جورج راسل مثبت پس از اولین پیروزی در جایزه بزرگ فرمول یک هنوز مشتاق پیشرفت است | فرمول یک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

نجورج راسل پس از اولین پیروزی خود در فرمول یک در مسابقات جایزه بزرگ برزیل که هفته گذشته به هیچ وجه اعتماد به نفس نداشت، فاش کرد که احساس می‌کرده است همه چیز را درست انجام دهد. به قول او از خودش توقع داشت که «کار خودت را بکن، وارد شیار شو». این یک توصیف خلع سلاح کننده از آنچه در اینترلاگوس بود، است.

او آن را تقریباً بی دردسر به نظر می‌رساند، اما راسل نه تصادفاً در مرسدس، یکی از تیم‌های برتر فرمول یک حضور دارد و نه از طریق چیزی جز تعهدی بی‌امان که او را به عنوان یک قهرمان بالقوه آینده جهان معرفی کرده است، این پیروزی را به دست آورد.

قبل از پایان فصل آخر این هفته، جایزه بزرگ ابوظبی، پیروزی او همچنان طنین انداز بود. او گفت: “من فقط به این موفقیت بسیار افتخار می کنم.” این چیزی است که من تمام زندگی ام را برای آن کار کرده ام، همان چیزی که شما در کودکی رویای آن را دارید و سال های حضورم در فرمول یک، رویای آن لحظه را دارید.

این پیروزی به قدری انجام شد که مدیر تیم مرسدس، توتو ولف، قبول کرد که راسل شایسته ترفیع از دوره شاگردی F1 خود در ویلیامز است. او گفت: “من حدس می‌زنم در ویلیامز او بهترین بچه مدرسه‌ای بود که می‌توانستیم داشته باشیم، شاید یک سال خیلی طولانی باشد.”

این بازیکن 24 ساله از کینگز لین بدون شک از چنین شانسی بهره می برد، به خصوص با توجه به غسل ​​تعمید آتشی که در این فصل پس از صعود به مرسدس بنز تجربه کرد. این یک صعود وحشیانه به جلوی شبکه بوده است، مبارزه با ماشینی که سرعتش پایین است، برای مدت طولانی یک جانور برای راندن، رنج می برد که از گراز دریایی رنج می برد و به اندازه کافی جهش می کرد تا هر گونه پرکردگی را به صدا درآورد.

نگرش او که با یک مثبت اندیشی دقیق تعریف می شود، برای دیدن او در طول سال بسیار مهم بوده است، به طوری که وقتی مرسدس سرانجام W13 را در برزیل به سرعت در اختیار گرفت، همانطور که چندین هفته پیش به آبان نیوز گفت، زمانی که مرسدس بنز W13 را در برزیل به سرعت در اختیار گرفت، آماده بهره برداری بود. او ممکن است در مسابقات پایانی فصل به موفقیت برسد.

او گفت: “شما باید فقط از فرصت های خود استفاده کنید، هیچ چیز تضمین شده نیست.” “شما باید سعی کنید از هر موقعیت دشواری آن را به سمت مثبت تبدیل کنید. شما نمی توانید غمگین بنشینید که برنده نیستید. شما باید به هر مسابقه ای به عنوان فرصتی برای یادگیری و پیشرفت نگاه کنید. اگر نمی توانید برای پیروزی بجنگید، برای پیشرفت خود و تیم در آنجا باشید.

این طرز فکر یک راننده عاقل تر و با تجربه تر است که در برزیل به ثمر نشست. راسل از قطب رهبری کرد

جورج راسل پیروزی خود در جایزه بزرگ برزیل را جشن گرفت
جورج راسل پیروزی خود در جایزه بزرگ برزیل را جشن گرفت. عکس: براین لنون / فرمول 1 / گتی ایماژ

با این حال آن را به دور از ساده بود. او باید سریع بود، تا لاستیک‌هایش را به خوبی کار می‌کرد، آن را از طریق دو راه‌اندازی مجدد خودروی ایمنی کنار هم نگه می‌داشت و از حمله هماهنگ هم‌تیمی‌اش، قهرمان هفت‌باره لوئیس همیلتون، در دورهای پایانی دید.

تعداد کمی شگفت زده شدند. راسل زمانی که در مرسدس برای همیلتون مبتلا به کووید در مسابقه ساخیر جی پی در سال گذشته در مرسدس ایستاده بود، دقیقاً چنین کنترلی را نشان داده بود. او مطمئناً در آنجا پیروز می شد، اما به خاطر یک خطای تیمی و یک پنچری. در بحرین زمانی که او با ناامیدی به زمین می خورد، اشک می ریخت، اما این تجربه و زحمات مرسدس در این سال درس هایی از بوته ای است که او در آغوش گرفته است.

او گفت: “برنده شدن به نوعی آسان است، زیرا همه خوشحال هستند، شما یکشنبه شب جشن می گیرید، وقتی موفق می شوید احساسات شما آزمایش نمی شود.” “هیچ کس نیازی به آموزش نحوه نوشیدن یک لیوان شامپاین یا جشن گرفتن ندارد، اما وقتی آخر هفته واقعا سختی دارید و کل تیم چنین تلاشی کرده اند تا در پایان آن به نتیجه نرسیده اند، ما احساس می کنیم و ما باید عمیق‌تر از همیشه حفاری کنیم.»

او که همیشه یک شخصیت مورد توجه است، آموزنده است که وقتی 16 سال داشت برای مشاوره شغلی نزد وولف رفت و یک پاورپوینت ارائه کرد که چرا فکر می کرد می تواند برای مرسدس رانندگی کند. بعد از اینکه به عنوان یک مرسدس جونیور انتخاب شد توسط ولف مامور شد تا با قهرمانی در GP3 و F2 خود را ثابت کند. او این کار را در فصل تازه کار خود در سال های 2017 و 2018 انجام داد.

او که در سال 2019 در ویلیامز قرار گرفت، دوره کارآموزی خود را در ماشینی که در پشت توری فرو رفته بود انجام داد، اما به طور مداوم در آن عملکرد بهتری داشت. این که او در این فصل با مشکلات مرسدس به طرز تحسین برانگیزی کنار آمد، مطمئناً نتیجه کار سخت در ویلیامز است.

او از آن زمان به بعد، صلح و همدلی را با هم تیمی های خود نشان داده است، به ویژه پس از یک مسابقه سخت در سنگاپور، جایی که مرسدس معتقد بود برد ممکن است اما آخر هفته ای برای فراموشی راسل شد. یک مشکل مدیریتی در مسابقات مقدماتی او را 11 ساله کردهفتم روی توری و سپس از پیت لین شروع کرد زیرا مرسدس تصمیم گرفت موتور جدیدی بگیرد که از آن فقط می توانست به 14 برسد.هفتم. این یک ناامیدی تلخ بود، اما معمولا راسل معتقد بود که این ناملایمات فقط پیوند نزدیکتری با تیمش ایجاد کرد.

او گفت: «این اولین آخر هفته بود که من تک تک اعضای تیم را بعد از مسابقه در آغوش گرفتم. «همه از اینکه چگونه آن را بیرون می‌کشند، بسیار متاثر شده بودند. همه ما به آسانسور نیاز داشتیم.»

از قبل این حس وجود دارد که راسل در حال بهبود مهارت های خود است. همانند همیلتون، استعداد طبیعی مشخص است، اما او در حال تقویت تمام جنبه های شخصیت خود است. در واقع، در ورزشی که قدرت ذهنی آن حیاتی است، راسل خوشحال است که اعتراف می کند که بهزیستی روانی را به همان شیوه ای که سلامت جسمی خود را انجام می دهد، پرورش می دهد.

او گفت: “در سطح حرفه ای من یک روانشناس دارم که هر زمان که احساس کنم نیاز دارم اینجا و آنجا با او صحبت می کنم.” “من احساس می کنم اگر چیزی شما را سنگین می کند مهم است که با یک متخصص صحبت کنید.”

این ویژگی های بسیار ساده او را نشان می دهد. در مورد شرایط سختی که امسال رانندگان مرسدس بنز داشته اند، صحبت های زیادی شده است، اما راسل همان نژاد کمیاب است، شبیه همیلتون، که بیش از حد از تصویر بزرگتر خارج از حباب F1 آگاه است.

او گفت: “مردم در مورد من صحبت می کنند که روزهای سختی را پشت سر گذاشته ام، اما من در حال سفر به دنیا هستم و برای تیمی مانند مرسدس با ماشین F1 مسابقه می دهم.” من از کسب رتبه های دوم، سوم، چهارم یا پنجم راضی نیستم، می خواهم برنده شوم، می خواهم برای قهرمانی بجنگم اما واقعیت این است که دوران سختی را پشت سر نمی گذارم.

آخر هفته گذشته راسل چشید که چقدر می تواند خوب باشد و چشم انداز یک گام امیدوارکننده دیگر در تمرین در ابوظبی مطرح شد، مرسدس در جلسه اول با نتیجه یک و دو به پایان رسید و راسل در جلسه دوم با امتیاز 4 دهم از ماکس ورشتاپن فاصله گرفت. .

هنگامی که پرچم در ابوظبی به زمین می‌افتد، او می‌تواند احساس رضایت واقعی را در فصل نزدیک به دست آورد و متوجه شد که با ماشین مناسبی که زیر دستش است، چه پیشنهاد فوق‌العاده‌ای خواهد داشت. در واقع، جدیدترین برنده F1 انتظار دارد که در سال های آینده تأثیرات بیشتری را به دست آورد.

او گفت: “احساس من برای بهبود فضایی وجود دارد.” هنوز احساس می‌کنم چیزهای بیشتری در کمد خود دارم و این به من اعتماد به نفس می‌دهد.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …