دفاع رابی ویلیامز از تصمیم برای اجرا در قطر در جام جهانی | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

رابی ویلیامز از تصمیم خود برای اجرا در قطر در جام جهانی دفاع کرده و استدلال می‌کند که نرفتن در قطر “ریاکارانه” است.

این خواننده 48 ساله در رسانه های اجتماعی به دلیل موافقت با آواز خواندن در طول مسابقات که یکشنبه شب آغاز می شود، به دلیل سابقه حقوق بشر، موضع گیری در مورد همجنس گرایی و رفتار با کارگران مهاجر مورد انتقاد قرار گرفته است.

نوازندگان دیگر از جمله Dua Lipa و Rod Stewart اخیراً اعلام کرده اند که در آنجا اجرا نخواهند کرد.

اما در گزیده ای از مصاحبه ویلیامز با روزنامه ایتالیایی Il Venerdì di Repubblica، عضو سابق Take That که قرار بود ماه آینده منتشر شود، گفت: “البته، من هیچ گونه نقض حقوق بشر را در هیچ کجا نمی پذیرم.

اما با توجه به این موضوع، اگر ما نقض حقوق بشر را در هیچ کجا نپذیریم، این کوتاه‌ترین توری است که جهان تاکنون دیده است: من حتی نمی‌توانم در آشپزخانه خودم اجرا کنم.»

وی افزود: «هر کسی که پیام «نه به قطر» می‌گذارد، این کار را روی فناوری چین انجام می‌دهد. نرفتن من ریاکارانه است [to Qatar] به خاطر جاهایی که می روم.»

ویلیامز قرار است در 8 دسامبر در باشگاه گلف دوحه قطر اجرا کند.

او گفت: «این میکروسکوپی را دریافت می‌کنید که می‌گوید: «بسیار خوب، اینها بدها هستند، و ما باید علیه آنها تجمع کنیم». من فکر می‌کنم ریاکاری در آنجاست که اگر این قضیه را در اینجا بگیریم، باید آن را به صورت یکجانبه در دنیا اعمال کنیم.

پس اگر ما آن را به طور یکجانبه در جهان اعمال کنیم، هیچ کس نمی تواند به جایی برود.

این خواننده افزود: آنچه ما می گوییم این است که شما مانند ما رفتار کنید وگرنه شما را از جامعه ضمیمه می کنیم. مثل ما رفتار کن، چون ما درست فهمیدیم.»

عفو بین الملل از ویلیامز خواسته است تا از کنسرت خود برای رسیدگی علنی به اتهامات علیه قطر استفاده کند.

آخر هفته گذشته، راد استوارت گفت که پیشنهاد قابل توجهی برای اجرا در کشور را رد کرده است. او به ساندی تایمز گفت: «در واقع به من پول زیادی، بیش از یک میلیون دلار برای بازی در آنجا پیشنهاد شد [Qatar] 15 ماه پیش من آن را رد کردم. رفتن درست نیست.»

هفته گذشته دوآ لیپا اخبار مربوط به اجرای خود در مراسم افتتاحیه جام جهانی را تکذیب کرد. این خواننده در شبکه‌های اجتماعی نوشت که «منتظر دیدار از قطر زمانی است که به تمام تعهدات حقوق بشری خود عمل کند» زمانی که میزبان مسابقات شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

نیروگاه هسته ای Sizewell C با سهام عمومی 700 میلیون پوندی تایید شد | صنعت انرژی

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، دولت تأیید کرده است که نیروگاه …