عروسی در کاخ سفید است، اما جزئیات کاملا محرمانه است

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – نام رئیس جمهور و بانوی اول در دعوتنامه عروسی وجود دارد. فروشندگان همه قراردادهای عدم افشا را امضا کرده اند. و عروس و داماد راه زیادی برای سفر به محل برگزاری خود ندارند، زیرا آنها در کاخ سفید زندگی می کنند.

هنگامی که نائومی بایدن، بزرگترین نوه رئیس جمهور بایدن، با نامزد خود، پیتر نیل، در یک مراسم خصوصی در چمن جنوبی در صبح روز شنبه ازدواج کند، این ماجرای اساسی بایدن خواهد بود: برنامه ریزی شده توسط خانواده نزدیک و تعداد انگشت شماری از افراد مورد اعتماد. دستیاران، و با وجود یک پس‌زمینه عمومی، مانند یک راز دولتی رفتار می‌شود.

کاخ سفید جزئیات این رویداد را به حداقل رساند، اما یک فرد آشنا با برنامه‌ریزی گفت که یک ناهار برای خانواده و جشن عروسی بلافاصله پس از مراسم چمن‌زار جنوبی، که برای ساعت 11 صبح یک شب کراوات سیاه برنامه‌ریزی شده بود، در کاخ سفید برگزار می‌شود. پذیرایی همراه با دسر و رقص خواهد بود. کاخ سفید قصد دارد بعد از ظهر شنبه عکس هایی از این رویداد منتشر کند.

از میان هفت نوه بایدن، خانم بایدن، 28 ساله، حضوری ویژه در زندگی آقای بایدن دارد. این او بود که برای تشویق پدربزرگش برای نامزدی ریاست جمهوری در سال 2019 یک جلسه خانوادگی برگزار کرد. و زمانی که آقای بایدن، که یک روز پس از عروسی 80 ساله می شود، برای دومین بار تصمیم بگیرد، در بحث های خانوادگی شرکت خواهد کرد.

خانم بایدن که یک وکیل واشنگتن و علاقه مند به سیاست است، در مراسم کاخ سفید حضور مکرر داشته است، زمانی که التون جان در ماه سپتامبر در آنجا بازی می کرد، با لباسی پر از پر در چمن جنوبی می چرخید و در میان تماشاچیان در Cinco de نشسته بود. جشن مایو در ماه مه او دختر هانتر بایدن، پسر رئیس جمهور و کاتلین بوهل است که در سال 2017 از هم جدا شدند.

خانم بایدن، همانطور که رئیس جمهور اغلب می گوید، به نام دختر اولش که در سال 1972 همراه با همسر اول آقای بایدن، نیلیا، در یک تصادف رانندگی جان باختند، نامگذاری شد.

در ماه آوریل، آقای بایدن خود را «پدربزرگ نائومی بایدن» در مراسمی در کاخ سفید برای جشن گرفتن تایید صلاحیت کتانجی براون جکسون قاضی دیوان عالی معرفی کرد. در ماه اکتبر، خانم بایدن با یک کلاه گیس صورتی – که مادربزرگش بنفش بود – در کنار پدربزرگ و مادربزرگش ایستاد و آب نبات هالووین را به افراد حقه باز داد.

بنابراین، به گفته افراد آشنا با این رویداد، تعداد کمی از کسانی که خانواده را می شناسند تعجب می کند که رئیس جمهور و بانوی اول در روند برنامه ریزی عروسی فعال بودند. دکتر بایدن در برنامه «امروز» در ماه سپتامبر گفت که در بیشتر جلسات برنامه ریزی حضور داشته و شاهد شکوفایی نوه اش بوده است و افزود: «واقعاً چنین شادی در مورد آن وجود دارد و من نمی توانم صبر کنم».

دستیارانش می گویند که رئیس جمهور یک پدربزرگ دلسوز است. او اسکناس‌های 20 دلاری را به نوه‌هایش می‌دهد و این را به عنوان یک قانون در نظر می‌گیرد که هر زمان که تماس می‌گیرند به تلفن پاسخ دهند. خانم بایدن مجموعه‌ای از پیام‌های پست صوتی را که در طول مبارزات انتخاباتی ریاست‌جمهوری برای او گذاشته بود منتشر کرد. گفت در چند.

جن ساکی، دبیر مطبوعاتی سابق بایدن، درباره رابطه رئیس جمهور با نوه هایش گفت: «آنها ذهن او و نحوه تفکر او در مورد مسائل را به گونه ای گسترش می دهند که من فکر نمی کنم هیچ کس دیگری که من دیده ام، چنین کند. آنها از برخی جهات ارتباط او با دنیای خارج هستند.»

جلسات برنامه ریزی عروسی در یک گروه نزدیک از جمله زوج اول و هانتر بایدن برگزار می شد. آنتونی برنال، مشاور ارشد دکتر بایدن؛ و الیزابت الکساندر، مدیر ارتباطات او. اما این اولین زوجی بود که نامشان در دعوتنامه عروسی درج شده بود.

مشاوران کاخ سفید در مورد این عروسی خیلی کم گفته اند، به جز اینکه خانواده بایدن تمام هزینه های مربوط به این مراسم را بر عهده خواهند گرفت.

به گفته دو نفر از افراد آشنا، خانم بایدن و آقای نیل در کاخ سفید زندگی می کنند.

خانم الکساندر در ایمیلی نوشت: مطابق با سایر رویدادهای خصوصی که توسط خانواده اول برگزار می شود و با پیروی از سنت های جشن عروسی قبلی در کاخ سفید در دولت های قبلی، خانواده بایدن هزینه فعالیت های عروسی را که در کاخ سفید انجام می شود پرداخت خواهد کرد. .

