گارلند بازرس ویژه تحقیقات ترامپ را معرفی کرد

به گزارش دپارتمان اخبارسیاسی پایگاه خبری آبان نیوز ،

واشنگتن – مریک بی. گارلند، دادستان کل روز جمعه اعلام خواهد کرد که در حال منصوب کردن یک بازرس ویژه است تا دو تحقیق جنایی بزرگ در مورد دونالد جی.ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا، از جمله نقش او در رویدادهای منتهی به حمله 6 ژانویه به ساختمان کنگره را بر عهده بگیرد. و رسیدگی به اسناد حساس دولتی.

این اعلامیه که یک مقام ارشد مجری قانون گفت آقای گارلند بعدازظهر جمعه انجام خواهد داد، پس از آن منتشر شد که آقای ترامپ روز سه شنبه گفت که قصد دارد دوباره برای ریاست جمهوری نامزد شود، تصمیمی که برخی ادعا می کنند برای دشوارتر کردن کار برای دادستان ها اتخاذ شده است. پرونده های جنایی علیه او را پیگیری کند.

انتصاب یک بازرس ویژه راهی برای وزارت دادگستری بود تا تحقیقات خود علیه آقای ترامپ را از ملاحظات سیاسی جدا کند. در حالی که بازرسان ویژه می توانند از سمت خود برکنار شوند، این روند بسیار دشوارتر از حذف دادستان های عادی از یک پرونده است.

بازرسان ویژه، دادستان های نیمه مستقلی هستند که بر اساس مقررات وزارت دادگستری می توانند برای تحقیقات سطح بالا در مواقعی که ممکن است تضاد منافع یا بروز آن وجود داشته باشد، منصوب شوند. آنها از خودمختاری روزانه بیشتری نسبت به وکلای عادی ایالات متحده استفاده می کنند، اما در نهایت همچنان تحت کنترل دادستان کل هستند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پس از افزایش محبوبیت یک سرگرمی تاریخی، مجوزهای «لجن نشینی» برای رودخانه تیمز متوقف شد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، اداره بندر لندن صدور مجوزهای جدید …