هدف استرالیا موفقیت مضاعف در فینال لیگ جهانی راگبی | لیگ جهانی راگبی 2021

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مناگر روز شنبه در اولدترافورد و اطراف آن هستید و بویی آشنا را در هوا استشمام می‌کنید، احتمالاً بوی تسلط استرالیا است. همانطور که خورشید در یکی دیگر از جام جهانی لیگ راگبی غروب می کند، این کار را به شیوه ای کاملاً قابل تشخیص انجام می دهد: فقط این بار نه یک، بلکه دو تیم استرالیایی به دنبال تثبیت موقعیت خود به عنوان بهترین های جهان در فینال های مربوطه خود هستند.

ما عادت کرده ایم که مردان کانگوروها را در راه فینال جام جهانی ببینیم. اعداد پشت برتری آنها حیرت آور است. آنها از فینال افتتاحیه در سال 1954 هیچ فینالی را از دست نداده اند و برای نهمین قهرمانی جام جهانی در 10 تورنمنت اخیر تلاش می کنند. در حالی که فینال های مردان و زنان با هم در اولدترافورد برگزار می شود، زنان استرالیایی که از عنوان قهرمانی خود نیز دفاع می کنند، پیش از مردان وارد زمین می شوند.

برای کانگوروها، حریف ساموآ است که در اولین فینال جام جهانی پس از خیره کردن میزبان، انگلیس، آخر هفته گذشته حضور داشتند. جیلاروها به مصاف کیوی فرنز نیوزلند می روند که در بازی برجسته مسابقات زنان تا کنون آنها را شکست دادند. هر دو در شبی که می‌تواند موقعیت استرالیا را به عنوان سر جدول در لیگ بین‌المللی راگبی در رشته‌های مختلف ثابت کند، مورد علاقه‌های سنگینی هستند.

جیمز تدسکو، کاپیتان کانگوروها می‌گوید: «ما از ابتدا گفته‌ایم که هدف ما بردن این تورنمنت است و خود را در موقعیت خوبی برای بردن آن قرار داده‌ایم، بنابراین باید به آنجا برویم و آن را ایجاد کنیم. . دورنمای مخالفت های جدید در فینالی به جز انگلیس یا نیوزلند قطعاً لایه ای از دسیسه را به فینال شنبه اضافه می کند. ساموآ، جزیره ای با 200000 نفر جمعیت، با رسیدن به فینال دوشیزه، چشم انداز بازی بین المللی را برای همیشه تغییر داده است.

این می‌تواند منجر به این شود که بازیکنان استرالیایی‌تبار بیشتری تصمیم بگیرند که میراث اقیانوس آرام خود را به نمایش بگذارند، به طور بالقوه مشاغل State of Origin را در این فرآیند قربانی کنند و استعدادهای بیشتری را در سراسر جهان پخش کنند. ساموآ نشان داده است که بدون بازی برای استرالیا شانس موفقیت در لیگ بین المللی راگبی وجود دارد. هواداران انگلیس پس از شکست آخر هفته گذشته همچنان هوای خود را خالی خواهند کرد، اما صعود ساموآ به فینال می تواند ورزش را به سمت بهتر شدن تغییر دهد.

تدسکو اذعان می‌کند: «پسربچه‌ها ترجیح می‌دهند برای کشورهای میراث فرهنگی خود در استرالیا بازی کنند، بنابراین هر ملتی قوی خواهد بود». با این اوصاف، صحبت در مورد تسلط استرالیا بر بازی های بین المللی که به پایان می رسد، کمی زودرس به نظر می رسد. آنها دورهای اولیه مسابقات را پشت سر گذاشتند و در حالی که در نیمه نهایی توسط نیوزیلند ترسیده بودند، ابزار لازم برای انجام کار و رسیدن به یک فینال دیگر را بدون باخت در بازی داشتند.

هر چیزی غیر از پیروزی شنبه شب مقابل ساموآ، برای ملتی که امید ندارد و انتظارش را دارد، شکست خواهد بود. تدسکو می‌گوید: «اگر ما را به قهرمانی جام جهانی هدایت نکنم، قطعاً موفقیتی حاصل نمی‌شود. در همین حال، جیلاروها در برابر کیوی فرنز نیوزلند کار کمی سخت تری بر عهده دارند.

مانند مردان، زنان تاکنون هر بازی را برده‌اند: اما نیوزلند نیز به آنها ترسید و در مرحله گروهی با اختلاف 10-8 پیروز شد. سرخس‌های کیوی بیشترین قهرمانی در جام‌های جهانی را داشته‌اند – با سه جام، اما جیلاروها در دو جام اخیر پیروز شده‌اند و عملکرد غالب آنها در تمام مسابقات، مانند همتایان مردشان، آنها را در اولین بازی دو ضرب در روز شنبه به محبوبیت تبدیل می‌کند.

علی بریگینشاو
علی بریگینشاو استرالیایی می گوید فشار بر حریفان آنها، نیوزلند است. عکس: مایک اگرتون/AAP

علی بریگینشاو، کاپیتان استرالیایی، می‌گوید: «آنها بیشترین قهرمانی در جام‌های جهانی و فینال‌ها را کسب کرده‌اند، بنابراین اگر چیزی باید روی آنها فشار وارد شود». اما بزرگترین فشار این است که در اولدترافورد تمام شود و این احساسات را تجربه کنیم. این یک لحظه مهم دیگر برای لیگ راگبی زنان است، حتی اگر انگلیس میزبان روز دوشنبه با شکست کیوی فرنز در نیمه نهایی کوتاه بیاید.

برگزارکنندگان می‌خواستند این جام جهانی راگبی را به جامع‌ترین جام جهانی راگبی تاریخ تبدیل کنند و هیچ چیزی بیشتر از فینال‌های مردان و زنان که در مقابل تقریباً 65000 نفر در روز شنبه برگزار می‌شود، نشان نمی‌دهد. این واقعیت که هر دو طرف استرالیا آن را ساخته اند، باعث ایجاد حس اتحاد و با هم بودن در هر دو اردوگاه نیز شده است.

بریگینشاو می‌گوید: «شما تلاش می‌کنید بهترین در جهان باشید، و هر تیمی می‌خواهد این کار را انجام دهد. “برای اینکه ما این کار را در کنار کانگوروها انجام دهیم، ما به طور گسترده از یکدیگر حمایت می کنیم و مایلیم که طرف خود را کنار بگذاریم، بنشینیم و آنها را تشویق کنیم.” ما عادت کرده‌ایم که مردان استرالیا جام جهانی را بلند کنند، اما اگر هم کانگوروها و هم جیلاروها این کار را در عصر شنبه انجام دهند، شاهد سطح جدیدی از تسلط استرالیا در لیگ راگبی خواهیم بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

فعالان حقوق بشر در اندونزی در حالی که پارلمان رابطه جنسی خارج از ازدواج را ممنوع می کند، دست به اعتراض زدند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، فعالان حقوق بشر در اندونزی پس …