌های آنلاین را تماشا می‌کنند، تماشا می‌کنند.

با توجه به اینکه سرویس استریم آی پلیر بی بی سی در تلاش است تا با تقاضا روبرو شود – احتمالاً به دلیل تعداد زیادی از افرادی که تلاش می کنند این مسابقه را در محل کار خود تماشا کنند، ارقام تماشا برای تخریب 6-2 انگلیس در بعدازظهر دوشنبه احتمالاً بسیار بالاتر بوده است. کامپیوتر یا روی تلفن همراه

iPlayer در مقایسه با تلویزیون سنتی دارای تاخیر طولانی است – مشکلی که پخش کننده چندین سال برای رفع آن تلاش کرده است – به این معنی که برخی از بینندگان قبل از اینکه آنها را روی صفحه نمایش خود ببینند اهداف را از رسانه های اجتماعی و هشدارهای فشار برنامه یاد می گرفتند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …