داده‌های جدید نشان می‌دهد که حق امتیاز بالای زغال سنگ کوئینزلند تأثیر کمی بر سود داشته است | کوئینزلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

تحمیل حق امتیاز بالاتر از سوی دولت کوئینزلند برای تولیدکنندگان زغال سنگ و ممنوعیت واردات چین از استرالیا، علیرغم کمپینی علیه مالیات های این صنعت، تأثیر چندانی بر سودهای فوق العاده ندارد.

بر اساس داده های منتشر شده توسط وزارت خزانه داری کوئینزلند، صنعت زغال سنگ این ایالت برنده آشکار شوک انرژی جهانی است، زیرا جهان به دنبال منابع جدید است.

قیمت های بالا ارزش صادرات را به رکورد 79.7 میلیارد دلار در سال تا پایان سپتامبر افزایش داد، پس از اینکه در سال های 2021-2022 بیش از دو برابر شده بود.

وزارت خزانه داری انتظار دارد تا سال 2050 حق امتیاز قابل توجهی به خزانه دولت سرازیر شود.

انتظار نمی رود که حق امتیازهای جدید ایالت تأثیر زیادی بر تصمیمات سرمایه گذاری بگذارد، زیرا قیمت های بالای زغال سنگ سود بیشتری را به همراه دارد.

برای زغال سنگ کک سخت با کیفیت بالا، طبق برآوردهای جدید حق امتیاز کمتر از 2 دلار در هر تن به مبلغ قابل پرداخت توسط تولیدکنندگان اضافه می شود.

برای زغال‌سنگ حرارتی، انتظار می‌رود قیمت‌ها در میان‌مدت به‌طور متوسط ​​کمتر از 175 دلار در هر تن باشد، که این بدان معناست که حق امتیاز اضافی به مالیات‌دهندگان تعلق نخواهد گرفت.

بودجه ایالتی پیش بینی می کند که رژیم جدید در چهار سال آینده 1.2 میلیارد دلار اضافی به ارمغان بیاورد.

اما پیش‌بینی می‌شود که بیشتر آنها – حدود 765 میلیون دلار – در طول سال مالی جاری جذب شوند و پس از آن قیمت زغال‌سنگ شروع به کاهش خواهد کرد.

گزارش چشم انداز همچنین نشان داد که ممنوعیت غیررسمی چین برای زغال سنگ استرالیا و تلاش های جهانی برای کربن زدایی به صادرات کوئینزلند لطمه ای وارد نمی کند.

دنیس مولوی، یکی از مقامات وزارت خزانه داری گفت: «استرالیا صادرکننده بسیار مهمی است.

نکته مهم برای صنعت زغال سنگ کوئینزلند، تقاضا برای زغال سنگ متالورژی – که برای فولادسازی استفاده می شود – جامدتر از زغال سنگ حرارتی برای تولید برق است.

شرکای تجاری کلیدی کوئینزلند در منطقه آسیا برای دستیابی به موقعیت این کشور به عنوان بزرگترین صادرکننده زغال سنگ متالورژیکی در جهان نقش اساسی داشته اند.

مولوی گفت که تقاضای آینده به تولید جهانی فولاد، به ویژه در چین و هند بستگی دارد.

اگرچه تولید جهانی تقریباً 10 سال پیش به اوج خود رسید، تناژ زغال سنگ استرالیا تنها 1 درصد از میزان تولید در سال 2013 کمتر است.

چین پیش از این ممنوعیت در سال 2020 بزرگترین مشتری زغال سنگ بود و در سال منتهی به اکتبر 2020، 55 میلیون تن – یا بیش از یک چهارم صادرات – را به خود اختصاص داد.

اما حفره‌ای که پس از خروج این کشور از بازار ایجاد شد توسط هند، ژاپن و کره جنوبی پر شد – مجموعاً 70 درصد از 202.1 میلیون تن صادرات کوئینزلند در سال منتهی به نوامبر 2021 را تشکیل می‌دادند.

آژانس بین المللی انرژی گفته است که زغال سنگ باید بیشتر بار را تحمل کند تا به انتشار خالص صفر برسد.

برنامه آخر هفته

اما هر گونه توقف در ممنوعیت زغال سنگ چین، اگر نشانه های اخیر از گرم شدن دیپلماتیک به تجارت گسترش یابد، می تواند جرقه افت شدید قیمت جهانی را ایجاد کند.

پایان دادن به تهاجم روسیه به اوکراین و تحریم ها نیز منجر به کاهش قیمت زغال سنگ خواهد شد.

کامرون دیک، خزانه دار کوئینزلند، پیش بینی های خود را در بررسی مالی و اقتصادی اواسط سال آینده به روز خواهد کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

حمله Ofwat به عدم سرمایه گذاری شرکت های آب برای کاهش تخلیه فاضلاب | اب

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، Ofwat از شرکت های آب …