سنگال – هلند: جام جهانی 2022 – زنده | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

42 دقیقه: سنگال برنده یک ضربه ایستگاهی در خط جلوی محوطه جریمه هلند است. تلاش ادریسا گویه تاسف بار است و نمی تواند مدافع اول را دفع کند.

41 دقیقه: اسماعیلا سار توپ را در محوطه جریمه هلند به میدان می‌آورد و ناتان آکه توپ را به بیرون فرستاد.

40 دقیقه: در لبه محوطه جریمه سنگال، استیون برگوئیس به سمت اخراج وینسنت یانسن می دود و توپ را از بالای دروازه به بیرون پرتاب می کند.

38 دقیقه: اسماعیلا سار برای جمع آوری یک توپ بلند سیس از اعماق زمین در کنار خط لمسی تحت فشار ماتییس دی لیگت مسابقه می دهد. او در موارد نادری که روی توپ قرار می گیرد، خطرناک به نظر می رسد.

36 دقیقه: کرنر هلند پس از ضربه بلند دی یونگ از راه دور از روی سر پاپ ابوسیسه به بیرون رفت. چیزی از آن در نمی آید.

34 دقیقه: Bergwijn توپ را با فاصله برای Blind پخش می کند که ارسال او از سمت چپ برای Dumfries در محوطه جریمه سنگال به زمین می افتد. او قادر به دور زدن شلیک نیست.

31 دقیقه: هلند یک ضربه ایستگاهی را در موقعیت امیدوارکننده دیگری به خاطر خطای سیسه روی یانسن برد. تقریباً با لبه سمت راست محوطه جریمه سنگال همخوانی دارد. کودی باکپو توپ را به سمت تیرک دورتر بالا می برد، جایی که توپ خالی می شود.

30 دقیقه: ویرژیل ون دایک و فرنکی دی یونگ سیم‌هایشان را قطع می‌کنند، و دومی پس از پشت کردن به طرف دیگر موفق به گرفتن پاس از دیگری نشد. ادریسا گوئی می جهد اما یک شوت عجولانه را به بیرون ارسال می کند.

28 دقیقه: ادریسا گویه و چیک کویاته در سمت راست برای سنگال ترکیب می‌شوند اما نمی‌توانند راهی برای عبور از عقب‌نشین هلندی پیدا کنند.

26 دقیقه: تلاش برای ارسال دامفریس به کرنر روی عبدو دیالو، مدافع چپ سنگال به بیرون رفت. ویرژیل ون دایک به خوبی به مهاجم پیش رو هدایت می شود، سپس با بازگشت به موقعیت خود، خود را با قوی ترین شرایط ممکن مورد انتقاد قرار می دهد.

ویرجیل فن دایک بازیکن لیورپول نمی تواند ضربه سر خود را روی دروازه هدایت کند.
ویرجیل فن دایک بازیکن لیورپول نمی تواند ضربه سر خود را روی دروازه هدایت کند. عکس: آلبرتو پیتزولی/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

25 دقیقه: با گذشت کمی بیش از یک ربع از بازی، انتخاب کمی بین دو تیم وجود دارد. هلند در حال غلبه بر آن است، اما پس از اینکه اسماعیلا سار از سمت چپ با کتف شانه خود برید و یک شوت را به سمت دروازه بچرخاند، بیشتر عرق می کند. Virgil van Dijk با ضربه سر توپ رو به بیرون فرستاد.

23 دقیقه: به نظر می رسد ورزشگاه از زمان شروع بازی به میزان قابل توجهی پر شده است، در شرایطی که نشان می دهد هواداران اینجا احتمالاً از همان مشکلات مربوط به برنامه بلیط فروشی رنج می برند که قبل از بازی امروز برای طرفداران انگلیس و ایران پیش آمده بود.

21 دقیقه: ضربه آزاد هلند، چند یاردی خارج از محوطه جریمه سنگال، در خط با لبه راست. تحویل فر شده Berghuis عالی نیست و سنگال به راحتی پاک می شود.

19 دقیقه: یک توپ درخشان درون داخل از سوی Bergwijn استیون Berghuis را انتخاب می کند. او آن را برای فرنکی دی یونگ، که به نوعی می‌کوشد علیرغم اینکه تمام وقت دنیا را در اختیار دارد، از بین نرود. او می چرخد ​​و می چرخد ​​و به دفاع سنگال اجازه می دهد تا دوباره جمع شود و او را از توپ دور کند.

16 دقیقه: دیلی بلیند در پست دورتر از یوسف سبالی بالاتر می‌پرد تا با صلیب کودی گاکپو ارتباط برقرار کند. ضربه سر رو به پایین او به سمت اشتباه عمودی پرتاب می شود.

14 دقیقه: گاکپو و دامفریس در سمت راست درون راست با هم ترکیب می‌شوند، اما بک بک دومی مستقیماً به یک مدافع سنگالی می‌رسد.

ویرجیل ون دایک و بولای دیا از سنگال در حال تشکیل.
ویرجیل ون دایک و بولای دیا از سنگال در حال تشکیل. عکس: تاناسیس استاوراکیس/AP

11 دقیقه: پس از گذشت تنها 10 دقیقه، بازیکنان دو تیم خیس عرق هستند. سنگال حمله می کند، اما کرپین دیاتا قبل از اینکه بتواند از سمت راست سانتر بزند، توپ را در پشت ضربه سنگین از دست داد.

10 دقیقه: دنزل دامفریس توپ را در خط لمسی سمت راست برمی دارد و سانتری را به محوطه جریمه سنگال می فرستد. ادوارد مندی با اطمینان در پست دور ادعا می کند.

9 دقیقه: اسماعیل صر پس از دریافت پاس از وسط با پشت به سمت دروازه از راه دور روی پیچ شوت می زند. تلاش او از بالای میله عبور می کند.

7 دقیقه: اشتباهات اولیه در هر دو به یک بازی باز ختم می شود اما هنوز هیچ گل یا موقعیتی برای ثبت وجود ندارد. سنگال از سمت راست حمله می کند و یک صلیب به سمت تیرک دورتر بالا می رود. پاپ ابو سیسه با نشان دادن تمام چابکی یک نیمه وسط اندازه خود، نمی تواند با توپ در حال سقوط ارتباط برقرار کند تا آن را از زاویه ای بسته به سمت دروازه هدایت کند.

3 دقیقه: پس از آن شروع متزلزل، هلند پیشروی کرد و باید پیش قدم می شد. پس از اینکه ادوارد مندی با عجله از خط خود خارج شد و در زمین بی‌کسی گرفتار شد، استیون برگوین نمی‌تواند در انتهای یک پاس کوتاه کودی گاکپو به محوطه جریمه سنگال وارد شود.

1 دقیقه: هلند توپ را از پشت پاس می دهد و سعی می کند تا زمانی که ماتییس دی لیخت توپ را از دست بدهد، جلو بیفتد. اسماعیلا سار پرتاب می شود و توپ را به سمت بولای دیا می کشد که فرنکی دی یونگ ضربه او را مهار می کند. توپ به کرنر می رود که چیزی از آن بیرون نمی آید.

بازی سنگال – هلند…

1 دقیقه: پس از پیروزی شب گذشته اکوادور مقابل قطر، دومین بازی گروه A این مسابقات با توپ گیری هلندی ها آغاز شد. بازیکنان هلند پیراهن، شورت و جوراب نارنجی به تن دارند. قهرمان آفریقا با پیراهن سفید، شورت سفید و جوراب سفید است.

دنزل دامفریس هلندی در کنار کرپین دیاتا از سنگال.
دنزل دامفریس هلندی در کنار کرپین دیاتا از سنگال. عکس: مولی دارلینگتون/رویترز

بیرون می روند: هر دو دسته از بازیکنان به زمین می‌روند و در دو طرف داور ویلتون سامپایو و تیمش از مسئولان مسابقه برای سرودهای ملی ایستاده‌اند.

مدت زیادی نیست: تیم‌ها در تونل منتظر پایان یک نمایش فوق‌العاده نور و آتش‌نشان در ورزشگاه الثمامه (در بهترین حالت) نیمه‌پر هستند و قبل از اینکه به میدان بروند. در اینجا به امید یک بازی کرک و رقابتی هستیم. این سومین دوره مسابقات است و دو دوره قبل از آن هر دو به طرز مسخره ای یک طرفه بوده اند.

صحنه های انفجاری قبل از مسابقه.
صحنه های انفجاری قبل از مسابقه. عکس: گلین کرک/ خبرگزاری فرانسه/ گتی ایماژ

آن تیم ها: هلند از آندریس نوپرت دروازه بان بدون بازی در ترکیب اصلی خود نام می برد، در حالی که سنگال کرپین دیاتا را به عنوان جانشین خود برای سادیو مانه انتخاب کرده است. سنگال 9 بازیکن از تیم قهرمان جام ملت های آفریقا در ترکیب اصلی خود دارد.

