چگونه تخفیف 2765 پوندی مالیات بر ارزش افزوده من به حسابی که 16 سال پیش بسته بودم وارد شد؟ | بانک ها و انجمن های ساختمانی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آ تهیه‌کننده فیلم آزاد که 2765 پوند تخفیف مالیات بر ارزش افزوده او به حساب بانکی که 16 سال پیش بسته بود پرداخت شد، پس از بازیافت شماره حساب توسط بارکلیز و عدم بازگرداندن وجه نقد توسط دارنده جدید، جنگ خود را برای به دست آوردن پول خود شرح داده است.

کریس مک براید، که در پنزنس زندگی می کند، از ماه می تلاش کرده است تا پول خود را به دست آورد، اما HMRC و بارکلیز اصرار دارند که حل کردن مشکل طرف مقابل است.

مک براید می‌گوید کارکنان بارکلیز هنگام شکایت، جنگنده بودند و به او اطلاع دادند که بازیافت شماره حساب‌های بانکی مجاز است و او «اگر شرایط و ضوابط» را می‌خواند، می‌دانست.

مشخص شده است که در سال 2008 بارکلیز به یک مشتری جدید همان شماره حساب و کد مرتب‌سازی حسابی را که تولیدکننده در سال 2006 بسته بود داد. با نامه‌ای به مالک جدید حساب – که پاسخ نداد – بانک شکایت را بسته است.

به نوبه خود، به نظر می رسد HMRC نام حساب را با گیرنده بازپرداخت مطابقت نداده است، چکی که انتقال اشتباه را متوقف می کند. در سال 2020، HMRC به Guardian Money اطمینان داد که در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از این نوع اتفاقات است.

این مورد این سوال را ایجاد می کند که چرا بانک ها از شماره حساب ها و کد مرتب سازی مجدد استفاده می کنند.

مک براید می‌گوید: «کل پرونده مضحک است، و من اکنون در مورد چگونگی بازگرداندن پول خود دچار مشکل هستم. در سال 2004، حسابدارم مرا در طرح مالیات بر ارزش افزوده با نرخ ثابت قرار داد و دو سال بعد حساب بانکی خود را از Barclays به First Direct تغییر دادم. من از آن زمان پرداخت های بی شماری به HMRC از حساب First Direct خود انجام داده ام.

با این حال، زمانی که کووید صنعت فیلم را تعطیل کرد، به مک براید گفته شد که برای اولین بار در 16 سال گذشته به او تخفیف مالیات بر ارزش افزوده داده شد.

او فرض کرد که این مبلغ به همان شیوه تخفیف مالیاتی پرداخت می شود. وقتی متوجه شد 2765 پوند را دریافت نکرده است، حسابدارش آن را تعقیب کرد. مشخص شد که HMRC اطلاعات قدیمی خود را در سیستم مالیات بر ارزش افزوده خود نگه داشته و پول را در چند قسط به حساب بسته خود پرداخت کرده است.

کارت بدهی حساب جاری بارکلیز و پاکت های پرداخت را چک کنید.
کریس مک براید می‌گوید بارکلیز به او گفته است که می‌دانست «اگر شرایط و ضوابط را می‌خواند» می‌تواند شماره حساب‌های بانکی را بازیافت کند. عکس: Newscast Online Limited/Alamy

او می‌گوید: «از آن زمان ساعت‌ها با تلفن صحبت کرده‌ام. شخصی در HMRC به من گفت که برای بارکلیز نامه می‌نویسد تا با صاحب حساب جدید تماس بگیرد. این آخرین خبر خوبی بود که داشتم.

هنگامی که دارنده حساب جدید پاسخ نداد، بارکلیز به سادگی پرونده را تعطیل کرد. موضع آن این است که این همه تقصیر من است که به HMRC نگفته ام. من فرض می‌کردم که یک حساب بسته فقط همین است – بسته شده – اما ظاهراً نه.

پس از انبوهی از این موارد، برخی از بانک‌ها، از جمله Nationwide، شرایط و ضوابط خود را تغییر دادند تا به کارکنان اجازه دهند پرداخت‌هایی را که در حساب اشتباه دریافت می‌کنند، پس بگیرند. اگر بارکلیز همین کار را می کرد، می توانست پول مک براید را پس بگیرد.

این مورد مشابه پرونده پیتر تیچ است که میراث 193000 پوندی را پس از پرداخت اشتباه به حساب دیگری در بارکلیز با شماره حساب تقریباً یکسان با حساب خود از دست داده بود. او یک مبارزه حقوقی پرهزینه را برای پس گرفتن پولش دنبال کرد.

بارکلیز گفت که با بستن حساب مک براید در آگوست 2006 از دستورالعمل‌های مک براید پیروی کرده است. سخنگوی می‌گوید: «بارکلیز وجوهی را بین سال‌های 2019 تا 2022 دریافت کرد که توسط HMRC ارسال شده بود که با استفاده از کد مرتب‌سازی و شماره حساب به‌عنوان شناسه منحصربه‌فرد به حساب دستور داده شده اعمال شد.

“به محض اینکه به ما هشدار داده شد که وجوه به حساب مورد نظر ارسال نشده است، برای بازیابی وجوه اقدام کردیم اما این اقدام موفقیت آمیز نبود. ما به مشتری خود توصیه کرده‌ایم که اشتباه بانکی رخ نداده است و موضوع باید به HMRC ارجاع شود.»

HMRC می گوید که این پرداخت ها را به حساب بانکی که برای مک براید نگه داشته بود، انجام داده است. با این حال، می‌افزاید: «در تلاش برای کمک به مشتری، ما از بارکلیز درخواست کرده‌ایم تا پرداخت‌ها برگردانده شوند.»

این امر مک براید را در بن بست قرار می دهد. او می‌تواند موضوع را از طریق دادگاه پیگیری کند، اما هزینه‌های مربوطه احتمالاً بسیار زیاد است. او می‌افزاید: «آنچه ناراحت‌کننده است این واقعیت است که شخص دریافت‌کننده پول می‌تواند بدون ترس از پیگرد قانونی آن را بگیرد، زیرا بانک از هویت او محافظت می‌کند.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …