پزشک ایندیانا: AG نباید سوابق بیماران سقط را دریافت کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

هندوستان — وکلای یک پزشک ایندیاناپولیس که برای یک قربانی تجاوز جنسی 10 ساله از اوهایو سقط جنین فراهم کرد، روز جمعه به قاضی گفت که دادستان کل ایندیانا نباید اجازه داشته باشد به سوابق پزشکی بیمار برای تحقیق در مورد شکایات فاش نشده دسترسی داشته باشد.

دکتر کیتلین برنارد; شریک پزشکی او، دکتر امی کالدول. و بیمارانشان در 3 نوامبر از دادستان کل جمهوریخواه تاد روکیتا شکایت کردند تا از دسترسی او به سوابق جلوگیری کنند. پزشکان ادعا می‌کنند که رفتار روکیتا «نقض قوانین متعدد ایندیانا» است، از جمله یک الزام ایالتی مبنی بر اینکه دفتر او ابتدا تشخیص دهد که شکایات مصرف‌کننده قبل از اینکه بتواند پزشکان و سایر متخصصان دارای مجوز را بررسی کند، «مناسب» است.

ایالت استدلال می کند که اجازه دسترسی به سوابق برای بررسی سه شکایت مصرف کننده که برنارد را به مراقبت نامناسب متهم می کنند، دارد.

وکیل کاتلین دیلینی در این باره رد کرد: “شکایات مصرف کنندگان 100٪ توسط افرادی ثبت شده است که هرگز دکتر برنارد را ملاقات نکرده اند، هرگز از دکتر برنارد مراقبت پزشکی دریافت نکرده اند، به هیچ وجه در مراقبت از این بیمار نقشی نداشته اند.” کنفرانس مطبوعاتی پس از جلسه استماع آنها از چیزی که در تلویزیون دیده اند یا در رسانه های اجتماعی شنیده اند شکایت می کنند.

برنارد اولین بار پس از آن که به ایندیاناپولیس استار در مورد دختر 10 ساله ای گفت که در ماه ژوئن از اوهایو برای سقط جنین به ایندیانا سفر کرد، مورد توجه ملی قرار گرفت، مدت کوتاهی پس از اجرایی شدن قانون ضربان قلب جنین در اوهایو پس از تصمیم دادگاه عالی ایالات متحده برای لغو رو. v. Wade. چنین قوانینی سقط جنین را از زمانی که فعالیت قلبی در جنین تشخیص داده می شود، ممنوع می کند، که معمولاً در حدود هفته ششم بارداری است.

روکیتا در ماه جولای به فاکس نیوز گفت که بررسی خواهد کرد که آیا برنارد اخطار کودک آزاری یا قوانین گزارش سقط جنین را نقض کرده است یا خیر. او هیچ اتهام خاصی مبنی بر تخلف ارائه نکرد، و سوابق دادگاه از روز پنجشنبه نشان می دهد که او دیگر از برنارد به دلیل “عدم رعایت” قانون گزارش سقط جنین تحقیق نمی کند.

سوابق به دست آمده توسط آسوشیتدپرس و سایر رسانه های خبری نشان می دهد که برنارد گزارش خود را در مورد سقط جنین دختر در 2 ژوئیه ارائه کرده است، که در دوره گزارش سه روزه مورد نیاز ایندیانا برای سقط جنین روی یک دختر کمتر از 16 سال است.

مردی 27 ساله در آن ماه در کلمبوس اوهایو به تجاوز به دختر متهم شد و وجود این پرونده را تایید کرد که در ابتدا با شک و تردید برخی رسانه ها و سیاستمداران جمهوری خواه مواجه شد. رئیس جمهور جو بایدن هنگام امضای فرمان اجرایی برای محافظت از برخی از دسترسی به سقط جنین با کودک ابراز همدردی کرد.

کلی استیونسون، سخنگوی دفتر دادستان کل، در ایمیلی گفت که “تیم ما همیشه از قانون پیروی می کند و حقیقت را دنبال می کند – زیرا این نقش دادستان کل است.”

ما بالاترین ارزش را برای حفظ حریم خصوصی بیمار و استانداردهای اخلاقی در پزشکی قائل هستیم. ما به پیشبرد این نبرد حقوقی ادامه خواهیم داد تا اطمینان حاصل شود که حریم خصوصی هر بیمار در ایندیانا محافظت می شود.”

اما دلانی گفت که به دلیل دستگیری این مرد 27 ساله، “این تصور که دکتر بارنارد با مجریان قانون همکاری نکرده است، به سادگی درست نیست.”

وکیل ایالتی Caryn Nieman-Szyper روز جمعه همچنین این سوال را مطرح کرد که آیا هر چیزی که برنارد به ایندیاناپولیس استار گفته قوانین فدرال حریم خصوصی پزشکی را نقض می کند یا خیر. Nieman-Szyper به طور خاص قوانینی را تحت قانون فدرال حفظ حریم خصوصی موسوم به HIPAA، برای قانون قابل حمل و پاسخگویی بیمه سلامت، که پزشک را از افشای تاریخ های خاص مرتبط با بیماران خود منع می کند، رعایت کرد.

دولت در پرونده های دادگاه نوشت: «اگرچه دکتر برنارد ادعا می کند که به عنوان مدافع حقوق خصوصی بیمارش شکایت می کند، اما او کسی است که سفر پزشکی خصوصی بیمارش را در معرض دید عموم قرار داده است و بنابراین شخصی است که حریم خصوصی بیمارش را به خطر انداخته است». .

در جلسه دادگاه، وکلای پزشکان سه پزشک – دو متخصص اخلاق زیستی و یک متخصص زنان و زایمان – را فراخواندند که در برابر قاضی ماریون کانتی هیدر ولش توضیح دادند که احترام به رابطه پزشک و بیمار سنگ بنای مراقبت پزشکی است.

دکتر کایل برادرز، متخصص اطفال از لوئیزویل، این پیوند را “یک توافق، یک وعده” توصیف کرد و گفت که اگر دولت پرونده پزشکی یک بیمار را مصادره کند، اعتماد بیمار به پزشکش می تواند شکسته شود و آنها را از جستجوی مراقبت منصرف کند.

او گفت: “این نوع افشاگری، به ویژه برای یک خردسال، دلخراش یا چیزی شبیه به آن است.” “چیزی واقعا وحشتناک است.”

ولش قصد دارد در آخر هفته حکم کند که آیا برنارد، که جمعه خارج از کشور بود، شهادت خواهد داد یا خیر.

برنارد در بیانیه‌ای گفت: «هر بیمار باید بداند که سوابق پزشکی آنها به هیچ سیاستمداری که تصمیم به انجام تحقیقات بی‌اساس بر اساس برنامه سیاسی خود می‌گیرد، تحویل داده نخواهد شد.»

———

آرلی راجرز عضو سپاه Associated Press/Report for America Statehouse News Initiative است. گزارش برای آمریکا یک برنامه خدمات ملی غیرانتفاعی است که خبرنگاران را در اتاق های خبری محلی قرار می دهد تا در مورد مسائل پنهان گزارش دهند. آرلی راجرز را در توییتر در https://twitter.com/arleighrodgers دنبال کنید

———

این عنوان تصحیح شده است تا نشان دهد که دکتر استدلال می کند که دادستان کل نباید سوابق بیماران سقط را دریافت کند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ناتو در صحنه یکی از بحث برانگیزترین تصمیمات اوکراین برای گفتگو با اوکراین تشکیل جلسه می دهد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، ناتو روز سه‌شنبه تشکیل جلسه می‌دهد …