کارخانه ماهی ایسلندی به دلیل برگزیت و کووید از بریتانیا خارج شد | صنعت ماهیگیری

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک کارخانه فرآوری ماهی در گریمزبی که تقریباً 200 کارگر در آن مشغول به کار هستند، پس از اینکه مالک آن گفت که برگزیت و همه‌گیری کروناویروس کار آن را بسیار چالش برانگیز کرده است، در معرض خطر تعطیلی قرار گرفته است.

Iceland Seafood گفت که سایت در Grimsby که قبلاً 10 درصد از گردش مالی گروه را تشکیل می داد، پس از خرید این مرکز در سال 2018 دیگر “یک مناسب استراتژیک” نبود و برای پردازش بر روی سایر تاسیسات اروپایی خود در اسپانیا و ایرلند تمرکز خواهد کرد.

در بیانیه ای آمده است: «سرمایه گذاری و تصمیم ادغام در مارس 2020، درست قبل از شروع کووید-19 تکمیل شد و نوسازی و نصب کارخانه بسیار تحت تأثیر کووید و بعداً برگزیت همراه با مشکلات در عملیات کلی قرار گرفت. “

صنعت ماهیگیری برای سال‌های متمادی تنها نقشی حاشیه‌ای در اقتصاد کلی بریتانیا ایفا کرده است، اما همچنان جایگاه مهمی در بسیاری از جوامع ساحلی دارد که با کاهش این بخش، شاهد افزایش بیکاری بوده‌اند.

در طول همه پرسی برگزیت، برخی از فعالان و نمایندگان مجلس گفتند خروج از اتحادیه اروپا می تواند صنعت در بریتانیا را تقویت کند و چندین جامعه با میراث ماهیگیری قوی به خروج از اتحادیه اروپا رای دادند. لینکلن‌شایر شمال شرقی، که شامل گریمزبی است، با 69.9 درصد رای به برگزیت رای داد و آن را در میان مقامات محلی با بیشترین آرای خروج در رتبه دهم قرار داد.

مشاجرات بر سر حقوق ماهیگیری بریتانیا تقریباً کل توافق تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا را در اواخر سال 2020 از مسیر خارج کرد. با این حال، بوریس جانسون، نخست وزیر وقت، در عوض توافقی را انجام داد که توسط فدراسیون ملی سازمان های ماهیگیران به عنوان “خیانت” محکوم شد. امیدوار بود که از خروج بریتانیا سود ببرد.

Bjarni Ármannsson، مدیر اجرایی Icefood Seafood، گفت که این شرکت از کمبود انبار سرد آسیب دیده است زیرا کسب‌وکارها برای آماده شدن برای اختلال احتمالی با خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و همچنین اختلالات Covid-19 از جمله تأخیر در حمل و نقل برای cod و pollock خود در انبارها انباشته شده‌اند. وارداتی از چین و ویتنام او گفت: «این همیشه ترکیبی از آنچه برگزیت بود، آنچه که همه‌گیری بود.

آرمانسون گفت که اسناد اضافی پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا واردات ماهی را دشوارتر کرده است.

او گفت: «فرآیندهای مربوط به ورود محصولات از جنوب شرق آسیا به کشور، دشوارتر شد. بازار بریتانیا پس از برگزیت دشوارتر شده است. بریتانیا از نظر کاغذبازی دست و پا گیرتر شده است.»

تاسیسات گریمزبی که توسط تاجر برجسته محلی جان فنتی ساخته شده بود، در سال 2020 پس از بسته شدن با از دست دادن نزدیک به 400 شغل، توسط ایسلند دریایی بریتانیا تصرف شد. سپس شرکت بازگشایی شد و آن را با عملیات بردفورد و گریمزبی ادغام کرد.

ایسلند سی فودز که حدود 1000 کارگر را در تمامی فعالیت های خود استخدام می کند، اصرار داشت که فروش برای تضمین آینده سایت امکان پذیر است. این شرکت مالی شرکت ایسلندی MAR Advisors را برای یافتن خریدار استخدام کرده است و برخی از رویکردهای اولیه را داشته است.

این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرد: «اگرچه نتیجه‌گیری شده است که عملیات بریتانیا دیگر مناسب استراتژیک برای غذاهای دریایی ایسلند نیست، امکانات عالی و تیم مدیریت قوی در گریمزبی می‌تواند برای سایر شرکت‌های این بخش افزوده شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …