مراقبت های بهداشتی ایرلند شمالی در میان بن بست سیاسی در بحران | ایرلند شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک بیمار روی صندلی در انتظار درمان می میرد. سایر بیماران تمام شب را در آمبولانس ها منتظر می مانند. بیمارستان ها آنقدر کم کار هستند که به مردم می گویند دوری کنند. یک بیمارستان جراحی عمومی اورژانسی را تعلیق کرد.

هفته‌ای دیگر، تیترهای دیگری درباره بحران بهداشت و درمان ایرلند شمالی که از نظر برخی معیارها بدترین در بریتانیا است.

و انتظار می‌رود که صدای طبل اخبار بد در این آخر هفته ادامه یابد، زمانی که پزشکان خانواده در مورد پیشنهادهای رادیکال – مانند اخذ هزینه برای ویزیت پزشکان عمومی – رای می‌دهند تا سعی کنند یک سیستم بیش از حد کشیده را از فروپاشی نجات دهند. چندین عمل جراحی عمومی بسته شده اند و انتظار می رود تعداد بیشتری از جراحی ها بسته شوند.

مراقبت‌های بهداشتی ناامید منطقه به حدی بد شد که نگرانی‌های دیگری مانند هزینه زندگی، بن‌بست سیاسی استورمونت و پروتکل ایرلند شمالی را تحت‌الشعاع قرار داد.

یک دهه کمبود بودجه و ناکارآمدی سیاست‌ها راه را برای بحرانی هموار کرد که در روز جمعه سیاستمداران و ارائه‌دهندگان مراقبت‌های بهداشتی را سرزنش کردند.

آخرین نقطه اشتعال، بیمارستان حاد جنوب غربی در انیسکیلن، شهرستان فرمانا بود که پس از استعفای یک جراح مشاور، عمل جراحی اورژانسی برنامه ریزی نشده را به حالت تعلیق درآورد.

جرالدین مک کی، مدیر خدمات حاد وسترن تراست، گفت که نتوانسته مشاوران کافی استخدام کند. او گفت: “بنابراین تراست اکنون قادر به حفظ نیروی کار مورد نیاز برای حفظ و ارائه خدمات جراحی عمومی اورژانسی ایمن نیست.”

سیاستمداران محلی و فعالان اجتماعی این اطلاعیه را محکوم کردند. ده ها معترض در حالی که تعدادی پلاکارد در دست داشتند، بیرون ساختمان شهرداری تجمع کردند. درموت براون یکی از معترضان به بی‌بی‌سی گفت: «اعتماد نمی‌داند داشتن یک بیمارستان روستایی چگونه است، سفر قابل قبول نیست.

با این حال، بری مک‌آری، یک مشاور جراح کولورکتال و جراح عمومی، از این اعلامیه به‌عنوان دیرهنگام استقبال کرد. او گفت: «من معتقدم که این باید مدت‌ها پیش اتفاق می‌افتاد، مانند بسیاری دیگر.

مک‌آری گفت که بررسی Bengoa – گزارشی در سال 2016 در مورد خدمات بهداشتی منطقه – ادغام خدمات را توصیه کرده بود که به معنای تعطیل و محدود کردن برخی از بخش‌ها بود. واقعیت این است که جراحان و بیماران در بخش‌های بزرگ‌تر با زمان‌های سفر طولانی‌تر حتی در ترکیب، بهتر مورد مراقبت قرار می‌گیرند.» او سیاستمداران را به سیاست «پمپ کلیسایی» متهم کرد.

همه احزاب اصلی نیاز به تجدید ساختار مراقبت‌های بهداشتی را پذیرفته‌اند، اما از اقدامات نامطلوب خودداری کردند و منابع را به صورت تکه تکه در سراسر منطقه پراکنده کردند. فروپاشی دولت واگذار شده، فلج سیاست را تشدید کرده است.

میشل اونیل، وزیر اول احتمالی سین فین، پس از ملاقات با پرستاران، خواستار احیای مدیر اجرایی استورمونت شد. «آنها احساس خستگی و تضعیف می کنند. آنها فقط برای انجام وظایف خود برای حمایت و کمک فریاد می زنند.

لیست های انتظار از سال 2013 ایجاد شده است. تقریباً یک پنجم جمعیت ایرلند شمالی منتظر اولین قرار ملاقات هستند و بیش از نیمی از آنها بیش از یک سال است که منتظر بوده اند.

گروه هایی که نماینده افراد مبتلا به سرطان، مولتیپل اسکلروزیس و سایر بیماری ها هستند، می گویند این تاخیرها عواقب ویرانگری دارد. تعداد افرادی که بیش از یک ماه منتظر شروع درمان سرطان هستند در دهه گذشته پنج برابر شده است.

یک بیمار مسن در 11 نوامبر در حالی که منتظر درمان در بیمارستان سلطنتی ویکتوریا بلفاست بود، درگذشت، بیمارستانی که در آن زمان تحت فشار شدید بود و بیش از 60 بیمار در انتظار پذیرش بودند.

بستگان بیماران از انتظار طولانی در بیمارستان های دیگر شکایت کرده اند. یک زن مسن با شکستگی کاسه زانو هشت ساعت بیرون از بیمارستان منطقه آنتریم منتظر ماند.

ماه گذشته، دادگاهی یک بیمار سابق را به جرم حمله در همان بیمارستان زندانی کرد. پل پارکس، 59 ساله، قبل از خاموش کردن سیگار روی دستش، به پرستاری که او را معالجه می کرد، گفت: “لعنت کن وگرنه به تو نشان خواهم داد که چه کاری می توانم انجام دهم”.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“به هیچ وجه قمار ممنوع”: ساوتگیت اصرار دارد که آمادگی کین را در برابر ایالات متحده به خطر نمی اندازد | انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گرت ساوتگیت اعتراف کرده است که …