آلبانیز می گوید طرح کاهش تورم بایدن فرصت هایی برای استرالیا دارد | سیاست خارجی استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آنتونی آلبانیز فاش کرده است که در جریان گفتگو با جو بایدن در حاشیه اجلاس های بین المللی در هفته گذشته درباره فرصت های استرالیا برای تجاری سازی فناوری جدید پاک با ایالات متحده صحبت کرده است.

نخست وزیر استرالیا پس از پایان برنامه سفر 9 روزه خود در روز شنبه در بانکوک – و در حالی که Cop27 در مصر وارد بازی نهایی شد – به خبرنگاران گفت که با بایدن صحبت کرده است “درباره اینکه استرالیا چگونه می تواند از قانون پیشگامانه کاهش تورم او که در ایالات متحده تصویب شد بهره مند شود.” اوایل امسال

آلبانیز روز شنبه گفت: «قانون کاهش تورم سرمایه گذاری عظیم در فناوری پاک را پیش بینی می کند. استرالیا از طریق هیدروژن سبز، از طریق نوآوری های دیگر که برای به دست آوردن شغل و فرصت های اقتصادی کار می کنند، فرصتی دارد.

آلبانیز گفت که دولت بایدن به انتقال انرژی پاک “به عنوان یک دولت ملی بسته” نگاه نمی کند. او گفت بایدن به دنبال مشارکت با کشورهای دیگر است.

او گفت که استرالیا “از وزن ما بالاتر بود” وقتی نوبت به ایده‌های نوآورانه می‌رسید، اما “چیزی که ما در گذشته در آن خوب نبوده‌ایم تجاری کردن … فرصت‌ها و دادن مزیت‌ها به استرالیا است”.

“من قانون کاهش تورم را بخشی از آن می دانم.”

آلبانیز گفت که او همچنین از فرصت شرکت در نشست‌های آسه‌آن، شرق آسیا، جی 20 و اپک برای لابی کردن سایر رهبران جهان برای حمایت از درخواست استرالیا برای میزبانی کنفرانس آب و هوایی به رهبری سازمان ملل در آینده با مشارکت اقیانوس آرام استفاده کرد. او گفت که این ایده با استقبال مثبت روبرو شده است.

نخست وزیر استرالیا گفت که شرکت او در نشست های هفته گذشته درک او را تقویت کرده است که حل اکثر مشکلات معاصر جهان نیازمند همکاری بین المللی است. او گفت: “شما نمی توانید راه حل های یک ملتی برای مسائل جهانی داشته باشید.”

آلبانیز گفت: «آنها به حسن نیت نیاز دارند و از کشورها می خواهند که برای منافع مشترک با یکدیگر همکاری کنند. این همان کاری است که من در هشت روز گذشته به دنبال انجام آن بوده‌ام – ارسال پیامی مبنی بر اینکه استرالیا می‌خواهد تعامل سازنده‌ای داشته باشد و با شرکای خود در منطقه و سراسر جهان همکاری کند.

من معتقدم استرالیا در هشت روز گذشته گام های مهمی به جلو برداشته است.

اجلاس اپک عصر شنبه به پایان می رسد. در روز پایانی، آلبانیز با پرایوت چان او چا، نخست وزیر تایلند و فردیناند مارکوس، رئیس جمهور فیلیپین در حاشیه این اجلاس دیدار کرد.

روز جمعه نخست وزیر استرالیا به معاون رئیس جمهور آمریکا، کامالا هریس، نخست وزیر ژاپن، فومیو کیشیدا، نخست وزیر نیوزلند، جاسیندا آردرن، نخست وزیر کره جنوبی، هان داک سو و نخست وزیر کانادا پیوست. جاستین ترودو در تجمعی برای محکوم کردن پرتاب تحریک آمیز یک موشک بالستیک قاره پیما توسط کره شمالی که در منطقه اقتصادی انحصاری ژاپن فرود آمد.

کره شمالی در پاسخ به درخواست مشترک برای تشکیل جلسه اضطراری شورای امنیت سازمان ملل اعلام کرد که به هرگونه تهدید هسته ای با سلاح هسته ای پاسخ خواهد داد.

علاوه بر تحریکات کره شمالی، تمامی اجلاس های هفته گذشته تحت الشعاع جنگ جاری در اوکراین و نگرانی منطقه ای در مورد پیامدهای رقابت قدرت های بزرگ بین ایالات متحده و چین قرار گرفته است.

از دیدگاه استرالیا، موفقیت دیپلماتیک کلیدی این سفر، گرم شدن محتاطانه در روابط سرد بین استرالیا و چین بود.

بر اساس گزارشی در نیوزیلند هرالد، آردرن از دیدار 50 دقیقه‌ای با شی جین پینگ، رئیس‌جمهور چین در حاشیه اپک با دعوت از شروع کار بر روی تاریخ‌های سفر به پکن دور شد.

نیوزلند خط دیپلماتیک آشتی جویانه تری نسبت به استرالیا در قبال چین در پیش گرفته است. آلبانیز روز شنبه در پاسخ به این سوال که آیا او هم اکنون می‌خواهد از کشورش دعوت شود تا به این کشور سفر کند و گفت‌وگوی سطح رهبر با شی جینپینگ را از سر گرفته است، آلبانیز گفت که راه‌اندازی مجدد روابط در مراحل ابتدایی خود است «و من از خودم جلو نمی‌روم».

او گفت که ادامه تعامل استرالیا با چین و سایر کشورها «سازنده» است. ما به برداشتن گام‌های رو به جلو، بر اساس پیشرفت این هفته ادامه خواهیم داد.»

آلبانیز در پاسخ به این سوال که آیا تعامل غیررسمی بیشتری با هیئت چینی نسبت به دو گفتگوی خود با لی کچیانگ و شی داشته است، آلبانیز گفت: “ما تعاملات غیررسمی داریم زیرا همه در یک ساختمان هستیم.”

آلبانیز گفت: “من یک جوان مودب هستم، به مردم سلام می کنم.” مودب بودن برای شما هزینه ای ندارد. این سبک من است، امیدوارم متوجه آن شده باشید. من این کار را حتی با افراد رسانه‌ای هم انجام می‌دهم، اگرچه مطمئناً می‌دانید که من تک تک شما را دوست دارم.»

Apec به طور کلی با یک “عکس خانوادگی” به پایان می رسد، که رهبران پیراهن های همسان پوشیده اند. به طور غیر معمول، نشست بانکوک در این مورد به نتیجه نرسید. مقامات می گویند که نبود پیراهن نشان دهنده خواست دولت تایلند است.

اجلاس سران این هفته شاهد نبردهای تنومند در پشت صحنه بر سر بیانیه ها و بیانیه هایی بود که در میان اعضای آن انشعاب داشت. چین و روسیه به محکومیت دسته جمعی جنگ در اوکراین اعتراض کرده اند.

آلبانیز صبح یکشنبه برای آخرین جلسه دو هفته ای پارلمان برای سال 2022 به کانبرا بازخواهد گشت.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …