ترس 1.5 درجه سانتیگراد در خطر به دلیل بیش از حد مذاکرات Cop27 – زنده | پلیس 27

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

اتفاقات کلیدی

همکار من آدام مورتون دیشب با کریس بوون، وزیر آب و هوای استرالیا صحبت کرد و گفت که برخی کشورها در تلاش برای کاهش زبان توافق شده در پاریس و گلاسکو هستند، اما او و دیگران برای حفظ آن اصرار داشتند.

“این مهم است زیرا اگر ما سعی نمی کنیم دمای 1.5 درجه سانتیگراد را حفظ کنیم، پس برای چه اینجا هستیم؟ زیرا تفاوت بین 1.5 و 1.7 درجه سانتیگراد از نظر تأثیر بر روی سیاره بسیار زیاد است.

داستان کامل را اینجا بخوانید:

خبرگزاری فرانسه گزارش می دهد که یک وزیر فرانسوی گفته است که میزبانان کنفرانس مصر متنی را پیشنهاد می کنند که “غیرقابل قبول” است:

یک مقام فرانسوی گفت، اتحادیه اروپا روز شنبه پیشنهاد مصر میزبان اجلاس آب و هوای سازمان ملل متحد برای توافق در Cop27 را “غیرقابل قبول” خواند و گفت که این پیشنهاد برای کاهش انتشار کربن به اندازه کافی جاه طلبانه نیست.

یک مقام وزارت انتقال انرژی فرانسه با اشاره به نتایج Cop26 در سال گذشته گفت: “در این مرحله، ریاست جمهوری مصر دستاوردهای گلاسکو در زمینه کاهش انتشار گازهای گلخانه ای را زیر سوال می برد.” این برای فرانسه و کشورهای اتحادیه اروپا غیرقابل قبول است.»

فرانس تیمرمنز، رئیس اقلیم اتحادیه اروپا به تازگی در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که معتقد است توافق ممکن است، اما اتحادیه اروپا «ترجیح می‌دهد هیچ تصمیمی به جای یک تصمیم بد نداشته باشد».

هیچ متن جدیدی یک شبه پدیدار نشده است، بنابراین پیش نویس دوم هنوز جدیدترین پیش نویس است که علنی شده است. فیونا هاروی بین خطوط آن خوانده است تا بفهمد چه چیزی حل و فصل شده است و چه چیزی هنوز تا توافق فاصله زیادی دارد:

سلام، و به پوشش مستقیم آبان نیوز از کنفرانس آب و هوای Cop27 خوش آمدید. قرار بود دیروز عصر تمام شود، اما در کمال تعجب یک روز تمدید شد.

حال و هوای امروز صبح تیره و تار است و به نظر می رسد هدف مورد توافق پلیس پاریس مبنی بر حفظ گرمایش جهانی تا دمای 1.5 درجه سانتیگراد نسبت به سطوح قبل از صنعتی شدن ممکن است در خطر باشد. فرانس تیمرمنس از اتحادیه اروپا امروز صبح در توییتی نوشت:

#COP27 در وقت اضافه است اتحادیه اروپا در جاه طلبی ما برای حرکت به جلو و ایجاد آنچه در گلاسکو به توافق رسیدیم متحد است. پیام ما به شرکا روشن است: ما نمی توانیم بپذیریم که 1.5C اینجا و امروز می میرد.

– فرانس تیمرمنز (@TimmermansEU) 19 نوامبر 2022

ما در اینجا خواهیم بود و آخرین اخبار و تحولات را در صورت وقوع به شما ارائه می دهیم، اما در عین حال می توانید آنچه را که دیروز اتفاق افتاد در اینجا دنبال کنید:

من آلن ایوانز هستم و می توانید از طریق آدرس alan.evans@aban.news.com یا توییتر با من تماس بگیرید. @itsalanevans.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …