فیس بوک به دلیل جمع آوری اطلاعات شخصی برای هدف قرار دادن تبلیغات شکایت کرد | متا

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک فعال حقوق بشر از مالک فیس بوک در دادگاه عالی شکایت می کند و مدعی است که این شرکت از حق او برای اعتراض علیه جمع آوری داده های شخصی خود بی اعتنا است.

تانیا اوکارول شکایتی را علیه متای مارک زاکربرگ به راه انداخته است که به دلیل رعایت نکردن حق خود در درخواست فیس بوک از جمع آوری و پردازش داده های او، قوانین داده های بریتانیا را نقض کرده است. فیس بوک از ساختن نمایه های کاربران و تطبیق آنها با تبلیغ کنندگانی که تبلیغات را به سمت افرادی که علایق و پیشینه خاص آنها را هدف قرار می دهند، درآمد ایجاد می کند.

اوکارول به برنامه امروز رادیو بی‌بی‌سی 4 گفت: «این مورد واقعاً به این موضوع مربوط می‌شود که همه ما می‌توانیم با شرایط خودمان با رسانه‌های اجتماعی ارتباط برقرار کنیم، و بدون اینکه اساساً بپذیریم که فقط برای اینکه بتوانیم در معرض پروفایل‌های نظارتی ردیابی بسیار تهاجمی قرار بگیریم. قادر به دسترسی به رسانه های اجتماعی است.»

O’Carroll، یکی از اعضای ارشد Foxglove، یک گروه کمپین حقوقی در بریتانیا که بر مسئولیت‌پذیری در صنعت فناوری تمرکز دارد، ادعا می‌کند که فیس‌بوک ماده 21 (2) مقررات عمومی حفاظت از داده‌های بریتانیا (GDPR) را که به افراد این حق را می‌دهد، نقض کرده است. اعتراض به پردازش داده های شخصی خود برای اهداف بازاریابی. اوکارول گفت که یک پرونده موفق می تواند سابقه ای برای میلیون ها کاربر فیس بوک، رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو ایجاد کند.

“در این مورد، من واقعاً از این حق استفاده می کنم که مدت هاست در کتاب قانون وجود داشته است، اما تاکنون از آن استفاده نشده است، یعنی به سادگی بگویم “من مخالفم”، و اگر در آن موفق باشیم، همه او این حق را خواهد داشت.»

O’Carroll شکایتی را در دادگاه عالی ارائه کرده است و منتظر تأیید متا از ادعا و تأیید این است که شرکت قصد دارد از آن دفاع کند و پس از آن جلسه رسیدگی و قضاوت دادگاه انجام شود. O’Carroll به دنبال خسارت نیست، بلکه یک تصمیم بله / خیر در مورد اینکه آیا می تواند برای اهداف تبلیغاتی از پروفایل خود انصراف دهد یا خیر.

یکی از سخنگویان متا گفت: “ما می دانیم که حریم خصوصی برای کاربران ما مهم است و این را جدی می گیریم. به همین دلیل است که ما ابزارهایی مانند بررسی حریم خصوصی و تنظیمات برگزیده تبلیغات می‌سازیم، جایی که توضیح می‌دهیم چه داده‌هایی را افراد به اشتراک گذاشته‌اند و نشان می‌دهیم که چگونه می‌توانند بر روی نوع تبلیغاتی که می‌بینند کنترل داشته باشند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دیکشنری مریام وبستر می گوید که گاز لایت کلمه سال است اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، “Gaslighting” – ذهن دستکاری، به …