پرزیدنت بایدن 80 ساله می شود. کارشناسان می گویند سن بیش از یک عدد است.

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هیچ کس نمی تواند پیش بینی کند که یک فرد چگونه خواهد بود. گزارش پزشکی که کاخ سفید در سال گذشته منتشر کرد، خلاصه‌ای از یافته‌های دکتر کوین سی. اوکانر، پزشک شخصی قدیمی رئیس‌جمهور بود که او را مردی 78 ساله سالم، پر جنب و جوش معرفی کرد. اما کاخ سفید مانند آقای بایدن در زمان نامزدی خود، اسناد آزمایشگاهی اساسی را منتشر نکرده است. اندرو بیتس، معاون سخنگوی مطبوعاتی، گفت که آقای بایدن «در ماه‌های آینده» وضعیت جسمانی دیگری خواهد داشت.

دکتر اوکانر گزارش داد که رئیس جمهور برای کنترل کلسترول و فیبریلاسیون دهلیزی – یک ضربان قلب نامنظم – از داروهای نسخه ای استفاده می کند. او همچنین به دو تغییر خاص در وضعیت سلامتی آقای بایدن اشاره کرد: او در هنگام صحبت کردن، “تکرار و شدت افزایش گلو” را تجربه کرده بود، احتمالاً به دلیل رفلاکس اسید، و مقداری سفتی در راه رفتن خود داشت.

دکتر دن بلیزر، استاد بازنشسته و اپیدمیولوژیست روانپزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه دوک، گفت که هر دو در افراد مسن شایع هستند. او گفت که همین موضوع در مورد تلو تلو خوردن های لفظی آقای بایدن نیز صدق می کند – از جمله زمانی که او در میان حاضران به دنبال یک نماینده کنگره می گشت و ظاهرا فراموش می کرد که او ماه قبل مرده است.

دکتر بلیزر، که کمیته ای متشکل از کارشناسان را رهبری می کرد که در سال 2015 «پیری شناختی» را برای آکادمی ملی علوم بررسی کردند، گفت: «لغزش حافظه چیزی است که معمول است، اما یک نقص واقعی نیست.» او چنین لغزشی را اینگونه توصیف کرد. راه: «فراموش می‌کنند، به یاد می‌آورند که فراموش کرده‌اند و سرانجام آنچه را فراموش کرده‌اند به یاد می‌آورند».

دکتر گیل لیوینگستون، روانپزشک دانشگاه کالج لندن که در سال 2020 کمیسیونی را برای زوال عقل در سال 2020 رهبری کرد که توسط مجله پزشکی The Lancet برگزار شد، گفت: زمانی که افراد به 65 سالگی می رسند، خطر ابتلا به زوال عقل هر پنج سال دو برابر می شود. او گفت به طور کلی در کشورهای پردرآمد مانند ایالات متحده، زوال عقل 10 درصد از افراد 80 تا 84 ساله و 20 درصد از افراد 85 تا 89 ساله را تحت تاثیر قرار می دهد.

آقای بایدن در آخرین غربالگری فیزیکی خود تحت غربالگری شناختی قرار نگرفت و کارشناسان در مورد ضرورت آن برای افراد مسن اختلاف نظر دارند. در سال 2019، آکادمی متخصصان مغز و اعصاب آمریکا غربالگری سالانه را برای افراد 65 سال و بالاتر توصیه کرد زیرا “سن خود یک عامل خطر مهم برای زوال شناختی است.” اما در سال 2020، یک هیئت فدرال از کارشناسان مستقل از تایید آن خودداری کردند و گفتند که تحقیقات کافی برای تعیین “تعادل منافع و مضرات” وجود ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مادر آتش‌نشان لندنی که خود را به قتل رساند، از گزارش نفرین‌آور استقبال کرد | آتش نشانان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مادر یک آتش‌نشان که مرگ …