گای گاروی می گوید که منچستر در کافه شب و روز خطر از دست دادن اندام حیاتی خود را دارد منچستر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

گای گاروی، خواننده گروه Elbow می گوید، اگر کافه معروف Night & Day به دلیل یک شکایت از سروصدا مجبور به تعطیلی شود، “ارگان حیاتی فرهنگ” را از دست می دهد.

این محل 30 ساله در اواخر این ماه پس از صدور اخطاریه کاهش سر و صدا توسط شورای شهر منچستر، با یک جلسه دادگاه حیاتی روبرو است.

Night & Day که میزبان کنسرت‌های اولیه گروه‌هایی از جمله Elbow، Arctic Monkeys و Wet Leg بود، گفته است که ممکن است پس از شکایت یکی از ساکنان که در خلوت قرنطینه کووید به آن اطراف نقل مکان کرده بود، تعطیل شود.

این مورد بحثی را در مورد آینده مکان های موسیقی در شهرهایی که به طور فزاینده ای پرجمعیت هستند و در عین حال خود را به عنوان مکان های پر جنب و جوش و هیجان انگیز برای زندگی معرفی می کنند، برانگیخته است.

گاروی که گروهش دو قرارداد اول خود را پس از اجرا در سالن دریافت کرد، گفت: «نوازندگان جوان منچستر مانند هر جا دیگری در چند سال گذشته با دوران وحشتناکی روبرو بوده اند. و یکی از این سکوها – این ارگان های حیاتی فرهنگ – را به دلیل توسعه از بین ببریم…”

گاروی در روز جمعه در برنامه امروز رادیو بی بی سی 4 گفت که منطقه خیابان اولدهام منچستر تنها مکان مطلوبی برای زندگی است زیرا شب و روز در سال 1991 “زمانی که کثیف و خطرناک بود” افتتاح شد.

او افزود: «برداشتن آن به طوری که مکان زیباتری برای زندگی شود، می‌گوید که خیابان اولدهام فقط برای افرادی است که می‌توانند در آنجا زندگی کنند.»

گای گاروی در کافه شب و روز در سال 2004.
گای گاروی در کافه شب و روز در سال 2004. عکس: دیوید لوین/ آبان نیوز

تنها چند متر از شب و روز، یک آپارتمان سه خوابه به قیمت بیش از 440000 پوند به فروش می رسد – دو برابر میانگین قیمت ملک در شمال غرب انگلستان. چند آپارتمان لوکس دیگر در همان خیابان با قیمتی در حدود 300000 پوند تبلیغ می شود که بسیار خارج از درک متوسط ​​مردم مانکونی است.

شب و روز در جلسه دادگاهی که در 30 نوامبر در منچستر آغاز می شود، علیه اعلامیه کاهش سر و صدا درخواست تجدید نظر خواهد کرد.

اگر ببازد، شورا این اختیار را خواهد داشت که تجهیزات را توقیف و مصادره کند یا برای حکم دادگاه عالی درخواست کند.

شورای شهر منچستر گفت: «از همان ابتدا باید به صراحت مشخص شود که شورا هرگز این مکان را تهدید به تعطیلی نکرده است، و همچنین هیچ قانونی وجود ندارد که اجازه استفاده از اخطار کاهش صدا را برای بستن یک محل بدهد.»

گاروی شورا را متهم کرد که در اطمینان از عایق صوتی مناسب آپارتمان ها شکست خورده است – ادعایی که شورا آن را رد می کند.

شورا اصرار دارد که تمام مقررات برنامه ریزی زمانی که این توسعه را در اوایل سال 2000 تصویب کرد رعایت شده است.

یکی از سخنگویان شورا گفت که از ژوئیه 2021 پنج شکایت از چهار ملک جداگانه در رابطه با سر و صدا دریافت کرده است و این اخطار کاهش نویز فقط بر مجموعه‌های دی‌جی بعد از ساعت کار تأثیر می‌گذارد، نه گروه‌های موسیقی زنده قبل از نیمه‌شب.

اما محل برگزاری گفته است که این شب های موسیقی برای تجارت ضروری است زیرا مردم برای دیدن گروه های زنده پول زیادی نمی پردازند.

گاروی گفت: “دو بار اخیر که این اتفاق افتاده است، آنها با شب و روز به مصالحه رسیده اند که شامل اقداماتی برای عایق صوتی محل برگزاری شده است – آنها یک ایوان و چیزهای مختلف دیگر قرار داده اند.

خلاصه داستان: این یک آشفتگی از طرف شورا است که آنها مدام در تلاش برای اصلاح آن هستند.

یکی از سخنگویان شورا گفت که گزارش اولیه آکوستیک آپارتمان ها را تکمیل کرده است و توصیه ای برای گزارش دوم وجود دارد – اما این مسئولیت بر عهده سازنده است زیرا شامل مقررات ساختمانی است و نه مقررات برنامه ریزی.

وی افزود: «شورای مجلس از صحنه موسیقی در منچستر که شب و روز از آن حمایت می‌کند حمایت می‌کند، اما ما باید به وظایف خود در رابطه با مزاحمت‌های قانونی عمل کنیم.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

آلمان باید خود را دوباره اختراع کند تا گری لینهکر دوباره حق داشته باشد | آلمان

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، جیary Lineker دیگر حق ندارد. فوتبال …