پس از گمانه زنی های فراوان در مورد هویت سرمربی دروازه بان هلندی، لوئیس فان خال، نوپرت را انتخاب کرد که با قد 6 فوت 8 اینچی بلند قدترین بازیکن این جام جهانی است، علیرغم این واقعیت که هنوز در یک بازی بین المللی بازی نکرده است. دنزل دامفریس در پست دفاع راست هلند به میدان می‌رود، علی‌رغم اینکه حضور او در روند بازی با تردید همراه بود.

ترکیب سنگال – هلند

سنگال (4-3-3): ادوارد مندی، کولیبالی، سیسه، گی، پاپی مندی، کویاته، دیا، دیاتا، سار، سابالی، دیالو.

هلند (3-4-1-2): نوپرت، دی لیخت، ون دایک، آکه، برگوین، گاکپو، برگویس، بلیند، یانسن، دی یونگ، دامفریس.

هلند: جیمی جکسون از دوحه می‌نویسد: «لوئیس فن خال معتقد است هلند می‌تواند جام جهانی را برد، زیرا تیم او «کیفیت متوسط ​​بالاتری» نسبت به گروهی دارد که او در برزیل 2014 به مقام سوم رساند.

سنگال بدون سادیو: اد آرونز می نویسد که مصدومیت مهاجم بایرن مونیخ یک ضربه است، اما قهرمان آفریقا رویکردی عمل گرایانه به مسابقات فوتبال تحت هدایت آلیو سیسه دارد.

مسئولین بازی امروز

  • داور: ویلتون سامپایو (برزیل)

  • کمک داوران: برونو بوشیلیا (برزیل) و برونو پیرس (برزیل)

  • کمک داور ویدیویی: خوان سوتو (ونزوئلا)

ویلتون سامپایو داور برزیلی بازی عصر امروز سنگال و هلند را بر عهده دارد.
ویلتون سامپایو داور برزیلی بازی عصر امروز سنگال و هلند را بر عهده دارد. عکس: سرجیو مورائس/ رویترز

اخبار اولیه تیم

همانطور که قبلا ذکر شد، سنگال بدون سادیو مانه است که می تواند توسط کرپین دیاتا، وینگر موناکو دوباره به خدمت گرفته شود. ابو دیالو، مدافع میانی RB لایپزیگ، ممکن است به دلیل مصدومیت از ناحیه زانو بازی را از دست بدهد.

هلند نیز یک بازیکن کلیدی خود را از دست داده است و ممفیس دیپای حداقل به دلیل مصدومیت از ناحیه همسترینگ برای این مسابقه غایب است. دنزل دامفریس نیز ممکن است پس از مصدومیت در حین بازی برای اینتر در آخر هفته گذشته، بازی را از دست بدهد، در حالی که حضور مارتن درون، هافبک اینتر نیز در تردید است.

ممفیس دیپای (سمت چپ) در حالی که از مصدومیت همسترینگ بهبود می یابد، با تیم هلند تمرین می کند، اما بعید است که در بازی افتتاحیه امروز بازی کند.
ممفیس دیپای (سمت چپ) در حالی که از مصدومیت همسترینگ بهبود می یابد، با تیم هلند تمرین می کند، اما بعید است که در بازی افتتاحیه امروز بازی کند. عکس: Hollandse Hoogte/REX/Shutterstock

گروه A: سنگال – هلند

ورزشگاه 40000 نفری الثمامه قطر محل دیدار امروز سنگال و هلند است. این تورنمنت که قرار است میزبان هشت مسابقه مختلف باشد، سیزده ماه پیش میزبان اولین بازی خود بود.

قهرمان آفریقا با این خبر که ستاره آنها سادیو مانه پس از مصدومیت در حین بازی برای بایرن مونیخ که باعث شد آلیو سیسه، سرمربی بین المللی او به جدول بازگردد، برای مدتی از میادین دور بوده است، با ضربه چکشی روبرو شد.

هلند با هدایت لوئیس فن خال به عنوان برنده گروه به این تورنمنت می آید و از آن زمان تاکنون پنج بازی از شش بازی لیگ ملت ها را با تساوی به پیروزی رسانده است. شروع در این مسابقه وسوسه انگیز که بهترین های آفریقا در مقابل یکی از بهترین های اروپا قرار می گیرند، ساعت 4 بعدازظهر (GMT) است، اما در این مدت منتظر اخبار و ترکیب تیم باشید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بیا توپ بازی کنیم”: لهستان برای بازی بیشتر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل فرانسه دعا می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، “بیا توپ بازی کنیم” – “بیا …