دلال هنری فرانسوی-ایتالیایی به دلیل فروش نقاشی های جعلی از استادان قدیمی در ایتالیا دستگیر شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

جولیانو روفینی، دلال هنری فرانسوی-ایتالیایی، که توسط مقامات فرانسوی به دلیل سازماندهی یک شبکه بسیار پیچیده از نقاشی های جعلی تحت تعقیب بود، روز جمعه توسط پلیس ایتالیا دستگیر شد.

جولیانو روفینی 77 ساله متهم است که موزه ها، خانه های حراج و کلکسیونرهای خصوصی را با فروختن نقاشی های تقلبی استادان قدیمی فریب داده است.

وکیل وی در بیانیه ای گفت که روفینی در Castelnovo ne’ Monti، شهری در منطقه رجیو امیلیا در مرکز ایتالیا به پلیس تسلیم شد.

دستگیری روفینی پس از یک ماراتن قضایی طولانی مدت برای استرداد وی به فرانسه پس از آغاز تحقیقات در سال 2014 و صدور حکم بازداشت اروپایی صورت گرفت.

روفینی که در دنیای هنر شناخته شده بود، از دهه 1990 ده ها تابلو از جمله آثار منسوب به استادان بزرگی مانند ال گرکو را به موزه های معتبر اروپایی، از جمله لوور پاریس، اغلب با استفاده از واسطه فروخت.

نقاشی های جعلی او خریداران ثروتمندی مانند شاهزاده لیختن اشتاین را نیز جذب کرده است که یک اثر هنری جعلی را به قیمت هفت میلیون یورو به دست آورد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

دادی ویر، ردیف دوم سابق اسکاتلند و شیرها، در سن 52 سالگی درگذشت | تیم اتحادیه راگبی اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتحادیه راگبی اسکاتلند اعلام کرد، دادی …