وزارت دادگستری از دادگاه عالی می خواهد که به لغو بدهی دانشجویان اجازه دهد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دولت بایدن روز جمعه از دیوان عالی درخواست کرد تا به طرح کمک‌های وام‌های دانشجویی اجازه ادامه دهد، با این استدلال که تأخیر در تصویب طرح لغو میلیاردها دلار بدهی، وام‌گیرندگان را در بلاتکلیفی قرار می‌دهد.

وزارت دادگستری از دادگاه خواست تا تصمیم این هفته دادگاه تجدیدنظر برای حوزه هشتم در سنت لوئیس را که درخواست شش ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان برای توقف این طرح را پذیرفت، لغو کند. بر اساس طرح پرزیدنت بایدن، وام گیرندگان فدرال با درآمد سالانه کمتر از 125000 دلار می توانند تا 20000 دلار تسهیلات دریافت کنند.

این وزارتخانه در پرونده خود، حکم حوزه هشتم را “اشتباه” خواند و گفت که وام گیرندگان را قادر به تصمیم گیری مالی با “درکی دقیق از تعهدات بازپرداخت آتی خود” نمی کند.

پرونده های متعددی که این طرح را به چالش می کشند از طریق دادگاه های سراسر کشور در حال انجام است، اما پرونده ای که توسط شش ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان، نبراسکا، میسوری، آرکانزاس، آیووا، کانزاس و کارولینای جنوبی طرح شده است، به طور گسترده به عنوان جدی ترین تهدید برای دولت تلقی می شود. ایالت ها استدلال کرده اند که پیشنهاد آقای بایدن از اختیارات اجرایی او فراتر رفته و آنها را از درآمد مالیاتی آینده محروم می کند.

عبدالله حسن، سخنگوی کاخ سفید، گفت که دولت بایدن به اختیارات قانونی خود برای اجرای این برنامه اطمینان دارد. او افزود که دولت «این مبارزه را به دادگاه عالی می برد تا وام گیرندگان بتوانند به سرعت شفافیت و تسکین مورد نیاز خود را دریافت کنند.

از مارس 2020، اکثر وام گیرندگان وام دانشجویی فدرال توانسته‌اند پرداخت‌های خود را تحت یک اقدام کمک‌های همه‌گیر که در دوره ریاست‌جمهوری دونالد جی. ترامپ آغاز شد و هشت بار تمدید شد، از جمله در سراسر دولت بایدن، انجام ندهند. اما دولت بایدن به وام گیرندگان گفته است که پرداخت‌های آنها در ژانویه از سر گرفته می‌شود – ضرب‌الاجلی که بر موضوع لغو بدهی فوریت می‌افزاید.

نزدیک به 26 میلیون وام گیرنده برای از بین بردن بدهی وام دانشجویی فدرال درخواست داده اند و دولت قبلاً 16 میلیون درخواست را تأیید کرده است، اما هنوز هیچ بدهی لغو نشده است. هفته گذشته، وزارت آموزش و پرورش، که مالک و مدیریت پرتفوی بدهی 1.5 تریلیون دلاری دانش آموزان دولت است، به دلیل افزایش مبارزات حقوقی، پذیرش درخواست های لغو را متوقف کرد.

یکی از بزرگ‌ترین موانع پیش روی رقبای حقوقی، اقامه دعوا بوده است. یک قاضی دادگاه منطقه در ابتدا اقدام ایالت ها را رد کرد و دریافت که آنها از این آستانه عبور نکرده اند. ایالت ها به حوزه هشتم اعتراض کردند که تصمیم دادگاه منطقه را لغو کرد. هیئتی متشکل از سه قاضی حکم داد که ایالت‌ها می‌توانند ادامه دهند زیرا طرح آقای بایدن «یک آسیب مالی تهدیدآمیز» به درآمد مالیاتی ایالت‌ها و سایر جریان‌های درآمدی ارائه می‌کند.

وزارت دادگستری در تشکیل پرونده خود در دادگاه روز جمعه این موضع را بسیار گسترده خواند.

اگر نظریه مخالف مدار هشتم به نتیجه منطقی برسد، بانک‌ها می‌توانند از هر کسی که به وام‌گیرندگان خود آسیب مالی وارد می‌کند، شرکت‌های کارت اعتباری می‌توانند از هر کسی که به مشتریان خود آسیب مالی وارد می‌کند، و دولت‌ها می‌توانند از هر کسی که آسیب مالی به آنها وارد کند شکایت کنند. به مالیات دهندگان،” این وزارت نوشت.

این وزارتخانه به دنبال تخلیه دستورات سراسری مدار هشتم در سراسر کشور است. اگر دیوان عالی مایل نیست تا این حد پیش برود، دولت درخواست کرده است که دستور محدود شود و فقط در مورد کشورهای شکایت کننده اعمال شود.

لغو بدهی پیشنهادی آقای بایدن یکی از پرهزینه ترین اقدامات اجرایی در تاریخ خواهد بود، با قیمتی که دفتر بودجه غیرحزبی کنگره حدود 400 میلیارد دلار تخمین زده است. دولت او معتقد است که او اختیار انجام این کار را بر اساس قانون قهرمانان سال 2003 دارد، که به وزیر آموزش اجازه می دهد تا مقررات مربوط به وام های دانشجویی را در زمان جنگ یا شرایط اضطراری ملی لغو کند. این کشور از مارس 2020 تحت یک اعلامیه اضطراری که توسط آقای ترامپ بر سر همه گیری ویروس کرونا وضع شده است، فعالیت می کند.

ایالت‌ها استدلال کرده‌اند که طرح لغو بدهی آقای بایدن «از راه دور برای رسیدگی به اثرات همه‌گیری طراحی نشده است» و در عوض با هدف تحقق «برنامه سیاسی دولت در مورد وام‌های دانشجویی» است.

وزارت دادگستری این توصیف را عقب نشینی کرد و در پرونده روز جمعه گفت که با شروع مجدد پرداخت ها، “وام گیرندگان با درآمد پایین تر به دلیل ادامه عواقب اقتصادی” بیماری همه گیر در معرض خطر بیشتری از بزهکاری و نکول خواهند بود. این وزارتخانه گفت که کاهش بار بدهی کلی وام گیرندگان با درآمد کم و متوسط ​​برای جلوگیری از افزایش نکول ضروری است.

انتظار می رود که دیوان عالی در این مورد تصمیم گیری کند.

قاضی امی کونی بارت، بدون اظهار نظر، دو چالش قبلی در مورد طرح لغو بدهی آقای بایدن را رد کرده است. ماه گذشته، او پرونده ای را که توسط انجمن مالیات دهندگان در ویسکانسین مطرح شده بود، رد کرد، و در این ماه، او شکایت وام گیرندگان در ایندیانا را رد کرد. در هر دو مورد، دادگاه های بدوی قبلاً این ایرادات را رد کرده بودند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

گراهام آرنولد به Socceroos در مورد خطرات رسانه های اجتماعی قبل از شروع بازی جام جهانی هشدار داد | استرالیا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، گراهام آرنولد از بازیکنانش درخواست کرده …