تقویت کننده فایزر پاسخ ایمنی به زیرگروه های جدید omicron را تحریک می کند

به گزارش دپارتمان اخبار پزشکی پایگاه خبری آبان نیوز ،

فایزر روز جمعه گفت که تقویت‌کننده کووید-19 به‌روزرسانی‌شده‌اش ممکن است محافظتی در برابر جهش‌یافته‌های تازه ظهور Omicron ارائه دهد، حتی اگر با آن مطابقت دقیقی نداشته باشد.

آمریکایی ها تمایلی به دریافت تقویت کننده های به روز شده توسط فایزر و رقیب مدرنا ندارند، دوزهای بهینه سازی شده برای هدف قرار دادن سویه BA.5 omicron که تا همین اواخر رایج ترین نوع بود. با توجه به اینکه نزدیکان BA.5 اکنون در حال افزایش هستند، یک سوال این است که تقویت کننده های جدید چگونه دوام خواهند آورد.

فایزر و شریکش BioNTech گفتند که تقویت کننده به روز شده آن ها آنتی بادی های ضد ویروس تولید می کند که می تواند چهار زیرگروه دیگر Omicron، از جمله BQ.1.1 نگران کننده را هدف قرار دهد.

پاسخ ایمنی در برابر این سوپ الفبای جهش یافته های جدیدتر به اندازه سویه BA.5 قوی نبود. اما طبق مطالعه‌ای که در دانشگاه تگزاس شعبه پزشکی در گالوستون و شرکت‌ها انجام شد، بزرگسالان 55 ساله و بالاتر، یک ماه پس از دریافت تقویت‌کننده به‌روز شده، جهش تقریباً 9 برابری در آنتی‌بادی‌ها علیه BQ.1.1 را تجربه کردند. این در مقایسه با افزایش 2 برابری افرادی است که دوز دیگری از واکسن اصلی دریافت کرده‌اند.

داده های اولیه به صورت آنلاین منتشر شد و هنوز توسط کارشناسان مستقل بررسی نشده است.

این تنها اشاره ای نیست که تقویت کننده های به روز شده ممکن است حفاظت در برابر ویروس هنوز در حال جهش را گسترش دهند. مدرنا اخیرا شواهد اولیه ای را اعلام کرد که تقویت کننده به روز شده آن آنتی بادی های خنثی کننده BQ.1.1 را القا می کند.

خیلی زود است که بدانیم چنین تقویت‌کننده‌های آنتی‌بادی چقدر در دنیای واقعی محافظت می‌کنند یا چقدر دوام خواهند داشت. آنتی بادی ها تنها یک نوع دفاع ایمنی هستند و به طور طبیعی با گذشت زمان از بین می روند.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، نوع BA.5 تا 12 نوامبر مسئول حدود 30 درصد موارد جدید در ایالات متحده بود، اما دو نوع جدید در هفته های اخیر این گونه که زمانی غالب بود را از بین برده اند. BQ.1.1. واریانت اکنون 24 درصد از موارد را به خود اختصاص می دهد، از 2 درصد در اوایل اکتبر و پسر عموی نزدیک BQ.1 20 درصد موارد را تشکیل می دهد.

واکسن‌های اصلی کووید-۱۹ محافظت قوی در برابر بیماری‌های شدید و مرگ بدون توجه به نوع آن ارائه کرده‌اند.

دکتر کاترین استفنسون از مرکز پزشکی Beth Israel Deaconess اوایل این هفته، پیش از داده‌های Pfizer، گفت که این دلیل خوبی برای به‌روز ماندن در مورد تقویت‌کننده‌ها است.

او گفت: «هر نوع تقویتی واقعاً شانس ابتلای شما به بیماری شدید ناشی از کووید را کاهش می‌دهد.

بوسترهای به روز شده برای هر 5 سال یا بیشتر در دسترس است، اما طبق CDC، تنها حدود 35 میلیون آمریکایی تا کنون یکی از آنها را دریافت کرده اند. نزدیک به 30 درصد از سالمندان با جدیدترین تقویت کننده به روز هستند اما تنها حدود 13 درصد از کل بزرگسالان.

———

بخش سلامت و علم آسوشیتدپرس از بخش آموزش علوم موسسه پزشکی هاوارد هیوز حمایت می‌شود. AP تنها مسئول تمام محتوا است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت خبری آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اتحادیه اروپا باید از قدرت اقلیمی خود استفاده کند | چشم انداز

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، نظرات بیان شده در این مقاله …