“یک نماد همجنس گرا دیگر”: آیا نقش دیوید بکهام در قطر برند او را می کشد؟ | دیوید بکهام

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیوهر جا که فهد، مردی همجنس گرا در 40 سالگی، در شهر خود دوحه، از تفرجگاه ساحلی پایتخت قطر، معروف به کورنیش، تا خیابان های درخشان منطقه فوق مدرن مرکز شهر مشایرب، قدم می زند، دیوید بکهام از روی بیلبوردها لبخند می زند. و صفحه نمایش بزرگ چشمک زن

کاپیتان سابق تیم ملی انگلیس، شوهر اسپایس گرل سابق ویکتوریا، پدر بروکلین، رومئو، هارپر و کروز، تنها چهره ای از جام جهانی نیست که یکشنبه آغاز می شود، او چهره برجسته ای است – نسخه 2022 از جام جهانی. ویلی، طلسم جام جهانی 1966، ممکن است برخی وسوسه شوند که بگویند، اگر نگوییم چیز خام تر.

فهد سعی می‌کند در مورد وسوسه‌ای که به‌واسطه قرارداد 150 میلیون پوندی که گفته می‌شود بکام توسط قطر پیشنهاد شده است، درک کند، اگرچه ارزش قرارداد مورد بحث است. اما تصمیم این فوتبالیست سابق برای قبول ثروت از خاندان سلطنتی ثانی و به عهده گرفتن نقش سفیر، به نظر فهد، پیمانی نفرین‌انگیز است که فقط ارزش تحقیر را دارد.

فهد که در جوانی دو ماه و نیم را در سلول انفرادی در یک زندان قطر گذراند، گفت: “من می بینم که آینده او تباه خواهد شد، اما حداقل او چند میلیون خواهد داشت.” نه، هیچ چیز برای ما تغییر نکرده است.

مجازات فعالیت جنسی همجنس گرایان در قطر هفت سال زندان است. بر اساس تفسیر شرع، می تواند منجر به حکم اعدام شود. جامعه LGBTQ+ در قطر به اندازه یک مجموعه متفاوت از افراد وحشت زده وجود ندارد.

تابستان امسال، بکام 47 ساله در یک فیلم تبلیغاتی برای بازدید از قطر شرکت کرد که در آن از غرور قطری ها درباره فرهنگ آنها صحبت کرد. او گفت: “فیوز مدرن و سنتی برای ایجاد چیزی واقعا خاص.” این تصویر اوست که در کانال های اسنپ چت و اینستاگرام جام جهانی قطر چشمک می زند. او روز پنجشنبه در یک پیام ویدئویی به جشنواره جوانان در دوحه مدعی شد که جام جهانی بستری برای پیشرفت، فراگیری و مدارا خواهد بود. دو هفته پیش، بکهام با عینک آفتابی تیره، در کنار مجسمه‌ساز بریتانیایی هوگو دالتون و نصب تیرک‌های دروازه طلایی او در لوسیل سیتی مارینا دوحه ژست گرفت.

در یک تضاد وحشتناک، دیده بان حقوق بشر تنها چند روز قبل از عکسبرداری آفتابی از رنج همجنس گرایان و تراجنسیتی ها گزارش داد که می گفتند تا ماه اکتبر در یک زندان زیرزمینی در منطقه الدفنه دوحه در شش مایلی جنوب شهر دوحه بازداشت شده اند. پست های طلایی، جایی که آنها مورد آزار و اذیت کلامی مختلف، سیلی، لگد و مشت قرار گرفته بودند تا اینکه خونریزی کردند. یک زن گفت که از هوش رفته است.

دوست و هم تیمی سابق بکهام، گری نویل، اخیراً به خاطر قرارداد جام جهانی خود با پخش کننده دولتی beIN Sports، در برنامه پنل خبری Have I Got News for You حضور داشت. رابی ویلیامز و بلک آید پیز به دلیل موافقت برای اجرا مورد انتقاد قرار گرفته اند.

اما بکهام بر خلاف نام حیوان خانگی توپ های طلایی که همسرش در روزهای بی گناه سال 2008 به او داده بود، زمانی که او هیچ غلطی نمی توانست بکند، هدف اصلی ظلم ها بوده است.

در سال 2002 بکهام برای روی جلد مجله همجنس‌گرایان Attitude ژست گرفت و متعاقباً در یک بازی مملو از همجنس‌گرا هراسی این بیانیه غیرقابل انکار را بیان کرد که “افتخار دارد که برچسب نماد همجنس‌گرایان را داشته باشد”.

