“جمبالایای ویروسی”: آنفولانزای اولیه بر مشکلات بیمارستان های ایالات متحده افزوده است

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که آمریکایی‌ها به فصل تعطیلات می‌روند، فصل آنفولانزا که به سرعت تشدید می‌شود، بیمارستان‌هایی را که از قبل با بیمارانی که از سایر عفونت‌های تنفسی مریض هستند، تحت فشار قرار می‌دهد.

دولت روز جمعه گزارش داد که بیش از نیمی از ایالت ها دارای سطوح بالا یا بسیار زیاد آنفولانزا هستند که در اوایل فصل به طور غیرمعمولی بالا است. این 27 ایالت بیشتر در جنوب و جنوب غربی هستند اما تعداد فزاینده ای در شمال شرقی، غرب میانه و غرب را شامل می شود.

این زمانی اتفاق می‌افتد که بیمارستان‌های کودکان در حال حاضر با موجی از بیماری‌های ناشی از RSV یا ویروس سنسیشیال تنفسی، یک علت شایع علائم سرماخوردگی که می‌تواند برای نوزادان و افراد مسن جدی باشد، سروکار دارند. به گفته مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری، و کووید-19 همچنان در هر روز بیش از 3000 بستری در بیمارستان نقش دارد.

در آتلانتا، دکتر مارک گریفیث این ترکیب را به عنوان “جمبالایای ویروسی” توصیف می کند. او گفت که بیمارستان های کودکان در منطقه او حداقل 30 درصد بیشتر از حد معمول در این فصل از سال بیماران دارند و بسیاری از بیماران مجبورند در اورژانس منتظر بمانند تا تخت ها باز شود.

من به والدین می گویم که کووید قلدر نهایی بود. گریفیث، مدیر پزشکی اورژانس بیمارستانی در مرکز شهر آتلانتا، گفت: این ویروس هر ویروس دیگری را به مدت دو سال مورد آزار و اذیت قرار داد.

او گفت با کاهش نرخ کووید-19، “آنها با قدرت کامل بازمی گردند.”

فصل زمستان آنفولانزا معمولاً تا دسامبر یا ژانویه ادامه نمی یابد. مقامات CDC می گویند که میزان بستری شدن در بیمارستان به دلیل آنفولانزا از زمان همه گیری آنفولانزای خوکی در سال 2009 به این اندازه بالا نبوده است. این آژانس گفت که بالاترین میزان در میان افراد 65 سال به بالا و کودکان زیر 5 سال است.

لینت برامر از CDC روز جمعه در بیانیه ای گفت: “برای افرادی که در معرض خطر بالاتری هستند بسیار مهم است که واکسینه شوند.”

اما واکسیناسیون آنفولانزا نسبت به سال های دیگر کاهش یافته است، به ویژه در میان بزرگسالان، احتمالاً به این دلیل که دو فصل گذشته خفیف بوده است. تزریق واکسن آنفولانزا برای تقریبا تمام آمریکایی هایی که حداقل 6 ماه یا بیشتر دارند توصیه می شود.

به گفته پزشکان، بزرگسالان نیز می توانند به RSV مبتلا شوند و این عفونت به ویژه برای افراد مسن که ضعیف هستند یا بیماری های مزمن دارند، می تواند خطرناک باشد. هنوز واکسنی علیه RSV وجود ندارد اگرچه برخی در حال توسعه هستند.

یک متخصص بیماری‌های عفونی از آمریکایی‌ها خواست قبل از گردهمایی برای روز شکرگزاری اقدامات احتیاطی را انجام دهند، از جمله اجتناب از حضور در جمعیت عمومی، انجام آزمایش‌های کووید-19 قبل از ملاقات و پوشیدن ماسک در داخل خانه – به ویژه اگر پیر یا ضعیف هستید یا در کنار کسی هستید که چنین است.

دکتر ویلیام شافنر، از دانشگاه واندربیلت، گفت: «هیچ کس نمی‌خواهد ویروسی را روی میز بیاورد.

آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان آمریکا این هفته از دولت بایدن خواست که وضعیت اضطراری اعلام کند و یک واکنش ملی به “سریع هشدار دهنده بیماری های تنفسی کودکان” ارائه دهد. اعلامیه اضطراری امکان معافیت از بیمه درمانی Medicaid، Medicare یا کودکان را فراهم می کند. این گروه ها در نامه ای اعلام کردند که الزامات برنامه به گونه ای که پزشکان و بیمارستان ها بتوانند منابع را به اشتراک بگذارند و به بودجه اضطراری دسترسی پیدا کنند.

———

هدر هالینگزورث، گزارشگر AP در این گزارش مشارکت داشت.

———

آسوشیتدپرس سلامت دپارتمان علوم و علوم از دپارتمان آموزش علوم موسسه پزشکی هاوارد هیوز پشتیبانی می کند. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …