رئیس فرودگاه‌ها می‌گوید: «بدون شک» برگزیت به اقتصاد بریتانیا آسیب زد برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رئیس بزرگ‌ترین گروه فرودگاهی بریتانیا گفت: «شکی نیست» که برگزیت به اقتصاد بریتانیا آسیب رسانده است، و افزود که کمبود کارگران را «به شدت تشدید کرده است».

چارلی کورنیش، مدیر اجرایی MAG، که مالک فرودگاه‌های منچستر، استانستد و میدلندز شرقی است، گفت که مشکلات مربوط به استخدام باعث می‌شود بریتانیا رقابتی‌تر شود.

فرودگاه منچستر یکی از امکاناتی بود که امسال تحت تاثیر این اختلال قرار گرفت زیرا کمبود کارکنان خط مقدم باعث شده بود که این فرودگاه قادر به رسیدگی به تقاضای سفر پس از کووید نباشد، با صف‌های بزرگ و صحنه‌های آشفته در سالن‌های امنیتی و چمدان‌ها.

کورنیش که در کنفرانس خطوط هوایی 2022 در لندن صحبت می کرد، گفت: «شکی نیست که برگزیت به اقتصاد بریتانیا آسیب زده است، 99 درصد از اقتصاددانان برجسته به شما این را می گویند. اکنون فقط باید به نرخ رشد نگاه کنید و این قابل توجه است.»

وی افزود: «اگر این روند ادامه یابد، توانایی بریتانیا برای رقابت پذیری هر سال از بین می رود. ما به دولت بریتانیا نیاز داریم که ببیند چگونه می‌توان یک برنامه رشد اقتصادی معقول را با محوریت هوانوردی بازگرداند.»

کورنیش گفت که در حالی که عوامل دیگری مانند کووید به طور ساختاری نیروی کار را تغییر داده است، مشکلات با بازگشت اروپایی‌های کمتری به بریتانیا تشدید شد. او گفت: «این به توانایی بخش هوانوردی بریتانیا برای جذب نیروی کار در مقیاس و سرعت آسیب می رساند. قبل از برگزیت، این مشکل هرگز وجود نداشت.»

وی افزود: هوانوردی کاملاً با تولید ناخالص داخلی مرتبط است. ما باید یک گفتگوی آزاد داشته باشیم: چگونه می‌خواهیم اختلال مربوط به برگزیت را حل کنیم؟ اگر به بهبود اقتصادی در اتحادیه اروپا نگاه کنید، آنها بسیار جلوتر از بریتانیا هستند. هیچ کس نمی تواند بگوید که این به دلیل برگزیت نیست.

شارلوت ور، وزیر هوانوردی، زمانی که بعداً در کنفرانس از آن خواسته شد تا از مزایای برگزیت برای صنعت نام ببرد، پیشنهاد کرد که بریتانیا می‌تواند فضای هوایی خود را مدرن‌سازی کند. توانایی ما برای نوسازی فضای هوایی با اتحادیه اروپا متفاوت است… من آن را به عنوان یک محدودیت می بینم. [on the EU]. از دیدگاه ما، من معتقدم که می‌توانیم بخش هوانوردی خود را توسعه دهیم.»

ویلی والش، رئیس سازمان هواپیمایی جهانی یاتا و رئیس سابق شرکت هواپیمایی بریتیش ایرویز، مالک IAG، گفت که شاخص‌های واضحی وجود دارد که نشان می‌دهد هوانوردی بریتانیا کندتر از اروپا بهبود می‌یابد.

او گفت: «از همه چیزهایی که من دیده ام، به بریتانیا آسیب رسانده است. من از هیچ سیاستمداری نشنیده ام که هیچ سودی را بیان کند و هیچ سودی از برگزیت برای هوانوردی نمی بینم. اگر نتوانید تصدیق کنید که یک نکته منفی وجود دارد، آنها قادر به رفع آن نخواهند بود.»

در پاسخ به اظهارات لیدی ویر، والش گفت: «عیسی، ما یک جزیره هستیم، می‌خواهیم فضای هوایی خود را اصلاح کنیم؟ چه، شما می توانید سریعتر از امروز از هیترو به منچستر پرواز کنید؟

والش گفت که یاتا مطمئن است که صنعت هوانوردی گسترده‌تر در سال 2023 بهبود بیشتری خواهد یافت، علی‌رغم جنگ در اوکراین و سایر بادهای مخالف اقتصادی. در سطح جهانی، ما به رشد مثبت نگاه می کنیم. بریتانیا یک امر دور از ذهن است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

10 نکته ای که از مرحله گروهی جام جهانی قطر آموختیم | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، با 48 بازی و کل مرحله …