حکیم جفریس، با فشار برای رهبری دموکرات ها، یک تغییر نسلی را نشان می دهد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

حکیم جفریس، نماینده دموکرات نیویورک که در جریان محاکمه استیضاح ترامپ در سال 2020 در صحن سنا ایستاده بود، پرونده محکومیت و برکناری آقای ترامپ را که وکیلش به تازگی از او پرسیده بود، مطرح کرد: “چرا ما اینجا هستیم؟”

آقای جفریس در سخنان یک دادستان گفت: «ما اینجا هستیم، قربان، زیرا رئیس جمهور ترامپ به طرز فاسدی از قدرت خود سوء استفاده کرد و سپس سعی کرد آن را پنهان کند. و ما اینجا هستیم، آقا، برای پیروی از حقایق، پیروی از قانون، هدایت قانون اساسی و ارائه حقیقت به مردم آمریکا.

آقای جفریس، 52 ساله، مراسم قبر خود را با ترانه ای از خواننده رپ و همکار بروکلینی بیگی اسمالز به پایان رساند: “و اگر نمی دانید، اکنون می دانید.”

نانسی پلوسی، 82 ساله، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا که در دو دهه گذشته بر دموکرات‌های مجلس نمایندگان حکومت می‌کرد و روز پنج‌شنبه برنامه‌های خود را برای کناره‌گیری از رهبری اعلام کرد، ممکن است چنین مرجعی از بین رفته باشد. دو سال بعد، این لحظه بر تغییر نسلی و سبکی تأکید می کند که اکنون در رده های بالای صفوف حزب در مجلس در جریان است.

چه کسی به عنوان مدیر استیضاح می تواند از بیگی اسمالز نقل قول کند؟ ریچی تورس، نماینده دموکرات نیویورک گفت.

آقای جفریس روز جمعه به طور رسمی نامزدی خود را برای رهبری حزب دموکرات اعلام کرد، پیشنهادی که در صورت موفقیت، او را به اولین سیاه پوستی تبدیل می کند که در هر یک از اتاق های کنگره نقش رهبری حزب را بر عهده دارد. در حال حاضر، او برای این پست مخالف نیست، و به طور گسترده توسط همکارانش به عنوان همه چیز مطمئناً تضمین شده است.

از بسیاری جهات، او و خانم پلوسی نمی توانستند متفاوت تر از این باشند.

او دختر یک نماینده کنگره و شهردار سابق است که در یک سلسله سیاسی بالتیمور به دنیا آمد و بعداً یک خانه دار ثروتمند در سانفرانسیسکو شد و تجسم سیاست اجتماعی مترقی زادگاه خود بود. در کنگره، او قانون‌گذار چیره‌دستی بوده است که با چنگال آهنین بر گروه خود رهبری کرده و به اجرای ابتکارات مهم سیاست دموکرات برای دو دهه کمک کرده است – معمولاً در حالی که کفش‌های رکابی به تن داشت.

آقای جفریس پسر یک مددکار اجتماعی طبقه متوسط ​​و یک مشاور سوء مصرف مواد است که به یک وکیل حقوقی با قدرت تبدیل شد. او هنوز در قلب سیاه بروکلین زندگی می کند و اغلب کت و شلوارهای خود را با کفش های کتانی ست می کند. خارج از اصلاحات احکام فدرال دو حزبی، سابقه قانونگذاری خود او نسبتاً ضعیف است و به منحنی یادگیری شدید در پیش رو اشاره می کند.

آنچه این دو قانونگذار به اشتراک می گذارند، یک رگه عمل گرایانه است، و درک دقیقی از جایی که سازش سیاسی در دسترس است.

او واقعاً اهل مشورت است. گریس منگ، نماینده دموکرات کوئینز که با آقای جفریس در آلبانی و واشنگتن خدمت کرده است، گفت: او از آن نوع نیست که به سرعت به یک سوال یا نگرانی واکنش نشان دهد. او گوش می دهد، آن را جذب می کند و معمولاً با راه حلی برمی گردد که بیشتر مردم فکرش را هم نمی کردند.»

آقای جفریس در میان همکارانش در کنگره به عنوان یک اپراتور آرام و منضبط شناخته می شود که معمولاً بدون یادداشت صحبت می کند. او در هر فصل تعطیلات، چیزکیک‌هایی را از جونیورز، بخش اصلی بروکلین می‌فرستد و میزبان رویداد سالانه «هیپ هاپ روی تپه» است. او که مدافع اولویت‌های لیبرال اساسی مانند حقوق سقط جنین و مدیکر برای همه است، همچنین در خط مقدم تلاش‌ها برای مبارزه با بی‌عدالتی نژادی، از جمله از طریق بازنگری اساسی در سیستم عدالت کیفری کشور و کاهش اصالت‌گرایی، بوده است.

اما او همچنین به شدت عمل‌گرایانه دارد و از جناح چپ فعال حزب که رویکردش غیرواقع‌بینانه و خودشکسته‌کننده است، ناراحت است. او در کنار نماینده جاش گاتهایمر، یک دموکرات میانه رو از نیوجرسی، تیم آبی را راه اندازی کرد، یک طرح جمع آوری کمک مالی که از دموکرات ها حمایت می کند تا چالش های اصلی را از چپ به میدان بروند.

بسیاری از مترقیان نیز به نوبه خود، او را با بی اعتمادی شدید و حتی خصومت می‌دانند و استدلال می‌کنند که او بیش از حد به منافع شرکت‌ها علاقه‌مند است و در پرداختن به تغییرات آب و هوایی بسیار محتاط است. اگر او رهبر شود، بدبینی آنها ممکن است یکی از اولین و خشن ترین چالش های آقای جفریس باشد.

لیات اولنیک، فعالی که با بخش تقسیم ناپذیر بروکلین و خانواده‌های آب و هوایی نیویورک کار می‌کند، گفت: «اگر می‌خواهد کار خود را انجام دهد و گروه دموکرات را در این کنگره واقعاً بسیار محدود با هم برگزار کند، به حمایت چپ نیاز دارد. و برای انجام این کار، او باید از دشمنی با رهبران مترقی دست بردارد و رویکردی مشارکتی تری اتخاذ کند.»

در حالی که دموکرات‌ها در این هفته حتی قبل از اعلام آقای جفریس برای تأیید نامزدی او عجله داشتند، الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده نیویورک، که یک فرد مترقی بود، متعهد نشد و گفت که هنوز در حال «پرورش» تصمیم خانم پلوسی برای کناره‌گیری است و وجود دارد. بهبودی که باید در گروه ما انجام شود.»

اگر او پیروز شود، آقای جفریس مدلی بسیار متفاوت از قدرت سیاسی دموکرات ارائه خواهد کرد که ملت به دیدن آن عادت دارد. آقای جفریس که در محله کراون هایتس بروکلین به دنیا آمد، نماینده برخی از مشهورترین جوامع سیاه‌پوست شهری در کشور است، از جمله برخی که زمانی توسط شرلی چیشولم، نماینده پیشتاز کنگره نمایندگی می‌شد.

او دو دهه پیش به عنوان یک شورشی سیاسی با زبانی تیز و دور از ساختار قدرت حزب دمکرات به قدرت رسید. به غیر از یک معاشقه کوتاه با نامزدی برای شهرداری، ترجیح او اعمال قدرت با احتیاط بوده است.

روبن دیاز جونیور، دموکرات برونکس و یکی از نزدیکترین متحدان کنگره، گفت: «او همان چیزی است که ما آن را تغییر دهنده کد می نامیم. او می‌تواند با هنرمندان هیپ‌هاپ معاشرت کند، می‌تواند در بروکلین یا برانکس سرشناس باشد، اما همچنین می‌تواند در دفتر بیضی باشد و با POTUS مذاکره کند.»

آقای جفریس که در خانواده‌ای از افراد برده شده و ساکنان کیپ ورد متولد شد، در دهه‌های 1980 و 1990 در مرکز بروکلین که جولانگاه فعالیت‌های سیاه‌پوستان و خروجی‌های فرهنگی قابل توجه بود، و همچنین جنایت و ناآرامی در شهر نیویورک به بلوغ رسید. اپیدمی کراک کوکائین

آقای جفریس در مدارس دولتی شهر نیویورک و دانشگاه ایالتی در بینگهامتون تحصیل کرد، جایی که او رئیس انجمن تاریخی بلک کاپا آلفا پسی بود. او مدرک حقوق را در NYU گرفت و یکی از معدود وکلای سیاهپوست جوان در دپارتمان های دعاوی در شرکت معتبر Paul, Weiss و سپس در CBS بود. در نقش دوم، او روی کت و شلواری کار کرد که از نمایش نیمه‌تیم سوپربول در سال 2004، زمانی که جاستین تیمبرلیک برای مدت کوتاهی سینه جانت جکسون را در تلویزیون زنده نشان داد، کار کرد.

از سال 2000، در حدود 30 سالگی، او سه بار نامزد انتخابات شد تا اینکه در مجلس ایالتی کرسی به دست آورد. او در سال 2012 با شکست دادن چارلز بارون، یکی از اعضای سابق پلنگ سیاه و عضو شورای شهر، در انتخابات مقدماتی به کنگره راه یافت.

لوپ تاد مدینا، مشاور سیاسی قدیمی، گفت: «او قطعاً از نسل مردانی بود که عمدتاً افراد خارجی حزب دمکرات بودند و برای لگد زدن به در کار می کردند. هنگامی که آنها وارد شدند، آن زمانی بود که شما شاهد تغییر قدرت سیاسی سیاه پوستان از هارلم به مرکز بروکلین بودید.

در مقام ریاست جمهوری، آقای جفریس به سرعت اصلاحات عدالت کیفری را در اولویت اصلی خود قرار داد و این موضوع به یک خط پایان در یک مجموعه قانونگذاری ساده تبدیل شد.

در آلبانی، او با اریک آدامز، شهردار آینده شهر نیویورک، همکاری کرد تا اداره پلیس را از نگهداری بانک اطلاعاتی از مردانی که افسران آن متوقف کرده بودند، منع کند. در واشنگتن، او به نگارش آنچه که به قانون قدم اول تبدیل شد، کمک کرد، بازنگری اساسی احکام فدرال دو حزبی که توسط آقای ترامپ امضا شد، و لایحه ای را نوشت که توسط مجلس تصویب شد که استفاده پلیس از چنگال خفه را ممنوع می کند.

کشیش آل شارپتون، که آقای جفریس را به مدت سه دهه می شناسد، به یاد می آورد که در سال 1999 با او در مورد پرونده آمادو دیالو، یک مهاجر 23 ساله غیرمسلح از غرب آفریقا که در برانکس توسط چهار افسر پلیس کشته شد، همکاری می کرد. او 41 گلوله شلیک کرد زیرا فکر می کردند او به سمت اسلحه می رود.

زمانی که با خشونت پلیس مبارزه می‌کردیم، او می‌گفت: «من کمک می‌کنم، اما من کسی نیستم که به زندان برود، من کسی هستم که به اجرای قانون کمک می‌کند.»

آقای شارپتون افزود: «او در راه خود یک فعال است. اما همه فعالان یک کار را انجام نمی دهند. او به هدف بلندمدت کاری که ما می‌خواهیم انجام دهیم متعهد است.»

در دوران دولت ترامپ، او از نزدیک با جرد کوشنر، داماد رئیس‌جمهور سابق، برای تصویب قانون گام اول همکاری داشت، حتی در حالی که به عنوان یکی از سرسخت‌ترین منتقدان دموکرات‌ها از آقای ترامپ خدمت می‌کرد، برای دیدار از کاخ سفید بازدید می‌کرد. .

همسر آقای جفریس، کنیساندرا آرسینیگاس-جفریز، برای صندوق مزایای اتحادیه بین المللی کارکنان خدمات محلی 1199، یکی از قدرتمندترین اتحادیه های شهر، کار می کند. آنها دو پسر در کالج دارند و در پراسپکت هایتس زندگی می کنند، محله ای که در سال های اخیر به سرعت نجیب شده است، کمتر از یک مایل دورتر از سناتور چاک شومر، رهبر اکثریت.

آقای جفریس از نزدیک با خانم پلوسی به عنوان بخشی از تیم رهبری او کار کرده است و به او احترام گذاشته است، زیرا او تصمیم می‌گرفت که آیا از رهبری کناره‌گیری کند یا به دنبال یک دوره دیگر برای رهبری گروه خود باشد. اما این دو گاهی اوقات روابط پرتنشی داشتند و خانم پلوسی همیشه می‌دانست که جاه‌طلبی‌های سیاسی آقای جفریس تنها با پایان دادن به او محقق می‌شود.

حتی نزدیکترین متحدان او در کنگره نیز گفتند که هنوز زود است که او به عنوان مسئول حفظ گروه دموکرات در کنار هم عمل کند.

آقای گاتهایمر گفت: «تا زمانی که خودتان استاد نباشید، دانستن این موضوع بسیار دشوار است.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

مادر آتش‌نشان لندنی که خود را به قتل رساند، از گزارش نفرین‌آور استقبال کرد | آتش نشانان

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، مادر یک آتش‌نشان که مرگ …