رهبر لیبرال ویکتوریا نامزد مرتبط با کلیسای محافظه کار را یک هفته بعد از انتخابات ایالتی کنار گذاشت | انتخابات ایالت ویکتوریا 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

متیو گای، رهبر اپوزیسیون ویکتوریا، یک هفته قبل از انتخابات ایالتی، یک نامزد مجلس علیا را که یکی از اعضای یک کلیسای محافظه کار از حزب لیبرال است، کنار گذاشته است.

انتظار می‌رود که رنه هیث همچنان به پارلمان انتخاب شود، چرا که او مقام اول را در بلیط حزب لیبرال برای منطقه ویکتوریا شرقی به خود اختصاص داده است.

اما مشارکت او با کلیسای سازندگان شهر، جایی که والدینش کشیش هستند، بارها مورد بررسی قرار گرفته است، از جمله در تحقیقی که روز شنبه توسط روزنامه عصر منتشر شد.

این داستان ادعا می کرد که هیث یک عضو مادام العمر کلیسا بود که توسط رهبر جهانی آن برای نفوذ در سیاست های ائتلاف هدایت شده بود و با حقوق همجنسگرایان، ترنس ها و باروری مخالف است.

هیث نظرات مشابه پدر و مادرش را رد کرده است.

گای قبلاً از هیث، یک متخصص کایروپراکتیک مستقر در گیپسلند حمایت کرده بود و در ماه جولای گفت که “رنی خانواده او نیست، رنه خودش است”.

او یک زن حرفه ای است، او در زمینه سلامتی است، او یک فرد حرفه ای است. من از مردم می خواهم که رنه را بر اساس رنه قضاوت کنند و نه توسط شخص دیگری.”

روز شنبه، گای گفت که هیث در صورت انتخاب شدن، در اتاق حزب لیبرال ها نخواهد نشست، پس از افشاگری های بیشتر در مورد کلیسا و مصاحبه با اعضای خانواده هیث که توسط عصر منتشر شد.

او گفت که با توجه به اینکه انتخابات یک هفته مانده است، برای مخالفت با نامزدها خیلی دیر شده است. این بدان معناست که هیث به عنوان یک نامزد لیبرال در برگه رای ظاهر می شود.

گای گفت که در حالی که قرار نیست در مورد موضوعات مطرح شده در تحقیقات منتشر شده توسط Age که دیدگاه های فوق محافظه کارانه ای را که گفته می شود توسط اعضای کلیسای هیث حمایت می شود، بحث کند، او تأیید کرد که این دیدگاه ها شامل شیوه های تبدیل همجنس گرایان است که در ویکتوریا ممنوع است.

من در مورد برخی از موضوعات مطرح شده در این مقاله هیچ بحثی ندارم، زیرا موضع من در مورد آنها روشن و معقول است و معقول است و آنها فقط باید جریان اصلی و معقول باشند، این همان چیزی است که حزب لیبرال است.

من به هیچ وجه قصد ندارم که حزب لیبرال به هیچ وجه از هر نوع عملکردی حمایت کند یا به طور ضمنی از آن حمایت کند. [be] و در این ایالت غیرقانونی هستند.»

او گفت که هیث به او نگفته است که از چنین اقداماتی حمایت می کند، اما او به مکالمات شخصی که با او داشت جلب نمی شود.

زمانی که به طور مکرر در مورد اینکه چرا هیث زودتر کنار گذاشته نشد، با توجه به اینکه قبلاً سؤالاتی در مورد ارتباط او با کلیسا مطرح شده بود، گای گفت که برخی از اتهامات موجود در مقاله Age در زمان فرآیند بررسی نامزدها مشخص نبود.

اما از زمانی که هیث در ماه ژوئیه در انتخابات پیش‌انتخابات پیروز شد، سؤالاتی در مورد دیدگاه‌های هیث مطرح شد.

ABC در ماه سپتامبر داستانی را منتشر کرد که در آن نگرانی‌هایی را که کلیسا به شاخه‌های حزب لیبرال در تلاش برای تأثیرگذاری بر سیاست دولت نفوذ کرده بود، منتشر کرد. این داستان عمدتاً بر فعالیت‌های پدر هیث، برایان هیث، نامزد سابق خانواده اول و معاون رئیس شاخه مورول حزب لیبرال متمرکز بود.

هیث در آن زمان در بیانیه ای به ABC گفت: «من پدرم نیستم. بیان اینکه من هستم توهین آمیز است زیرا من را تحقیر می کند.

“من برای پارلمان ایالتی نامزد می شوم زیرا معتقدم ما به یک دولت تازه و جدید نیاز داریم که برای همه ما به عنوان اعضای ارزشمند جامعه ویکتوریا پادگان کند.

«تنها تیم لیبرال، از جمله زنان قوی و شایسته ما، می‌توانند به ارائه دولتی کمک کنند که ویکتوریایی‌ها واقعاً سزاوار آن هستند.»

در اواخر همان ماه، کاترین برنت ویک، نماینده لیبرال که در پیش‌انتخابات با اندکی شکست از هیث شکست خورد، در بیانیه‌ای تحسین‌آمیز خود به پارلمان، از «افراطی‌ها» انتقاد کرد.

در حالی که او اشاره ای به هیث یا کلیسایش نکرد، برنت ویک به استراتژی «نفوذ، تأثیر، تحرک» اشاره کرد، که طبق گزارش ها در اسناد منتشر شده توسط اعضای مسیحی حزب لیبرال که تاکتیک های آنها را مشخص می کند، ظاهر شده است.

با وجود نگرانی ها، هیث در طول مبارزات انتخاباتی فعال بوده است. از ماه اکتبر، او عکس‌هایی را در شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است که نشان می‌دهد هشت نامزد مجزا از هم جدا شده و با چهره‌های ارشد از جمله گای و وزیر بهداشت در سایه، دیوید دیویس، ملاقات کرده است. صفحه فیس بوک او همچنان حاوی مارک لیبرال در بعدازظهر شنبه بود.

این آخرین مورد از یک رشته مناقشات در مورد نامزدهای از پیش انتخاب شده و قراردادهای ترجیحی است که حزب لیبرال را در طول مبارزات انتخاباتی 2022 تحت فشار قرار داده است.

گای مجبور شده است از پیش انتخاب شدن مویرا دیمینگ، که گفته می شود دیدگاه های محافظه کارانه ای در مورد سقط جنین و حقوق تراجنسیتی ها دارد دفاع کند، نامزدی را که گفته است نخست وزیر، دنیل اندروز، مسئول قتل 800 نفر بوده، سرزنش کند و به دلیل ترجیح دادن یک خردسال مورد انتقاد قرار گیرد. نامزد حزب، که خواستار اعدام اندروز در بالای حزب کارگر بود.

اندروز شنبه توییت کردبدون نام بردن از نامزدها، «نازی‌ها، نژادپرست‌ها و متعصب‌ها جایی در سیاست ندارند» و «حزب لیبرال فعالانه از نامزدهایی حمایت می‌کند که از این دیدگاه‌ها حمایت می‌کنند».

او در مصاحبه ای که روز شنبه منتشر شد، اظهارات مشابهی را با آبان نیوز استرالیا بیان کرد، زمانی که با اشاره به تصمیم حزب لیبرال برای ترجیح همه احزاب کوچک بر حزب کارگر گفت: «این بسیار بسیار خطرناک است. نگران کننده است. نگران‌کننده‌تر این است که دولت جایگزین اساساً وارد یک مشارکت سیاسی با آن عناصر حاشیه‌ای شود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گزارش می‌گوید اگر کوئینزلند به سرعت به انرژی‌های تجدیدپذیر تغییر نکند، با کاهش رفاه “قابل توجه” روبرو خواهد شد | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک گزارش به سفارش دولت …