یک مرد کبک به اتهام کودتای هائیتی به تروریسم متهم شد | کانادا

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

پلیس کانادا یک مرد کبکی را به اتهام توطئه برای سرنگونی دولت جوونل مویس، رئیس جمهور فقید هائیتی، که بعداً در طرحی جداگانه ترور شد، به تروریسم متهم کرد.

پلیس سواره سلطنتی کانادا روز پنجشنبه اعلام کرد جرالد نیکولاس، 51 ساله، متهم به ترک کانادا برای تسهیل یک فعالیت تروریستی، تسهیل یک فعالیت تروریستی و فراهم کردن اموال برای اهداف تروریستی است.

نیروی فدرال گفت که تحقیقات مربوط به ترور مویس در سال 2021، زمانی که تیمی از مزدوران کلمبیایی به اقامتگاه وی در پورتو پرنس، پایتخت هائیتی حمله کردند، نبود.

در عوض، پلیس می‌گوید این اتهامات ناشی از تحقیقاتی است که پس از تماس پلیس محلی در شهر لویس، خارج از شهر کبک، با پلیس فدرال آغاز شد.

گروهبان چارلز پویریر، “آنچه ادعا می شود … این است که آقای نیکلاس در واقع به هائیتی و سایر کشورهای آمریکای مرکزی و جنوبی – ما در مورد چندین کشور صحبت می کنیم – به منظور جذب، تامین مالی و به دست آوردن تعدادی سلاح برای انقلاب مسلحانه خود سفر کرده است.” یک سخنگوی RCMP به Canadian Press گفت.

او نه تنها می‌خواست دولت را سرنگون کند، بلکه می‌خواست قدرت را نیز به دست گیرد.»

پلیس گفت که نیکلاس و همدستانش در به دست آوردن سلاح ناموفق بودند.

نیکلاس روز پنجشنبه به رادیو CBC گفت که این اتهامات نادرست است و ادعا کرد که این اتهامات ناشی از دروغ های منتشر شده توسط یک عاشق سابق است که پس از ارسال کمک های بشردوستانه از جمله غذا و پوشاک به هائیتی با پلیس در لویس تماس گرفت. خواهر زندگی می کند

او با ادعای اینکه این زن به پلیس گفت که محموله حاوی مواد غیرقانونی است، گفت: «او یک داستان کامل ساخت که من یک تروریست بودم.

او توانست متقاعد کند [police] چون من سیاه هستم اگر سفید بودم امروز با تو صحبت نمی کردم. پلیس باید بیشتر مراقب بود،» او گفت: «پلیس لویس نژادپرستی با نشان است.»

پویر گفت که امیدوار است اتهامات “جدی” علیه نیکلاس به عنوان هشداری برای دیگران باشد.

اگر شهروند کانادایی هستید، قانون شکنی در یک کشور خارجی مانند قانون شکنی در کانادا است.

نیکلاس قرار است در اول دسامبر در دادگاه کبک سیتی حاضر شود تا با سه اتهام مرتبط با تروریسم روبرو شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

روترهام: تحقیقات پس از آن که خانواده گفتند پسر 5 ساله پس از اینکه بیمارستان او را دور کرد درگذشت | یورکشایر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک مرکز درمانی در یورکشایر …