ویدئو: شلیک گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور هنگام درگیری پلیس تایلند با معترضان در جریان نشست APEC

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

در جریان درگیری معترضان با پلیس در جریان جلسه افتتاحیه اجلاس دو روزه همکاری اقتصادی آسیا و اقیانوسیه در بانکوک، حداقل یک نفر مورد اصابت گلوله پلاستیکی قرار گرفت.

معترضان بمب های دودزا و پرتابه ها را به سوی پلیس پرتاب کردند و پلیس با گلوله های لاستیکی و گاز اشک آور در نزدیکی بنای یادبود دموکراسی بانکوک به تیراندازی پاسخ داد.

معترضان، نخست وزیر تایلند، پرایوت چان اوچا را متهم کردند که یک رهبر نامشروع است که نباید میزبان نشست با دیگر رهبران جهان باشد.

آنها همچنین دولت را متهم کردند که موضعی طرفدار کسب و کار دارد، مشکلات فقرا را نادیده می‌گیرد و می‌خواهد نامه‌ای برای توضیح مسائل به شرکت‌کنندگان در اجلاس APEC ارائه کند.

انتظار می رود رهبران 21 اقتصاد در هر دو طرف اقیانوس آرام در این اجلاس درباره جنگ در اوکراین، رقابت های قدرت های بزرگ، تورم، تغییرات آب و هوایی و مقابله با همه گیر بحث کنند.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جلسه توجیهی جام جهانی 2022: ایران و آمریکا به آتش می روند | جام جهانی 2022

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، واقعه اصلی هر چند باورنکردنی به …