لی رهبر هنگ کنگ پس از سفر اپک به دلیل ابتلا به کووید-19 منزوی شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هنگ کنگ — دولت هنگ کنگ روز دوشنبه اعلام کرد که تست کرونای جان لی رهبر هنگ کنگ پس از دیدار با دیگر رهبران منطقه در مجمع همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در تایلند مثبت شده است.

آزمایش لی در طول اقامت چهار روزه خود در بانکوک منفی بود، اما آزمایش او در بدو ورود به فرودگاه هنگ کنگ در یکشنبه شب مثبت بود.

طبق بیانیه دفتر رئیس اجرایی، لی اکنون در انزوا است و از خانه کار خواهد کرد. سایر مقامات دفتر او که با لی به تایلند رفته بودند همگی منفی شدند.

دفتر در بیانیه بعدی گفت که لی در بعد از ظهر تب خفیف و گلو درد داشت.

هدف لی از همایش اقتصادهای آسیا-اقیانوسیه ارتقای تصویر هنگ کنگ در حالی بود که این شهر پس از اعمال محدودیت های شدید COVID-19 برای بیشتر موارد همه گیر، باز به روی جهان باز می شود.

در طول سفر، لی با رهبران مختلف از جمله جوکو ویدودو، رئیس جمهور اندونزی و لی هسین لونگ، نخست وزیر سنگاپور ملاقات کرد. در برخی از جلسات پشت درهای بسته، او در کنار شی جین پینگ، رئیس جمهور چین نشست که هر دو رهبر بدون ماسک دیده شدند. او همچنین با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین که ماسک زده بود، دست داد.

او در اولین روز زندگی خود از شی در فرودگاه بانکوک استقبال کرد و هنگام ورود به یک شام جشن در آن شب در کنار رئیس جمهور چین دیده شد. روز شنبه، لی گفت که با شی صحبت کرده و رئیس جمهور را در مورد وضعیت هنگ کنگ توضیح داده است.

مائو نینگ، سخنگوی وزارت خارجه چین، در پاسخ به سوالی درباره سلامت شی، گفت: «هیئت‌های چینی به کشورهای خارجی از پروتکل‌های تعیین‌شده کووید پیروی می‌کنند.» او توضیح بیشتری نداد.

در ماه سپتامبر، هنگ کنگ اقدامات اجباری قرنطینه هتل ها را برای مسافران ورودی لغو کرد زیرا به دنبال حفظ رقابت و باز شدن در سطح جهانی بود. اما مسافران باید سه روز تحت نظارت خانگی قرار بگیرند. اگر بعد از سه روز تست ویروس آنها منفی شد، اجازه ورود به مکان هایی مانند رستوران ها و بارها را خواهند داشت.

از جمعه گذشته، قوانین برای بازدیدکنندگانی که در گروه‌های تور به هنگ کنگ می‌آیند، کاهش یافته است. کسانی که درخواست می دهند و شرایط خاصی را دارند می توانند در سه روز اول بازدید خود در رستوران های تعیین شده غذا بخورند.

لی روز یکشنبه گفت که کاهش محدودیت ها تدریجی و متعادل در برابر خطرات خواهد بود.

هفته گذشته، هون سن، نخست وزیر کامبوج، نشست گروه 20 در اندونزی را زودتر به دلیل تشخیص مثبت کووید-19 خود ترک کرد. این تنها چند روز پس از میزبانی او از جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا و دیگر رهبران برای نشست آسیای جنوب شرقی صورت گرفت. بایدن در نشست APEC شرکت نکرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

زن تگزاسی 51 سال پس از ربوده شدن در کودکی توسط خانواده پیدا شد | اخبار آمریکا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بیش از 50 سال پس …