دیدگاه گاردین در مورد افزایش مالیات: یک تغییر ضروری | سرمقاله

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

Eانتخابات به مردم وسط بستگی دارد. همین امر در مورد بیانیه اقتصادی پاییز این هفته جرمی هانت نیز صدق می کند. در فاصله بین افزایش ملایم بیانیه مالیات بر افراد ثروتمند از یک سو و افزایش حمایت از فقیرترین افراد از سوی دیگر، بسته روز پنج شنبه با فشار زیاد درآمدزایی بر استانداردهای زندگی میلیون ها نفر مشخص شد. وسط. این یکی از بزرگترین قمارهای سیاسی هر دولت در دوران مدرن را نشان می دهد، بیشتر به این دلیل که این همان دولتی است که به ایجاد مشکلی که اکنون در تلاش برای حل آن است کمک کرد.

این گروه بزرگ از مالیات دهندگان و رأی دهندگان در طول سالیان متمادی با نام های مستعار زیادی رفته اند – از جمله بریتانیای میانه، میانه فشرده و تقریباً مدیریت. همه کسانی که در هر یک از این دسته‌بندی‌ها قرار می‌گیرند، خودشان را به یک شکل نمی‌دانند، و مطمئناً تضادهای زیادی بین ثروت و استانداردهای زندگی در بین آنها وجود دارد. در شرایط مالی شخصی، آنها از هر کسی که اکنون هزینه هدفمندتر زندگی برای هزینه های گرمایش خود را از آوریل از دست می دهند تا کسانی که درآمدشان در سال های آینده به باندهای مالیاتی بالاتر کشیده می شود، کشیده می شود. نتیجه انجماد کمک هزینه ها

این انجمادها منجر به افزایش مالیات بسیار زیاد در کل بخش درآمدهای متوسط ​​و در زمان بسیار سختی می شود. به گفته دفتر مسئولیت بودجه، آنها در مجموع 35 میلیارد پوند تا سال 2027-2028 جمع آوری خواهند کرد. آنها در حالی به دست می‌آیند که OBR پیش‌بینی می‌کند که استانداردهای زندگی در سال مالی جاری به میزان 4.3 درصد کاهش می‌یابد که بزرگترین کاهش از دهه 1950 است، و دوباره 2.8 درصد در سال بعد. آنها همچنین در زمانی می آیند که قیمت مواد غذایی و سوخت به شدت افزایش یافته است و تورم سال به سال به 11.1٪ رسیده است، بالاترین رقم در بیش از 40 سال گذشته، و تضمین می کند که مردم پول واقعی کمتری خواهند داشت. شرایط پرداخت برای کالاهای مشابه

از نظر سیاسی، این یک حرکت بسیار غیرعادی است. این تا حدی به این دلیل است که این زمان‌های بسیار ناامیدکننده‌ای است – به‌ویژه برای فقیرترین‌ها – و درمان‌های ناامیدکننده در دستور کار است. با این حال، همچنین به این دلیل است که گفتگوهای عمومی مستدل در بریتانیا در مورد افزایش مالیات برای مقابله با نیاز، حتی در شرایط کمتر شدید، در تاک خشک شده است.

برای حداقل 40 سال، دولت های بریتانیا از هر اقشار از وضع مالیات بیشتر از طبقه متوسط ​​هراس داشتند. کارگران تقریباً به اندازه محافظه‌کاران محتاط هستند. در نتیجه، نه فقط مالیات بر درآمد، بلکه مالیات بر ثروت یا زمین تقریباً تابو شده است. اما اکنون، تصادف خودروی کواسی کوارتنگ در کاهش مالیات، چنین موضوعاتی را دوباره در دستور کار همه احزاب سیاسی قرار داده است.

در مورد اینکه چرا آقای هانت قصد دارد استانداردهای زندگی بریتانیای میانه را با وجود عدم محبوبیت اجتناب ناپذیر اقدام خود کاهش دهد، معمای کمی وجود دارد. در حال حاضر بیش از 30 میلیون مالیات بر درآمد وجود دارد که بیش از 6 میلیون نفر از آنها نرخ بالاتری را پرداخت می کنند. بنابراین مالیات های بریتانیای میانه پول زیادی را برای خزانه داری جمع آوری می کند و این کار را به نحو احسن انجام می دهد. معضل آقای هانت این است که همه این مالیات دهندگان نیز رای دارند.

صدراعظم در واقع کمی بیشتر از برخی از اسلاف خود به پاک شدن با بریتانیای میانه نزدیک شده است. اما او در نهایت از طرح یک پرونده عمومی پایدار برای اخذ مالیات ضروری خودداری کرده است. روز پنجشنبه، او در مورد شفقت و انصاف صحبت کرد و سپس از توضیح اینکه چگونه سیستم مالیاتی بخش مهمی از ارائه آنها است، خودداری کرد. مسلماً، این یک کار دشوار در حزبی است که برای مدت طولانی درگیر دکترین کاهش مالیات و دولت کوچک بوده – و هنوز هم هست. اما این مکالمه ای است که با ترکیبی از برگزیت، کووید، قیمت انرژی و لیز تراس بر حزب محافظه کار گذاشته شده است. گفتگویی است که کشور برای چندین دهه به آن نیاز دارد.

  • آیا نظری در مورد موضوعات مطرح شده در این مقاله دارید؟ اگر مایلید تا حداکثر 300 کلمه پاسخی را از طریق ایمیل ارسال کنید تا برای انتشار در بخش نامه های ما در نظر گرفته شود، لطفا اینجا را کلیک کنید.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …