نگرانی حامیان مالی متعدد جام جهانی از قراردادهای پس از ممنوعیت الکل قطر | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

آبان نیوز می‌تواند فاش کند که چندین اسپانسر نگرانی‌ها یا مشکلاتی را با فیفا در مورد قراردادهای خود در جام جهانی قطر مطرح کرده‌اند. چند ساعت پس از اینکه مقامات قطری مجبور شدند الکل را از ورزشگاه‌ها ممنوع کنند، دردسر دیگری به بدنه فوتبال وارد می‌کند، تصمیمی که قرارداد 75 میلیون دلاری (63 میلیون پوند) آن را با آبجوسازی بودویزر، Anheuser-Busch InBev پیچیده کرد.

یکی از نمایندگان یکی دیگر از حامیان مالی اصلی که خواست نامش فاش نشود، گفت که بسیاری از شرکای خود احساس کرده اند که “فیفا از جهات مختلف ناامید شده است”. آنها همچنین نشان دادند که بحث‌های غیررسمی در مورد نقض احتمالی قرارداد و نادیده گرفتن کالاهای تحویلی وجود داشته است.

آنها افزودند: «هر کس به نوعی یا شکلی درگیر است. «باز گروه‌بندی» زیادی در حال انجام است [on] برای درک اینکه گزینه ها از نظر قراردادی چه هستند.”

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

پیش از این فیفا در بیانیه ای کوتاه تایید کرده بود که الکل در داخل یا اطراف استادیوم های جام جهانی فروخته نمی شود.

پس از گفتگو بین مقامات کشور میزبان و فیفا، تصمیم گرفته شده است که فروش مشروبات الکلی در فستیوال هواداران فیفا، سایر مقاصد هواداران و مکان‌های دارای مجوز متمرکز شود و نقاط فروش آبجو از محیط ورزشگاه جام جهانی 2022 قطر حذف شود. گفت.

هیچ تاثیری بر فروش Bud Zero که در تمام استادیوم های جام جهانی قطر در دسترس خواهد بود، وجود ندارد.

با این حال، اکنون با نگرانی به چشم‌انداز اقدام قانونی از سوی بودویزر نگاه می‌کند، مگر اینکه بتوان با قطر به نوعی غرامت توافق کرد.

کمی قبل از اعلام این خبر، برند آبجو ایالات متحده یک توییت – از زمان حذف – ارسال کرد که در آن نوشته بود: “خب، این ناجور است…”

فروش مشروبات الکلی در قطر، یک کشور مسلمان محافظه‌کار به شدت کنترل می‌شود، اما سازمان‌دهندگان وعده داده بودند که این الکل در مکان‌های مسابقات و مناطق هواداران در دسترس خواهد بود – و قیمت مناسبی نیز خواهد داشت.

با این حال، اکنون تصمیم گرفته است که الکل در مسابقات فقط در جعبه‌های مهمان‌نوازی در دسترس باشد، جایی که ارزان‌ترین سوئیت‌ها تقریباً 20000 پوند در هر مسابقه هستند، و در برخی مناطق هوادار بعد از ساعت 7 بعد از ظهر، جایی که برای 500 میلی‌لیتر Budweiser تقریباً 12 پوند هزینه دارد.

به گزارش نیویورک تایمز، به کارکنان گفته شد که این اقدام از توصیه‌های امنیتی پیروی کرده است، اما این تغییر از شیخ جاسم بن حمد بن خلیفه آل ثانی – برادر امیر حاکم قطر و فعال‌ترین فرد سلطنتی در آن روز سرچشمه گرفته است. -برنامه ریزی روز مسابقات

آبان نیوز همچنین می‌داند که یکی دیگر از ملاحظات این بود که می‌خواست مطمئن شود تعداد زیادی از حامیان کشورهای خلیج‌فارس و آسیایی که نوشیدن الکل بخشی از فرهنگ آنها نیست، احساس راحتی می‌کنند.

هواداران خارج از هتل تیم انگلیس در آستانه جام جهانی
هواداران خارج از هتل تیم انگلیس در آستانه جام جهانی. عکس: مارتین ریکت / پی

تا همین اواخر، برگزارکنندگان همیشه گفته بودند که راهی برای یافتن حد وسطی بین سلیقه هواداران غربی و فرهنگ محافظه کار قطر پیدا خواهند کرد. این پیام اخیراً توسط فاطما النعیمی، رئیس ارتباطات کمیته عالی تکرار شد و گفت: «در مورد الکل، مهمان نوازی بخشی از فرهنگ ما است، حتی اگر الکل نباشد. بنابراین در مکان‌هایی که هواداران جمع می‌شوند خواهد بود، اما نه آشکارا در خیابان‌ها.»

راهنمای رسمی طرفداران این سازمان همچنین بیان می‌کند که «دارندگان بلیت حداقل سه ساعت قبل از بازی و یک ساعت پس از آن به محصولات Budweiser، Budweiser Zero و Coca-Cola در محیط ورزشگاه دسترسی خواهند داشت».

این خبر با استقبال انجمن هواداران فوتبال مواجه شد و این سوال مطرح شد که آیا اکنون می توان به قطری ها در سایر وعده هایشان اعتماد کرد یا خیر.

یکی از سخنگویان: “برخی از هواداران آبجو را در یک مسابقه دوست دارند و برخی نه، اما مسئله واقعی آخرین لحظه دور برگشت است که از یک مشکل گسترده تر صحبت می کند – فقدان کامل ارتباط و وضوح کمیته برگزاری با هواداران.” گفت.

“اگر آنها بتوانند در لحظه نظر خود را در این مورد تغییر دهند، بدون هیچ توضیحی، حامیان نگرانی های قابل درک در مورد اینکه آیا آنها به سایر وعده های مربوط به محل اقامت، حمل و نقل یا مسائل فرهنگی عمل خواهند کرد، خواهند داشت.”

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کارشناس دولتی آب و هوا می گوید: طرح معدن زغال سنگ کامبریا “گامی به عقب” است | زغال سنگ

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، قهرمان آب و هوای دولت …