سرمربی دانمارک خواستار تغییر در نحوه انتخاب میزبانان جام جهانی شد | دانمارک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

کسپر هولمند، سرمربی دانمارک، گفته است که امیدوار است روندی که قطر از طریق آن جام جهانی را به دست آورد، هرگز تکرار نشود و خواستار ایجاد جمعیتی متنوع‌تر و جوان‌تر برای تأثیرگذاری بر میزبانی مسابقات شد.

دانمارک که به شدت مشتاق یک بازی قدرتمند در ماه آینده است، یکی از کشورهای پر سر و صدا در مورد مسائل خارج از زمین بوده است که ابر سنگینی را بر روی میزبان ایجاد کرده است. آنها همچنان ناراحت هستند که فیفا به آنها اجازه نداد تا با پیراهن هایی که روی آن نوشته شده بود “حقوق بشر برای همه” تمرین کنند، حکمی که آنها از ترس مجازات سنگین بالقوه از آن تبعیت خواهند کرد. آنها روز جمعه با پیراهن‌های مشکی تمرین کردند که سازنده آن Hummel آن را “رنگ عزاداری” توصیف کرد.

هجولمند که در کمپ تمرینی تیم در السیلیه، یکی از حومه‌های دوحه صحبت می‌کرد، ابراز امیدواری کرد که جنجال امسال منجر به تغییر در بین تصمیم‌گیرندگان در ارگان‌هایی مانند فیفا شود.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

او گفت: “من واقعا روند حضور در اینجا و نحوه اعطای میزبانی این جام جهانی به قطر را دوست ندارم.” من با این دو رویا دارم. یکی این که در هیئت های حاکمه فوتبال و ورزش، در جاهایی که تصمیم گیری می شود، افراد مترقی، جوان و متنوع تری داریم. امیدوارم شاهد این اصلاحات باشیم.

بخش دوم این است که ما در دنیا همدلی بیشتری داریم، گوش می دهیم و سعی می کنیم دیگران را درک کنیم. این تنها راه پیش روست سعی کنید سهم خود را انجام دهید و از این طریق تغییراتی ایجاد کنید.»

به هیولمند گفته شد که دانمارک به دلیل موضع تندرو فیفا در مورد پیراهن‌هایشان از شانس انجام این کار محروم شده است، اما او اصرار داشت که آنها احساس پوزخند نمی‌کنند. او گفت: «ما ساکت نیستیم، باور کنید. کار سختی در پشت صحنه وجود دارد که نمی توانید ببینید. راه‌های زیادی برای تلاش برای تغییر اوضاع وجود دارد و امیدواریم دیگر در این وضعیت قرار نگیریم – خواهیم دید.»

راسموس کریستنسن مدافع این تیم در مورد پیراهن‌ها صریح بود. «احساس می‌کنم حیف است. ظاهراً این قوانین فیفا است. “شما می توانید مخالف باشید، و من فکر می کنم ما موافقیم.”

کریستنسن ترکیبی از هیجان و سرخوردگی را که بسیاری از همسالانش احساس می کردند، بیان کرد. او گفت: “بدیهی است که کل وضعیت قطر کمی عجیب است و من به مکان دیگری امیدوار بودم – فکر می کنم همه این کار را انجام دهند.” اما من به خاطر فرصتی که برای بازی به دست آوردم، افتخار، خوشحال و سپاسگزارم.

مدیر اجرایی فدراسیون فوتبال دانمارک، یاکوب جنسن، گفت که آنها از تصمیم فیفا برای ممنوع کردن شعار پیراهن، که با توسل به قوانین منع پیام‌های سیاسی گرفته شده بود، “ناامید” شدند. او گفت: “ما “حقوق بشر برای همه” را یک بیانیه سیاسی نمی دانیم زیرا جهانی است، بنابراین بله، ما ناامید شدیم.”

او در پاسخ به این سوال که آیا دانمارک با توجه به تنبیه وحشتناکی که دارد می‌توانست به پوشیدن پیراهن‌ها ادامه دهد، گفت: «باید از فیفا بپرسید. این یک بحث نظری است ما نمی دانیم مجازات چه خواهد بود. یکی از گزینه‌ها این است که می‌توانیم در پایان امتیاز از دست بدهیم و اینجا هستیم تا فوتبال بازی کنیم، می‌خواهیم مسابقات فوتبال را در زمین ببریم، نه پشت میز.

در یک پیشنهاد اولیه که ممکن است با وجود میزبانی زمستانی مسابقات، گرما با برنامه های اولیه تیم ها تداخل داشته باشد، دانمارک جلسات جمعه و شنبه خود را از صبح به بعد از ظهر خنک تر منتقل کرد. دمای هوا در اوایل روز به 34 درجه سانتیگراد رسیده بود و هولمند گفت بازیکنانش نمی توانند در چنین شرایطی با شدت لازم تمرین کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

ایالات متحده منتظر “پاسخ جدی” روسیه در مورد پیشنهاد انتشار بریتنی گرینر است | روسیه

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، یک دیپلمات ارشد آمریکایی گفت …