تهدید رانندگان کامیون طرفدار بولسونارو به محاصره جاده ای جدید در برزیل | برزیل

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

معترضان در برزیل دوباره جاده ها را مسدود کرده اند و رانندگان کامیون تهدید به اعتصاب کرده اند که می تواند موج جدیدی از حمایت از رئیس جمهور مستعفی ژایر بولسونارو باشد.

پلیس بزرگراه فدرال در اولین بولتن خود در مورد بسته شدن جاده ها از 9 نوامبر که موج اول اعتراضات پس از انتخابات متلاشی شد، گفت: صبح روز جمعه 6 بزرگراه فدرال مسدود شدند، اگرچه دو بزرگراه تا اوایل بعدازظهر پاکسازی شدند.

رانندگان کامیون، که برخی از آنها مدعی بودند به دلیل مسدود شدن حساب های شرکتشان به دلیل حمایت مالی از اعتراضات قبلی طرفدار بولسونارو، دستمزد دریافت نمی کنند، از همکاران خود خواستند در حمایت از رئیس جمهور راست افراطی اعتصاب کنند.

من فکر می کنم این نوع صحبت ها حداقل تا زمانی که لولا به قدرت برسد ادامه خواهد داشت [on 1 January]آنا جولیا برناردی، دانشمند علوم سیاسی در دانشگاه فدرال ریو گراند دو سول که فرهنگ سیاسی و اطلاعات نادرست را مطالعه می کند، گفت.

فکر نمی‌کنم اعتراضات طولانی شود، اما مردم را ناراحت می‌کنند. آن‌ها فیلم‌هایی ارسال کرده‌اند و مردم را به اعتصاب فراخوانده‌اند، اما پاسخی مانند قبل نداشته‌اند.»

این ناآرامی در حالی رخ داد که بولسونارو ویدیویی از رانندگی او با یک تراکتور، کامیون و اتوبوس منتشر کرد که برخی از هواداران آن را تشویق کردند.

هشتگ #Caminhoneiros که به معنای رانندگان کامیون است، روز جمعه در توییتر برزیل ترند شد.

بولسونارو در 30 اکتبر از سمت خود کنار رفت و در دور دوم انتخابات به دشمن چپ خود لوئیز ایناسیو لولا داسیلوا شکست خورد.

اما او تا کنون از اعتراف شکست یا تبریک به رقیب خود امتناع کرده است و بسیاری از هواداران او با ادعاهای بی‌دلیل کلاهبرداری به خیابان‌ها ریخته‌اند.

“برزیل دزدیده شد”: حامیان بولسونارو که از پذیرش نتیجه انتخابات سرباز می زنند – ویدئو

بسیاری خواهان بازگشت به دیکتاتوری نظامی هستند، در حالی که رسانه های اجتماعی مملو از ویدئوهایی از دعا، التماس و سرنا دادن به ارتش در خارج از پادگان ها در سراسر برزیل از افراط گرایان است.

هواداران بولسونارو در روزهای پس از انتخابات صدها جاده و بزرگراه اصلی را مسدود کردند و مقامات بیش از یک هفته زمان بردند تا موانع را از وسایل نقلیه پارک شده، لاستیک های سوخته و دیگر زباله ها پاکسازی کنند.

بولسونارو در انحصار حضور عمومی خود از زمان انتخابات، سرانجام از هوادارانش خواست به خانه بروند و گفت که اقتصاد برزیل نمی تواند رشد کند مگر اینکه راه ها روشن باشد.

با این حال، حامیان او هنوز از تکان خوردن خودداری کردند و برای پاکسازی بسیاری از جاده‌ها به دستور دادگاه و گردان‌های افسران اجرای قانون نیاز بود.

بولسونارو از آن زمان تا به حال بسیار بد است و وب سایت ها از دفتر خاطرات رسمی نامزدی او محاسبه می کنند که او در 10 روز پس از رای گیری حدود 25 دقیقه در روز کار می کند.

تیم او با این وجود فیدهای رسانه های اجتماعی او را به روز کرده است و آنها این کار را دوباره در روز جمعه در TikTok انجام دادند.

ویدئوی کوتاه او را در حال رانندگی با یک تراکتور، یک کامیون و یک اتوبوس به سمت موسیقی متن فیلم Howlin Wolf در ماه نشان می‌دهد. بولسونارو در این ویدئو صحبت نکرد و هیچ اظهارنظری نکرد اما وسایل نقلیه اغلب در دموهای قبلی استفاده می شد.

این نمایش مضحک یک هفته پس از آن رخ می دهد که ارتش – یکی از حوزه های اصلی کاپیتان سابق ارتش – گزارشی 63 صفحه ای از روند انتخابات منتشر کرد که هیچ مدرکی برای تقلب پیدا نکرد.

بولسونارو مدت‌ها مدعی است که دستگاه‌های رای‌گیری الکترونیکی برزیل مستعد تقلب هستند، حتی اگر هیچ مدرکی ارائه نکرده باشد. در گزارش نظامی به قابل اعتماد بودن صندوق‌های رأی اذعان کرد و گفت هیچ نشانه‌ای مبنی بر «تقلب یا ناهماهنگی در صندوق‌های رأی الکترونیکی یا در فرآیند انتخابات 2022» وجود ندارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …