مدیران شرکت به دلیل نقص ایمنی پس از مرگ پنج کارگر مجرم شدند | بیرمنگام

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

مدیران دو شرکت به خاطر تخلفات ایمنی و بهداشتی که منجر به مرگ پنج کارگر در اثر ریزش دیوار در کارخانه بازیافت فلزات قراضه شد، مجرم شناخته شدند.

پنج کارگر در سایت بازیافت فلزات هاوکس وود در بیرمنگام بر اثر ریزش دیواری به ارتفاع 4.6 متر و 263 تن فلز روی آنها در جولای 2016 له شدند.

پس از یک محاکمه هفت هفته ای در دادگاه سلطنتی بیرمنگام، وین هاکس وود، مدیر بازیافت فلزات هاوکس وود، و گراهام وودهاوس، مدیر Ensco 10101، در چهار تخلف بهداشتی و ایمنی مجرم شناخته شدند، در حالی که شرکت های مربوطه آنها هر کدام به دو جرم محکوم شدند.

پنج قربانی، آلمامو جامه، 45 ساله، عثمان دیابی، 39 ساله، بنگالی دوکوره، 55 ساله، سایبو سیلا، 42 ساله، و محمدو جاگانا، 49 ساله، همه کارمندان آژانس های میراث آفریقایی بودند.

مرد پنجم به نام Tonbong Camarah Conteh از ناحیه پای خود آسیب جدی دید.

خانواده‌های قربانیان در بیانیه‌ای گفتند که «از تصمیم برای محکوم کردن شرکت و مدیران در تمامی موارد استقبال می‌کنند» و محاکمه «شکست‌های مفتضحانه، غیرقابل توجیه و فاحش» متهمان را آشکار کرده است.

آنها گفتند: “این کارآزمایی بزرگترین تلفات جانی را در یک حادثه واحد در یک کارخانه بازیافت در بریتانیا بررسی کرد.”

«عزیزان ما افرادی سخت کوش و خانواده محور بودند. آنها با پول کمی در محیط های کاری خطرناک کار می کردند زیرا می خواستند زندگی بهتری برای همسر و فرزندان خود بسازند.

این محل کاری بود که در آن زندگی انسانی و حقوق کارگران به طور کامل و مکرر نادیده گرفته شد.»

وودهاوس به عنوان مدیر عملیات سایت مشغول به کار بود که دیوار درست بعد از ساعت 8:30 صبح در 7 ژوئیه 2016 فرو ریخت و 263 تن قراضه بریکت فلزی، برابر با شش کامیون مفصلی کاملاً بارگذاری شده، روی کارگران ریخت.

دادستان پاسکال بیتس به دادگاه گفت: «هر کاهی بالاخره کمر این شتر را شکست نه اینجاست و نه آنجا. دیوار قطعاً ناامن بود و هیچ کس نباید در نزدیکی آن کار می کرد.»

در تحقیقاتی در سال 2019 شنیده شد که این افراد پس از دریافت “جراحات ویرانگر با نیروی مستقیم” باید با اثر انگشتشان شناسایی می شدند.

نتیجه گیری شد که “خطر قابل پیش بینی” وجود دارد که دیوار “به دلیل بارگذاری زیاد” فرو می ریزد، اما احکام مرگ تصادفی برای قربانیان ثبت شد.

امی کالای، بازرس اصلی اداره اجرایی بهداشت و ایمنی، گفت که این افراد “در وحشتناک ترین شرایط جان خود را از دست دادند”.

او گفت: «ما در طول کارآزمایی شنیده‌ایم که اگر شرکت‌ها و افراد مسئول سایت اقداماتی را برای مدیریت خطرات بهداشتی و ایمنی انجام می‌دادند، می‌توانست از مرگ آنها جلوگیری شود.

امیدوارم خانواده‌ها و دوستان افرادی که جان باخته‌اند در حکم امروز کمی آرامش پیدا کنند و ببینند که عدالت اکنون اجرا شده است.»

متهمان در سال جدید محکوم خواهند شد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …