هوادارانی که قطر برای حضور در جام جهانی پرداخت می کردند، کمک هزینه روزانه لغو شدند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مقامات قطری به هوادارانی که به عنوان بخشی از برنامه جنجالی حامیان پولی به قطر سفر کرده اند، گفته اند که پول نقد آنها قطع شده است.

شبکه Fan Leader طرحی است که توسط کمیته عالی تحویل و میراث، آژانس قطری مسئول جام جهانی، اجرا می شود. این سازمان هوادارانی را از سرتاسر جهان جذب کرده است و در ازای اشتیاق و محتوای مثبت رسانه های اجتماعی، سفر و اقامت و مکانی را در مراسم افتتاحیه جام جهانی ارائه می دهد. اما آبان نیوز می‌تواند فاش کند که پرداخت روزانه برای غذا و نوشیدنی، که برخی از هواداران به آن وابسته بودند، درست زمانی که هواداران در حال بستن چمدان‌ها برای سفر به خلیج بودند، لغو شد.

اعضای شبکه Fan Leader از دو کشور اروپایی گفتند که پرداخت‌های آنها سه روز پیش لغو شده است و مقامات این تصمیم را به دلیل انتشار بد مطبوعاتی که پس از افشای پرداخت پول به طرفداران انجام شده است، مقصر دانسته‌اند.

راهنمای سریع

قطر: فراتر از فوتبال

نمایش دهید

این جام جهانی است که شبیه هیچ جام جهانی دیگری نیست. در 12 سال گذشته آبان نیوز درباره مسائل مربوط به قطر 2022، از فساد و نقض حقوق بشر گرفته تا رفتار با کارگران مهاجر و قوانین تبعیض آمیز، گزارش داده است. بهترین‌های روزنامه‌نگاری ما در صفحه اصلی قطر: فراتر از فوتبال برای کسانی که می‌خواهند عمیق‌تر به مسائل فراتر از زمین بازی بروند جمع‌آوری شده است.

گزارش آبان نیوز بسیار فراتر از آن چیزی است که در زمین اتفاق می افتد. امروز از روزنامه نگاری تحقیقی ما حمایت کنید.

از بازخورد شما متشکرم.

در پیامی که آبان نیوز دیده بود به هواداران گفته شد: “با توجه به تحولات اخیر در رسانه ها، ما مشتاقیم از طرفداران مهمان خود در برابر اظهارات نادرست اطلاعات نادرست در مورد “هواداران دریافت پول برای سفر” محافظت کنیم. بر این اساس، دیه متأسفانه دیگر صادر نخواهد شد. این کمک هزینه به عنوان یک افزایش کوچک در سرمایه شخصی شما برای کمک به نوشیدنی در طول اقامت شما در نظر گرفته شده بود.

اگرچه هوادارانی که آبان نیوز با آنها صحبت کرده می‌گویند از دست دادن پول هیچ‌کس را از سفر منصرف نکرده است، اما نگران نحوه پرداخت هزینه باقی مانده اقامت خود بودند. یکی از طرفداران گفت که آنها هزینه تعمیر و نگهداری ماشین خود را با این فرض پرداخت کرده اند که دستمزد دریافت می کند.

در ایمیل ارسالی به اعضای شبکه آمده است: «ما از همان ابتدا درخواست کردیم که بودجه کافی برای تامین هزینه‌های زندگی خود بیاورید و متعهد شده‌ایم که پروازها، اسکان و بلیط‌های افتتاحیه مسابقه را پوشش دهیم.»

این خبر دو روز قبل از مراسم افتتاحیه و پس از اعلام فیفا مبنی بر عدم امکان خرید مشروبات الکلی در استادیوم های جام جهانی منتشر شد. این تصمیمی بود که به طور گسترده درک می شد که در آخرین لحظه توسط قطر به هیئت حاکمه فوتبال تحمیل شد.

اکنون نگرانی‌ها افزایش می‌یابد که تعهدات بعدی برگزارکنندگان نیز نادیده گرفته شوند، از جمله ایمنی طرفداران LGBTQ+ در کشوری که همجنس‌گرایی غیرقانونی است.

طبق شرایط و ضوابط شبکه Fan Leader که در ابتدا توسط پخش کننده هلندی NOS فاش شد، از مسافران خواسته شده است تا مسابقات و تجربه را به عنوان بخشی از سفر تبلیغ کنند. کلید این معامله «لایک کردن» و اشتراک‌گذاری مجدد پست‌های شخص ثالث خواهد بود، و طبق گزارش‌ها از طرفداران خواسته شده است که محتوای رسانه‌های اجتماعی منتقد این رویداد را پرچم‌گذاری کنند.

یکی از طرفدارانی که آبان نیوز با او صحبت می‌کرد، فهمید که این ترتیب چیزی است که به راحتی به دست می‌آید، صرفاً با پست کردن نوع مطالبی که به هر حال انجام می‌دادند.

مدیر اجرایی فوتبال حامیان اروپا، رونان اوین، گفت: «چه کسی فکرش را می‌کرد که نباید به یک رژیم استبدادی با سابقه حقوق کارگران بسیار اعتماد کرد؟ فکر می‌کنم این چیزی است که شما می‌پذیرید که هر چهار روز یک‌بار معادل حداقل دستمزد ماهانه قطری به خاطر لذتی که مطلقاً هیچ‌کاری انجام نمی‌دهید، دریافت کنید.»

کمیته عالی تحویل و میراث قطر برای اظهار نظر تماس گرفته است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

استرالیا کسری 21 امتیازی خود را جبران کرد و بازگشت وحشیانه خود را در برابر ولز کامل کرد | سری ملل پاییز

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، به نظر می رسید که ولز …