احزاب اپوزیسیون بریتانیا اصلاحاتی را برای به تاخیر انداختن حذف 4000 قانون اتحادیه اروپا ارائه می کنند | برگزیت

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت با تلاش‌هایی برای به تعویق انداختن حذف حداکثر 4000 قانون اتحادیه اروپا از کتاب‌های اساسنامه بریتانیا و توقف لغو حقوق کلیدی کارگران، با احزاب اپوزیسیون در هفته آینده، ده‌ها اصلاحیه را ارائه خواهد کرد.

حزب ملی اسکاتلند در حال برنامه ریزی برای ارائه حدود 50 اصلاحیه در لایحه قانونی اتحادیه اروپا (لغو و اصلاح) است که توسط کارشناسان حقوقی “بی پروا” توصیف شده است که می گویند بد طراحی شده است و اختیارات بی سابقه ای را به وزرا می دهد تا شخصا تصمیم بگیرند که کدام یک قوانین می مانند و کدام ها می روند.

یکی از اصلاحات کلیدی آن، که اعتقاد بر این است که توسط چندین پشتیبان محافظه کار حمایت می شود، تمدید تاریخ حذف از پایان سال 2023 تا 2026 است. این با هدف بند 1 است که مهلت دسامبر سال آینده را برای تمام قوانین اتحادیه اروپا تعیین می کند. حذف می شوند مگر اینکه به طور فعال توسط وزیری نجات داده شده باشند.

حزب کارگر همچنین در حال برنامه ریزی یک سری اصلاحات است. پیشنهادهایی را برای حفظ حقوق کلیدی کارگران از جمله قوانین ایمنی و بهداشت، مرخصی سالانه و حقوق زایمان و همچنین برخی قوانین زیست محیطی ارائه کرده است، نه اینکه آنها را لغو و با نسخه های جدید جایگزین کنند.

برندان اوهارا، نماینده SNP گفت: «این لایحه در شکل کنونی خود بر سر حل و فصل تفویض اختیارات سخت می‌رود، 2500 قانون را یک شبه بدون بررسی پارلمان لغو می‌کند، حقوق کارگران را به خطر می‌اندازد، و مسابقه ای را تا پایان در مورد غذا و غذا آغاز خواهد کرد. استانداردهای زیست محیطی

همانطور که قول داده بودیم، نمایندگان SNP در هر مرحله با این لایحه مخالفت می کنند. ما تاکنون بیش از 50 اصلاحیه ارائه کرده‌ایم و با پیشرفت لایحه، موارد بیشتری را ارائه خواهیم کرد تا از تحقق همه موارد فوق جلوگیری کنیم.»

دولت‌های واگذار شده این لایحه را «قبض قدرت» نامیده‌اند و گفته‌اند بسیاری از قوانینی که توسط دولت هدف قرار می‌گیرند، واگذار شده‌اند.

محیط بانان نیز ابراز نگرانی کرده اند. دیوید بولز، رئیس امور عمومی در RSPCA، هفته گذشته گفت که از 570 قانون محیط زیستی که مورد هدف قرار گرفته است، 44 قانون رفاه حیوانات را پوشش می دهد و “احتمالاً 31 قانون واگذار شده است”.

اصلاحات این لایحه در روز سه‌شنبه زمانی که قانون به مرحله کمیته در مجلس عوام می‌رسد، اعمال می‌شود.

استلا کریزی، نماینده حزب کارگر در والتهامستو، که در این کمیته حضور دارد، گفت: گزینه‌های مختلفی وجود دارد که باید به آنها توجه کرد، از جمله “بند طلوع آفتاب” که به موجب آن تمام قوانین اتحادیه اروپا تا زمانی که به طور خاص بررسی، اصلاح یا به‌روزرسانی نشود، در کتاب قانون باقی می‌مانند.

کارشناسان حقوقی می گویند یکی از موضوعات اساسی این لایحه اختیارات بی سابقه ای است که به وزرا می دهد و عدم نظارت در این روند. دولت اعتراف کرده است که حتی از تعداد قطعی قوانین اتحادیه اروپا در مورد کتاب های اساسنامه اطلاعی ندارد.

نصرت غنی، وزیر تجارت، در نامه ای به کمیته گفت که تحقیقات در مورد شناسایی قوانین ادامه دارد.

او در پاسخ به گزارش هایی مبنی بر اینکه آرشیو ملی 1400 قانون دیگر را به اضافه 2400 قانونی که در ابتدا توسط دولت شناسایی شده بود، پیدا کرده بود.

غنی گفت داشبورد اولیه دولت یک لیست قطعی نیست، بلکه نمایانگر «دیدگاه در نظر گرفته شده ادارات در مورد مکان رئول است. [retained EU law] در حوزه های سیاستی آنها متمرکز شده است.

آرشیو ملی مأمور شد تا پایگاه داده قوانین خود را از جمله تصمیمات کمیسیون اروپا و سایر قوانین اتحادیه اروپا که «هرگز در بریتانیا لازم الاجرا نبوده اند» و «قانونی که قبلاً اصلاح، لغو و جایگزین شده است» انجام دهد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …