هولمز ترانوس به بیش از 11 سال زندان محکوم شد

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

الیزابت هلمز، مدیر عامل سابق استارت آپ شکست خورده آزمایش خون ترانوس روز جمعه به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران به بیش از 11 سال زندان محکوم شد.

این جمله به حماسه سال‌ها پایان می‌دهد که پرسش‌هایی را در مورد فرهنگ «سریع حرکت کن و چیزها را خراب کن» سیلیکون ولی، به‌ویژه در رابطه با مراقبت‌های بهداشتی، به وجود آورد.

هلمز 38 ساله بود به اتهام توطئه برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران و سه فقره کلاهبرداری سیمی در ژانویه محکوم شد. او با 20 سال زندان روبرو شد و تیم دفاعی او استدلال کردند که او باید حداکثر 18 ماه محکوم شود. دادستان ها قصد داشتند او را به 15 سال زندان محکوم کنند.

قاضی فدرال ادوارد داویلا گفت که او نیز تعیین خواهد کرد هولمز چقدر پول باید به سرمایه گذاران بپردازد، در صورت وجود.

هلمز اولین فرزند خود را در سال 2021 به دنیا آورد و در حال حاضر دومین فرزند خود را باردار است.

Theranos در سال 2003 توسط یک هلمز 19 ساله که در آن زمان از دانشگاه استنفورد انصراف داد راه اندازی شد. شرکت هجوم آورد تعداد زیادی دلار سرمایه‌گذار با این وعده که فناوری آن می‌تواند تعدادی آزمایش را با استفاده از یک قطره خون انجام دهد و با غول‌های صنعتی مانند والگرینز قرارداد امضا کند.

در سال 2015، وال استریت ژورنال جان کریرو مجموعه ای از مقالات تحقیقی را در مورد مشکلات Theranos آغاز کرد و نشان داد که فناوری این شرکت اغلب نادرست است و برای بسیاری از آزمایشات خود به ماشین های سنتی متکی است. این شرکت حدود سه سال بعد تعطیل شد.

در ماه ژوئیه، رامش “سانی” بالوانی، مدیر ارشد اجرایی و رئیس سابق Theranos، که دوست پسر سابق هولمز نیز هست، بود. در تمامی 12 اتهامی که با آن روبرو بود، از جمله 10 فقره کلاهبرداری با سیم و دو فقره توطئه برای ارتکاب کلاهبرداری با سیم، مجرم شناخته شد. بالوانی قرار است در 7 دسامبر محکوم شود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

خانواده هری دان که به راننده آمریکایی “وحشت زده” گفته شد به دادگاه نروید | اخبار انگلستان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، خانواده هری دان گفته اند …