واکنش خانواده ای به بیانیه پاییزی «من هیچ نوری در انتهای تونل نمی بینم» | بحران هزینه زندگی در انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

«دبلیوآلیسون برنز می‌گوید: اگر می‌خواهیم بهتر شود، ما کمی نور می‌خواهیم. خانواده او درد مالی ناشی از کووید و اکنون بحران هزینه زندگی را احساس می کنند. اما در حالی که دولت همه چیز را به سمت ما پرتاب می کند، من هیچ نوری را در انتهای تونل نمی بینم. چگونه هر یک از اینها بهتر می شود؟»

برنز، که با شوهرش، استیون، و دو فرزندش، لوئیس و آلیس، در بورهام‌وود، هرتفوردشایر زندگی می‌کند، می‌گوید پول تنگ است. او می‌گوید: «مانند بسیاری از افراد، وضعیت مالی ما از کووید بهبود نیافته است و همه این بودجه‌ها به هر جهت آسیب دیده است». این مردمی هستند که کار می کنند و در خط نان زندگی هستند که بیشترین آسیب را می بینند.

در یک پس از مرگ غم انگیز از بیانیه پاییزی صدراعظم، دفتر مسئولیت بودجه، ناظر مخارج دولت، هشدار داد که بزرگترین سقوط استانداردهای زندگی از زمان شروع رکوردها در افق است و دستمزدها نتوانسته با تورم و رکود همگام شود. مؤسسه مطالعات مالی نتیجه گیری کرد: «تقریباً همه ما می توانیم انتظار داشته باشیم که وضعیت بدتری داشته باشیم.»

برای کسانی که در حال حاضر تلاش می‌کنند تا در بحران هزینه‌های زندگی سرشان را بالا نگه دارند، تصور اینکه اوضاع چگونه می‌تواند بدتر شود دشوار است.

استیون در آغاز همه‌گیری کووید از یک شغل با درآمد خوب اخراج شد و اگرچه به عنوان یک مشاور فروش خوداشتغال دوباره مشغول به کار بود، درآمد او هنوز بهبود نیافته است. آلیسون به صورت پاره وقت برای یک شرکت فناوری مدرسه کار می کند اما می گوید که صورتحساب 300 پوندی مراقبت از کودک او به بسته حقوقی او می خورد. او می‌گوید: «اگر می‌خواهند افراد بیشتری به کار بازگردند، باید در هزینه‌های مراقبت از کودکان کمک کنند.

با درآمد مجموع 26500 پوند، خانواده مستحق پرداخت ماهانه اعتبار جهانی 395 پوند است. آنها همچنین 650 پوند هزینه زندگی امسال را دریافت کردند. اگر شرایط آنها ثابت بماند، باید در سال آینده پس از تایید صدراعظم، کمک بیشتری داشته باشند که مزایای تست شده توسط صدراعظم 10.1 درصد افزایش می یابد تا با تورم مطابقت داشته باشد. آنها همچنین احتمالاً واجد شرایط پرداخت هزینه زندگی در سال آینده هستند که به 900 پوند افزایش یافته است.

اما ماه آوریل زمان زیادی به نظر می رسد و هنوز بدترین زمستان برای پشت سر گذاشتن وجود دارد. خانواده هنوز گرمایش را روشن نکرده‌اند و آلیسون اعتراف می‌کند که در خانه «کمی شلخته» بوده است. آن‌ها نمایشگر کنتور هوشمند خود را از نزدیک زیر نظر دارند و دوش‌های طولانی در میان قربانیان دیده می‌شود و سعی می‌کنند قبض‌های انرژی را پنهان کنند.

اما حتی بدون گرمایش استیون می گوید قبض انرژی ماهانه آنها از 115 پوند به 170 پوند افزایش یافته است. او پیشنهاد می‌کند که دولت در شش ماه گذشته «وضعیت بد» را بدتر کرده است: «افرادی که برای درست کردن کارها به آنها تکیه می‌کنید، واقعاً به شدت به هم ریخته‌اند و ما کسانی هستیم که از افزایش مالیات‌ها و افزایش تورم رنج می‌بریم».

در این میان، چیزهایی که خانواده باید بخرد هزینه بیشتری دارند، واقعیتی که توسط آخرین داده های رسمی تایید شده است که نرخ تورم سالانه بریتانیا را به بالاترین میزان در 41 سال گذشته 11.1 درصد می رساند. تورم قیمت مواد غذایی از 14.6 درصد به 16.4 درصد افزایش یافت که بالاترین سطح آن از سال 1977 است، با افزایش قابل توجهی در هزینه مواد اولیه مانند شیر، کره، پنیر، ماکارونی و تخم مرغ.

آلیسون لیستی از اقلامی را که قیمتشان بالا رفته است، از بنزین برای بردن بچه هایش به مدرسه (وسایل نقلیه عمومی گزینه ای نیست)، بیمه، مواد غذایی، انرژی، که همگی باعث می شوند تا او را در وب بگردند، منتشر می کند. وب سایت فرزندپروری Netmums، برای راهبردهای صرفه جویی در هزینه و مشاوره.

این مرد 44 ساله اکنون به طور انحصاری در سوپرمارکت ارزان آلمانی Lidl خرید می کند. او تنها نیست. این هفته، رایان مک‌دانل، رئیس لیدل جی‌بی‌بی‌اس، گفت که این شرکت در حال حاضر به 770000 مشتری بیشتر در هفته نسبت به این زمان در سال گذشته خدمات ارائه می‌دهد. زمانی که زمان بهتر بود آلیسون نیز از تسکو خرید می کرد اما حدود شش ماه پیش از دیدن سوپرمارکت خودداری کرد.

مقیاس تورم مواد غذایی به این معنی است که حتی در Lidl قیمت ها در حال افزایش است. او می گوید: “فروشگاه مواد غذایی من با Lidl قبلاً حدود 86 پوند بود که فکر می کردم برای یک مغازه خانوادگی خوب است، با میوه و سبزیجات تازه، اما اکنون 120 پوند است.” “اگر مجبور باشید اقلام بزرگتری مانند پودر لباسشویی را ذخیره کنید، صورتحساب می تواند به مرز 200 پوند برسد. من خرید برندهایی مانند آریل و کامفورت را متوقف کرده ام، زیرا آنها بسیار گران هستند.

همچنین با نزدیک شدن به فصل تعطیلات، نیاز به یافتن پول اضافی در بودجه خانواده برای هدایای کریسمس و سایر موارد اضافی وجود دارد. آلیسون می‌گوید: «به همان اندازه که هر ماه بیشتر می‌شود، من هنوز باید کریسمس را نیز وارد معادله کنم.

جنیفر هاوز، مدیر تحریریه نت‌مامز، گفت که این موضوع اضطراب زیادی را در بر گرفته است. «خانواده‌های کارگر عادی به ما می‌گویند که واقعاً نگران این هستند که چگونه زندگی خود را تامین کنند. بودجه تا حدودی برای کمک به آسیب پذیرترین افراد در نظر گرفته می شود، اما برای اکثر خانواده های کارگر به اندازه کافی پیش نمی رود. بار افزایش مالیات و افزایش هزینه های مراقبت از کودکان در واقع کار کردن برای برخی از والدین را از نظر مالی منع می کند.

اقدامات اعلام شده در بودجه در کوتاه مدت هیچ چیز جدیدی برای خانواده برنز به همراه نداشت. آلیسون می‌گوید: «ما هیچ تسکین فوری را نخواهیم دید. همه ما تا بهار رنج خواهیم برد و پول برای همه ما تنگ خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …