یک بار به اروپا پنیر فروختم. برگزیت کسب و کار من را تا مرز نابودی برد | سایمون اسپورل

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

دبلیووقتی من به باقی ماندن به عنوان بخشی از اتحادیه اروپا رای دادم به دلایل عملی و نه سیاسی بود. به عنوان بنیانگذار یک تجارت پنیرسازی، تجربه صادرات من به خارج از اتحادیه اروپا به من آموخت که خروج از بازار واحد باعث افزایش هزینه های کسب و کار و مشکلات بی شماری در بوروکراسی می شود.

خبر نتیجه رفراندوم شوکه کننده بود، اما من با وعده های بعدی «انتقال بدون درز» آرامش پیدا کردم. شاید اگر در بازار واحد باقی مانده بودیم، انتقال واقعاً بدون درز بود. تصمیم گرفتم از یک موقعیت بد بهترین استفاده را کنم. من بودجه و برنامه ای برای ساختن یک انبار تکمیلی جدید برای برند Cheshire Cheese Company داشتم. ما خوشبینانه یک نسخه چند زبانه از وب سایت خود را برای فروش تجارت الکترونیک ایجاد کردیم و بازاریابی خود را افزایش دادیم و توزیع عمده فروشی در اتحادیه اروپا را تضمین کردیم.

انتصاب بوریس جانسون در سال 2019 به عنوان نخست وزیر و پس از آن انتخابات قاطعانه در پایان آن سال، هر گونه شانس برای یک نتیجه معقول دموکراتیک برای توافق برگزیت را از بین برد. برگزیت به فرار مالیاتی برای کسانی تبدیل شد که بیشتر از قوانین شفافیت اتحادیه اروپا ضرر می کنند. هدف برگزیت سخت حذف تمام اختیارات و اهرم هایی بود که ممکن بود اتحادیه اروپا حفظ کند – از جمله عضویت بریتانیا در بازار واحد. دولت هیچ نشانه ای از اعتراف به مشکلاتی که این امر برای صاحبان مشاغل کوچک ایجاد کرده است نشان نمی دهد. در بودجه اخیر به ندرت اشاره ای به برگزیت شده بود.

نقطه عطف فاجعه بار برای تولیدکنندگان گوشت و لبنیات در اکتبر 2020 اتفاق افتاد، زمانی که جانسون از شلاق و اکثریت خود برای اصلاح لایحه کشاورزی استفاده کرد. حمایت از استانداردهای غذایی که در لایحه کشاورزی توسط مجلس اعیان ارائه شده بود رای منفی دادند. جانسون باید بتواند استانداردهای غذایی را کاهش دهد تا بتواند توافق تجاری مورد انتظار آمریکا با دونالد ترامپ را برای دور دوم تطبیق دهد. تا این مرحله، این انتظار وجود داشت که بریتانیا استانداردهای غذایی خود را با اتحادیه اروپا هماهنگ کند و انتقال آرامی را که به ما وعده داده شده بود، در اختیار تولیدکنندگان بریتانیا قرار دهد.

قبل از پایان دوره انتقال، می‌دانستیم که محموله‌های عمده‌فروشی ما به اتحادیه اروپا به بررسی‌های اضافی نیاز دارد. ما از الزامات گواهی سلامت صادرات (EHC) بررسی شده توسط دامپزشکی برای هر سفارش عمده فروشی و هزینه مربوط به آن 180 پوند در هر بار آگاه بودیم.

اما چیزی که ما برای آن آماده نبودیم یا در مورد آن هشدار داده نشدیم، عدم معافیت سفارش های مصرف کننده از این مقررات بود، به این معنی که حتی یک تکه پنیر که برای یک مشتری اتحادیه اروپا ارسال شود نیز مشمول هزینه خواهد بود.

در هفته اول ژانویه 2021، بسته‌های متعددی که با استفاده از DHL برای مصرف‌کنندگان در فرانسه، آلمان و ایتالیا ارسال شده بودند، بازگردانده شدند. پیک‌های ما نمی‌توانستند توضیحی بدهند، اما نشان دادند که مشکل در حال رشد است. بررسی‌های بیشتر و تلاش‌های ناموفق برای ارسال سفارش‌های وب‌سایت باعث شد که ما از فروش مصرف‌کننده در اتحادیه اروپا خودداری کنیم. میانگین سفارش تجارت الکترونیک ما قبل از برگزیت 1.5 کیلوگرم پنیر بود، با قیمت حدود 35 پوند با احتساب تحویل. اما برای تحقق این امر، اکنون از ما انتظار می رفت که 180 پوند هزینه صادرات اضافی را برای هر سفارش، هر چقدر هم که کوچک باشد، جذب کنیم.

اکثر کشورها برای واردات مواد غذایی برای مصرف شخصی مجاز هستند، بنابراین آیا مذاکره کنندگان بریتانیا این بند را از دست داده اند؟ یک معافیت برای 20 کیلوگرم ماهی گنجانده شده است، به طوری که مشاغل می توانند این مقدار را بدون هیچ گونه هزینه صادراتی برای مصرف کنندگان در اتحادیه اروپا ارسال کنند. کمیسیونرهای اتحادیه اروپا به من گفتند که این معافیت ماهی توسط دولت بریتانیا به این قرارداد اضافه شده است، چیزی که دولت آن را رد می کند.

در طول 12 ماه، ما حدود 250 هزار پوند از فروش را از دست دادیم. پس از پوشش رسانه ای گسترده، ملاقاتی با وزارت محیط زیست، غذا و امور روستایی (دفرا) و وزیر کشاورزی، ویکتوریا پرنتیس، به من داده شد. توصیه آنها این بود که به باز کردن هاب در اتحادیه اروپا یا تمرکز بر بازارهای نوظهور فکر کنند. هیچ یک از اینها برای یک تجارت کوچک مقرون به صرفه و قابل دستیابی نیست.

تا تابستان 2021، صادرات عمده فروشی ما به توزیع کنندگان ما به پایان رسید. هزینه ارسال یک محموله از نظر تجاری غیرقابل تحمل شد. هزینه حمل متوسط ​​سفارش عمده فروشی حدود 2.5 تن از 400 پوند به 1200 پوند در عرض سه ماه افزایش یافت. و ما نتوانستیم زمان و هزینه بوروکراسی و کاغذبازی را جذب کنیم. ما خود را مانند سایر مشاغل کوچک در جزایر بریتانیا گرفتار دیدیم و با رقابت فزاینده ای روبرو شدیم زیرا مشاغل کوچک مانند ما مجبور شدند مشتریان داخلی را هدف قرار دهند و دیگر قادر به ارسال به اتحادیه اروپا نبودند. معاملات با بازارهای نوظهور جدید نسبت به مشاغل بزرگ تعصب دارند و بریتانیا دسترسی به بازار واحد اتحادیه اروپا را از دست داده بود.

ما به اندازه کافی خوش شانس بوده ایم که راه حلی پیدا کرده ایم: شرکت ما اخیراً توسط بزرگترین سازنده پنیر Cheshire در بریتانیا خریداری شد. نسل سوم کسب و کار خانوادگی اکثریت سهام را در کسب و کار ما به خود اختصاص داده است و امنیت، رشد و – مهمتر از همه – دروازه بازگشت به اتحادیه اروپا از طریق مرکز هلند را برای ما فراهم کرده است.

هزینه و پیچیدگی حمل و نقل، همراه با ناوبری بوروکراسی به دلیل تفسیر متفاوت هر کشور در اتحادیه اروپا از توافق برگزیت، صادرات به اتحادیه اروپا را برای مشاغل کوچک بسیار دشوار می کند. کسب‌وکارهای کوچک در بریتانیا 45 درصد از گردش مالی سالانه را تشکیل می‌دهند، با این حال در هر معامله تجاری که با آن مذاکره شده است، ما قربانی شده‌ایم. هیچ توجهی به سهم ما در اقتصاد یا هیچ حمایتی برای دستیابی به مسیر عملی به بازارهای صادراتی نشده است. دوره پس از برگزیت برای ما ویرانگر بوده است و تمام برنامه‌هایی را که برای هر آینده بزرگی در اروپا داشتیم، نابود کرد، برنامه‌ای که به ما وعده داده شده بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“بیا توپ بازی کنیم”: لهستان برای بازی بیشتر در مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی مقابل فرانسه دعا می کند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، “بیا توپ بازی کنیم” – “بیا …