مسافتی که بکهام در دو دهه اخیر به ظاهر طی کرده است، ممکن است دلیل عمده واکنش های شدیدی باشد که به او وارد می شود.

رابطه با قطر، کشوری که او از زمان حضورش به عنوان بازیکن در باشگاه فرانسوی، پاری سن ژرمن، متعلق به تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر، پیوندهای دیرینه ای با آن دارد، اکنون بزرگترین خطر را برای برند بکهام از زمان استعداد و مدل موی “پرده” او با یک گل جسورانه در نیمه راه مقابل ویمبلدون در سال 1996 در قرمز منچستریونایتد توجه عمومی را به خود جلب کرد.

پیارا پوار، مدیر فره، یک گروه ضد تبعیض که با فیفا برای نصب مانیتور در استادیوم‌های جام جهانی در قطر هماهنگی دارد، گفت که در پشت صحنه از کمیته عالی کشور، مسئول این رویداد، درخواست کرده است که موفقیتی نداشته باشد. ، برای ارائه یک بیانیه عمومی برای استقبال از افراد LGBTQ+ در فوتبال.

پوار درباره مکالماتی که تا اکتبر ادامه داشت، گفت: «آنها آماده بودند که برخی چیزها را بدون سابقه بگویند اما کاری را علنی انجام ندهند. او پیشنهاد کرد که در مورد تصمیم بکهام برای حفظ ارتباطش قضاوت می شود.

او گفت: «بعضی از چیزهایی که افرادی مانند دیوید بکهام می‌آموزند این است که حقوق بشر جهانی و غیرقابل مذاکره است. شکی ندارم که جامعه دگرباشان جنسی در اروپای غربی او را به نوعی خیانتکار یا کسی که قبلاً متحد بوده اما دیگر متحد نیست، می بیند.

جو لیست، کمدین این هفته گفت که اگر بکهام قرارداد خود را با قطر خاتمه ندهد، 10 هزار پوند از پول خود را در خردکن می گذارد. جاش کاوالو، تنها بازیکن برتر فوتبال جهان، از استرالیا، هنگام دریافت جایزه مرد سال خود در جوایز Attitude، به حضار گفت: «این را بگیرید، دیوید بکهام،» قبل از اینکه از او بخواهد درباره LGBTQ+ صحبت کند. حقوق در قطر

بکهام این هفته گفت: “قطر آرزو داشت جام جهانی را به جایی برساند که قبلاً هرگز نبوده است، اما اینکه فقط برای دستیابی به چیزهایی در زمین کافی نبود. زمین می تواند بستری برای پیشرفت باشد.

اما پیتر تاچل، مبارز حقوق بشر، که ماه گذشته به قطر سفر کرد تا یک روز تظاهرات جسورانه را برپا کند، نمی توانست بیش از این پژمرده باشد.

او گفت: «علیرغم اینکه قطر یک دیکتاتوری جنسی‌گرا، همجنس‌گرا و نژادپرست است، طبق گزارش‌ها، او آن را «کمال» توصیف کرده است. بکهام زمانی یک متحد و نماد دگرباشان جنسی بود، اما نه بیشتر. او 30 قطعه نقره اش را برداشته است. با قرار دادن پول بر اصول، به نظر می رسد که او صرفاً با طمع محض هدایت می شود.

اما آیا این واقعاً می تواند برای برند بکهام پایانی باشد؟

اندی میلیگان، نویسنده کتاب Brand It Like Beckham، که داستان ساخت تصویر پسر اهل لیتون استون را شرح می دهد، تردیدهای خود را دارد.

او گفت که بکهام برای بیش از ربع قرن جذابیت خود را در میان جمعیت‌شناسی حفظ کرده بود، علی‌رغم اپیزودهایی که مطمئناً دیگر چهره‌های مشهور را از بین می‌بردند.

رابطه ادعایی در سال 2004 با دستیار شخصی او ربکا لوس (که بکهام آن را تکذیب کرد) وجود داشت، کارت قرمز مضحک در بازی با آرژانتین در جام جهانی 1998 که برخی گمانه زنی ها به قیمت آن تورنمنت انگلیس تمام شد، و پس از آن، شاید خطرناک تر از همه، لو رفتن آن بود. ایمیل‌های منتشر شده توسط روزنامه‌های اروپایی، علی‌رغم دستوری، در سال 2017، که بکهام با عبارات ناپسند به یکی از دستیارانش در مورد عدم داشتن مقام شوالیه‌ای گفته بود.

این حتی اولین بار نیست که او نام خود را در دست یک رژیم استبدادی قرار می دهد. بکهام در سال 2013 سفیر جهانی فوتبال چین شد، زمانی که بازی در آنجا با رسوایی تبانی و خروج بازیکنان بین المللی از سوپرلیگ این کشور خدشه دار شده بود. بکهام سپس گفت: «این یک ورزش فوق‌العاده است که الهام‌بخش مردم در سراسر جهان است و خانواده‌ها را دور هم جمع می‌کند، بنابراین من از این فرصت لذت می‌برم که طرفداران بیشتری را به بازی معرفی کنم.

با وجود همه اینها، برند بکهام همچنان ادامه دارد – و در حال رشد است. آخرین حساب‌های شرکت بکهام DB Ventures به قراردادهایی با آدیداس، شرکت بازی‌های ویدئویی الکترونیک آرتز، برند ساعت Tudor و ویسکی اسکاچ Haig Club اشاره می‌کند. در سال 2020، این شرکت با گردش مالی 11.3 میلیون پوندی، 10.5 میلیون پوند سود پس از مالیات ثبت کرد. این برای مردی که در سال 2013 از فوتبال بازنشسته شد.

میلیگان گفت: “او تمایل به انعطاف پذیری دارد زیرا حسن نیت بسیار زیادی در بانک نسبت به برند او وجود دارد.” «این به شخصیت برمی گردد. زیرا او برای سال‌های متمادی نماینده چیزهای زیادی بود که مردم برایشان ارزش قائل هستند: فداکاری، میهن‌پرستی نسبت به انگلیس، کار او در مورد کودکان [as a Unicef goodwill ambassador] و این واقعیت که در همه جای دنیا او را دوست دارند.

علیرغم این واقعیت که او فوق العاده مشهور است، او نسبت به او احساسی زمینی دارد. او 13 ساعت در صف ایستاده تا تابوت ملکه را ببیند، لهجه اسکس را حفظ می کند، با فروتنی روبرو می شود و این برای مردم در سراسر جهان جذاب است، به ویژه در آسیا که فروتنی بسیار ارزشمند است.

میلیگان گفت که بکهام ترکیبی از “فوتبال، مد و احساس خوب” را ارائه کرد – و “هوشمندی او اغلب دست کم گرفته می شود.”

او گفت: «شاید مهمتر از همه، او توانایی تشخیص و دریافت توصیه های بسیار خوب را دارد. بنابراین فکر می‌کنم هم او و هم ویکتوریا تصمیم‌های هوشمندانه‌ای در مورد اینکه چه کسانی در اطرافشان بوده‌اند تا به آنها مشاوره بدهند، گرفته‌اند.

اولین انتخاب او برای ایجنت قبل از سیمون فولر [former manager of the Spice Girls]زمانی که او به صورت قرضی در پرستون نورث اند بود، ایجنت آلن شیرر بود.

در فوریه امسال، بکام تیمش را به هم ریخت. دوست دیرینه و مدیر تجاری دیو گاردنر کنار رفت و گروه برندهای معتبر آمریکایی (ABG) 269 میلیون دلار (225 میلیون پوند) برای تصاحب سهام کنترلی در DB Ventures پرداخت کرد. بکهام گفت: «دیدگاه مشترک ما، ABG را به شریک استراتژیک ایده‌آل برای کمک به کشف پتانسیل کامل برند و تجارت من تبدیل می‌کند.

“سوال این است که اگر اثری وجود داشته باشد چقدر طول می کشد؟” میلیگان از تاثیر قطر بر نام ستاره خود گفت. اگر به تاریخچه بکام نگاه کنید، نمایش ادامه می‌یابد. این روزها خاطرات خیلی کوتاهی داریم. ما بسیار حواس‌پرتی هستیم، با توجهات کوتاه و داستان جدیدی پس از جام جهانی خیلی سریع ظاهر می‌شود.» برخی ممکن است فکر کنند که همه چیز برای برند بکهام تمام شده است، اما احتمال بازگشت او وجود دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گراهام آرنولد به Socceroos در مورد خطرات رسانه های اجتماعی قبل از شروع بازی جام جهانی هشدار داد | استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گراهام آرنولد از بازیکنانش درخواست کرده …