در مسیر ازدواج، آقای نیل 25 ساله و خانم بایدن این به روز رسانی گاه به گاه را در اینستاگرام منتشر کرده اند. این زوج در ماه آگوست با یک دوش با مضمون گل پذیرایی کردند و برای جشن با دوستان در اواخر تابستان به وایومینگ، جایی که آقای نیل در آنجا بزرگ شد، رفتند. آقای نیل، 25 ساله، اهل جکسون هول، ویو، و پسر دکتر است. مری سی نیل و ویلیام سی نیل از جکسون هول. روز پنجشنبه، آقای نیل عکسی از این جفت را که زیر یک طاق سفید در یک دفتر مجوز ازدواج در واشنگتن ایستاده بودند، منتشر کرد.

عروسی در کاخ سفید نادر است. تنها 18 مورد از آنها وجود داشته است، با زوج هایی از رئیس جمهور گروور کلیولند و فرانسیس فولسوم، که در ژوئن 1886 در اتاق آبی ازدواج کردند، تا پیت سوزا، عکاس کاخ سفید پرزیدنت اوباما، و پتی لیز، که در رز ازدواج کرده بودند. باغ در سال 2013، در یک رابطه کوچک با گل های آبی پوشیده شده است. (این زوج به مدت دو دهه با هم بودند و نیازی به ازدواج نمی دیدند تا زمانی که بدگویی های مداوم رئیس جمهور به نتیجه رسید.) خانم بایدن اولین نوه یک رئیس جمهور است که در آنجا ازدواج می کند.

به طور کلی این به عهده زوج است که هر چقدر که می خواهند در مورد عروسی خود به اشتراک بگذارند، اما فاکتور کنجکاوی همیشه بالاست.

آنیتا مک براید، رئیس دفتر لورا بوش در زمانی که بانوی اول بود، گفت: «کاخ سفید به عنوان یک خانه همیشه موضوع مورد علاقه مردم است. “اولین عروسی خانوادگی یک مناسبت بسیار شاد و نادر است که پاورقی خاصی را در داستان های جذاب در طول تاریخ زندگی ما در کاخ سفید اضافه می کند.”

عروسی تریشیا نیکسون در سال 1971 با ادوارد اف. کاکس در باغ رز به ایجاد این انتظار کمک کرد که رویدادهای مدرن کاخ سفید باید برای عموم آزاد باشد. آن عروسی با یک کیک عروسی شش طبقه و حدود 700 روزنامه نگار معتبر که این مراسم را پوشش می دادند کامل شد.

این زوج به این ایده متمایل شدند که عروسی آنها بخشی از تاریخ آمریکاست: در میان مهمانان آنها چندین زن بودند که در کاخ سفید ازدواج کرده بودند، از جمله آلیس روزولت لانگ ورث 98 ساله، که در سال 1906 در آنجا ازدواج کرد، و هر دو دختر. رئیس جمهور سابق لیندون بی جانسون، لیندا و لوسی جانسون.

اما خانم بایدن که با پدربزرگ و مادربزرگش در اقامتگاه معاون رئیس جمهور – جایی که آنها تخت های دوطبقه برای نوه های خود نصب کردند – بزرگ شد، این رویکرد را اتخاذ نکرد. در عوض، او و آقای نیل تصمیم گرفتند که عروسی را “به عنوان یک جشن خصوصی برای دوستان و خانواده خود” برنامه ریزی کنند، فردی که با خواسته های آنها آشنا بود.

با توجه به حفظ حریم خصوصی یکی از نگرانی‌های اصلی، بایدن‌ها برایان رافانلی، برنامه‌ریز عروسی را که مسئول رویدادهای مهم سیاسی جهان از جمله عروسی چلسی کلینتون در سال 2010 بود، استخدام کردند تا این اقدامات را انجام دهد. او شناخته شده است که به توافقنامه های محرمانه با فروشندگانش نیاز دارد، که کاخ سفید نیز به آن نیاز دارد.

به گفته کاخ سفید، خانم بایدن و آقای نیل که به درخواست برای اظهار نظر پاسخ ندادند، در سال 2018 توسط یک دوست مشترک در شهر نیویورک قرار ملاقات گذاشتند. آقای نیل در 4 سپتامبر 2021 پیشنهاد داد. خانم بایدن یکی از همکاران شرکت حقوقی پرقدرت Arnold & Porter است. آقای نیل امسال از دانشکده حقوق در دانشگاه پنسیلوانیا فارغ التحصیل شد. او یکی از همکاران مرکز حقوقی جورج تاون در امنیت ملی است.

فقط یک نفر از خانواده بایدن نتوانست در برابر شکستن پروتکل خانواده برای صحبت در مورد عروسی مقاومت کند.

در اوایل هفته، آقای بایدن در حال چرخش در مصر، کامبوج و اندونزی بود و تلاش می کرد تا متحدان آمریکایی را علیه تهاجم روسیه به اوکراین جمع کند و نشستی پرمخاطره با رئیس جمهور چین، شی جین پینگ برگزار کرد.

اما نوه او در فکرش در مزرعه حرا در بالی بود، زمانی که مردی به او نزدیک شد و گفت که آنها قبلاً در مراسمی که آقای بایدن با خانم بایدن در آن شرکت کرده بود ملاقات کرده بودند.

رئیس جمهور کمی قبل از عزیمت به واشنگتن با افتخار گفت: “آن نوه چهار روز دیگر ازدواج می کند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …