دادگاه رسیدگی می کند که هدف مظنون تروریستی تخریب دکل های رادیویی بریتانیا برای “سرنگونی دولت” بود | جرم

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دادگاهی شنیده است که یک مظنون تروریستی قصد داشت با حمله به زیرساخت های ارتباطی اصلی “دولت را سرنگون کند”.

الیور لوین متهم به انجام شناسایی اهداف احتمالی، خرید تجهیزات و ابزار، حفر مخفیگاه ها و به دنبال جذب افراد دیگر است.

لوین، 38 ساله، اهل کوالویل، لسترشایر، قبلاً به اتهام آماده سازی اقدامات تروریستی ادعای بی گناهی کرده بود.

اتهام واحدی که به او وارد شده مربوط به دوره ای بین 24 جولای تا 25 مرداد سال گذشته است.

گفته می‌شود که او قصد داشت دکل‌های فرستنده و زیرساخت‌های حمل‌ونقل مانند M1 در میدلندز را هدف قرار دهد.

دادستان آنابل دارلو کی سی با باز کردن پرونده علیه او گفت: «تا سال 2021، الیور لوین عمیقاً با دولت بریتانیا مخالف بود. آقای لوین در واقع هدف خود را سرنگونی دولت بریتانیا اعلام کرد. او بر این باور بود که یک نخبه یهودی بر آن تسلط دارد که از اسرائیل دستور می‌گرفت.

او افزود: «او شیوع ویروس کرونا در سراسر جهان را عاملی برای ظهور یک سیستم کمونیستی چینی می‌دانست. آقای لوین همچنین عمیقاً به برنامه واکسیناسیون کرونا که در آن زمان در حال اجرا در سراسر کشور بود مشکوک بود.

او گفت که لوین خود را به عنوان “پایه جنگ” توصیف کرد و افزود: “تا سال 2021 او تصمیم گرفته بود از اقدام برای دستیابی به هدف خود برای بی ثبات کردن دولت استفاده کند. روش حمله او، هدف قرار دادن سیستم های ارتباطی و زیرساخت های حمل و نقل بود.

او گفت که او قصد داشت به طور فیزیکی “به سخت افزار” سیستم های ارتباطی حمله کند و “به شبکه جاده ها آسیب برساند” و می خواست “حملات هماهنگ گسترده” در نقاط مختلف آن شبکه انجام شود.

لوین با نام مستعار “خارپشت خیزان” از برنامه پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده تلگرام برای استخدام دیگران استفاده کرد و وانمود کرد که ارتش سابق است. او بعداً به یک گروه تلگرامی ملحق شد که توسط افسران پلیس مخفی نفوذ کرده بود و در آنجا «دعوت به سلاح» صادر کرد.

دارلو گفت که لوین سابقه کار به عنوان مهندس سمعی و بصری داشت و قبلاً برای یک شرکت کوچک که دکل های رادیویی را نصب و نگهداری می کرد کار کرده بود. او پیشنهاد کرد که این به او دانش تخصصی می دهد که می تواند به او در “خرابکاری دکل ها و سایر زیرساخت ها” کمک کند.

دارلو گفت که لوین به دنبال هدف قرار دادن تعدادی دکل فرستنده در غرب میدلندز بود – از جمله در ایستگاه فرستنده ساتون کلدفیلد. او گفت که ظاهراً به افسران مخفی ساتون کولدفیلد گفته است که “هدف فوق العاده با ارزشی” است و پیشنهاد می کند که سوله های “بمب آتش” در آنجا انجام شود.

وی افزود: “این یکی از مهمترین سایت های انتقال بریتانیا است و در واقع سایت اصلی پخش برای منطقه بیرمنگام و وست میدلندز است که از خدمات پخش تلویزیونی و رادیویی برای میلیون ها کاربر پشتیبانی می کند.”

او گفت که پلیس آدرس لوین را جستجو کرد و یک اثر نیمه تمام کامل با عنوان “راهنمای عملیات مقاومت غیرنظامی” پیدا کرد.

ظاهراً او در این راهنما بیان کرده است: «آنچه می‌توانیم به آن اطمینان داشته باشیم این است که ما شاهد ظهور یک سیستم کمونیستی چینی هستیم که با سرعت در حال شتاب است. ما یک کشور کمونیستی نیستیم و برای جلوگیری از آن باید با همه چیز مبارزه کنیم.»

او مدعی شد که لوین افزود: “هدف اولیه ایده آل من سرنگونی دولت و همه افراد درون آن و نصب یک آلترناتیو تحت رهبری غیرنظامیان است که برای خودشان عمل نمی کند و هرکسی را که پایین تر از آنها قرار دارد، یک تفاله تلقی نمی کند.”

محاکمه ادامه دارد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

پزشک بلفاست، مایکل وات، 45 درصد موارد را اشتباه تشخیص داده است، بررسی مرگ و میر نشان می دهد | ایرلند شمالی

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، بررسی سوابق بالینی 44 بیمار …