فرمول یک سری جدید مسابقات تمام زنان را اعلام کرد که در سال 2023 آغاز می شود | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فرمول یک رسما اعلام کرده است که یک سری جدید تمام زنانه را تشکیل می دهد که در سال 2023 آغاز می شود. آکادمی F1 توسط صاحبان این ورزش، مدیریت فرمول یک، با هدف کمک به پیشرفت بیشتر زنان جوان در مسابقات اتومبیل رانی اداره می شود و از نظر مالی حمایت می شود. و در نهایت به F1.

مسابقات قهرمانی جدید شامل پنج تیم خواهد بود که هر کدام با سه راننده توسط رقبای موجود در سری F1 فیدر F2 و F3 اداره می شوند. این فصل در هفت دیدار برگزار می‌شود که در هر رویداد سه مسابقه برگزار می‌شود. تقویم هنوز تایید نشده است، اما انتظار می رود که شامل یک آخر هفته F1 باشد.

استفانو دومنیکالی، مدیر عامل F1، گفت: «همه باید این فرصت را داشته باشند که رویاهای خود را دنبال کنند و به پتانسیل خود دست یابند و فرمول یک می‌خواهد اطمینان حاصل کند که ما هر کاری که می‌توانیم برای ایجاد تنوع و مسیرهای بیشتر به این ورزش باورنکردنی انجام می‌دهیم.»

فرمول یک از زمانی که للا لومباردی در اتریش در سال 1976 مسابقه داد، هیچ راننده زن در مسابقات جایزه بزرگ شرکت نکرده است. کمبود بودجه در دسترس برای حمایت از زنان جوانی که وارد ورزش موتوری می شوند در گذشته یک مانع واقعی بوده است و فرمول یک به دنبال راهی برای غلبه بر آن است. این. به هر خودرو با بودجه 150,000 یورو (130,000 پوند) یارانه پرداخت می کند و رانندگان باید این مبلغ را با حمایت خود تطبیق دهند. تیم هایی که هنوز نامشان مشخص نشده است، هزینه های باقی مانده را پوشش خواهند داد.

این سری از شاسی Tatuus T421 با موتور توربوشارژ استفاده می کند که 165 اسب بخار قدرت دارد که ترکیبی معادل آنهایی است که در مسابقات قهرمانی F4 در سراسر اروپا استفاده می شود.

هدف F1 ارائه دسترسی بیشتر زنان جوان به زمان پیست و مسابقه است تا به آنها کمک کند تا مهارت های خود را با تیم های حرفه ای که به پرورش استعدادها به عنوان بخشی از نردبان مسابقه به سمت F1 عادت دارند، توسعه دهند. امید است که این مسیر به F3 را در دسترس تر کند.

برونو میشل، مدیر کل آکادمی F1 گفت: “هدف ما این است که در دو تا سه سال آینده شاهد حضور رانندگان زن در مسابقات F3 باشیم و آنها به سرعت برای کسب امتیاز و سکو به چالش بکشند.” “ما امیدواریم که این دسته الهام بخش دختران جوان بیشتری برای رقابت در مسابقات اتومبیل رانی در بالاترین سطوح باشد.”

آینده رانندگان زن موجود تنها سری W همچنان در هاله ای از ابهام قرار دارد، اگرچه مدیر عامل آن، کاترین باند مویر، از این خبر استقبال کرد و در مورد آکادمی F1 گفت: “بسیار فوق العاده است که شاهد رشد آن در نتیجه کار پیشگامانه ما باشیم.”

او ادامه داد: «سری W از هر ابتکاری که در جاه‌طلبی ما برای ارائه فرصت‌های بیشتر برای زنان در ورزش موتوری سهیم باشد، استقبال می‌کند. هدف ما از ابتدا همیشه افزایش استعداد رانندگان مسابقه‌ای زن بوده است و افزودن آکادمی F1 به عنوان تغذیه‌کننده به سری W و سری‌های دیگر، گامی بیشتر در الهام بخشیدن به نسل بعدی برای پیشرفت در نردبان ورزش موتوری است. ”

سری W سه مسابقه آخر این فصل را به دلیل کمبود مالی لغو کرد و هنوز برنامه های خود را برای سال آینده اعلام نکرده است. سری W امسال به عنوان یک مسابقه پشتیبانی در جلسات F1 شرکت کرده است و F1 گفته است که معتقد است قهرمانی جدید می تواند به موازات آن اجرا شود. در بیانیه آن آمده است: “سری W همچنان به ارائه یک پلت فرم عالی برای رانندگان ادامه می دهد و آکادمی F1 در نظر دارد مسیری اضافی را برای نسل بعدی رانندگان زن جوان اضافه کند.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ماتیا بینوتو، مدیر تیم فراری پس از فصل اشتباهات استعفا داد | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، ماتیا بینوتو از سمت مدیر تیم …