در سراسر کشور 108 میلیون پوند را برای وام های بد کنار می گذارد زیرا وام گیرندگان با هزینه های فزاینده مواجه هستند | در سراسر کشور

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

در حالی که وام گیرندگان با تاثیر افزایش هزینه های زندگی و رکود طولانی مدت دست و پنجه نرم می کنند، انجمن ساختمان سراسری خود را برای افزایش وام های بد و کاهش وام های رهنی آماده می کند.

دومین وام دهنده بزرگ وام مسکن بریتانیا گفت که در حالی که تا کنون تعداد کمی از وام گیرندگان از پرداخت وام عقب مانده اند، 108 میلیون پوند را برای پوشش نکول احتمالی در نیمه اول سال کنار گذاشته است. این در مقایسه با 34 میلیون پوندی است که به دلیل بهبود شرایط در مدت مشابه در سال 2021، زمانی که کشور در حال بهبودی از همه‌گیری کووید بود، آزاد کرد.

در حالی که Nationwide اطمینان داد که “نسبت قابل توجهی” از وام گیرندگان خود وام مسکن ثابت دارند و تعداد نسبتاً کمی از مشتریان بخش بزرگی از درآمد خود را برای بازپرداخت بدهی‌ها خرج می‌کنند، نرخ بهره بالاتر، افزایش تورم و نامطمئن اقتصادی را اعلام کرد. چشم انداز “ریسک های کلیدی باقی می ماند”.

Nationwide گفت: «انتقال به پرداخت‌های بهره بالاتر یک چالش برای خانوارها است زیرا آنها اولویت‌های مخارج خود را تنظیم می‌کنند. این سازمان متعهد شد از وام گیرندگانی که برای بازپرداخت بدهی‌های خود تلاش می‌کنند، حمایت کند و هشدار داد که “انتظار افزایش بدهی‌های معوقه نسبت به سطوح فعلی وجود دارد”.

پیش‌بینی‌های منتشر شده در کنار بیانیه پاییز دولت در روز پنجشنبه نشان می‌دهد که تولید ناخالص داخلی احتمالاً در سال آینده 1.4 درصد کاهش می‌یابد و استانداردهای زندگی کلی طی دو سال آینده 7 درصد کاهش می‌یابد که در واقع رشد هشت سال گذشته را معکوس می‌کند.

انجمن ساختمان اعلام کرد که آماده حمایت از مشتریان درگیر است، اما میزان کمک مالی که به وام گیرندگان ارائه کرده بود هنوز بسیار کم بود. بردباری برای این دوره بالغ بر 1.3 میلیارد پوند بود که حدود 0.6 درصد از دفتر وام 203 میلیارد پوندی آن را تشکیل می داد.

دبی کراسبی، مدیر اجرایی، گفت: “در حالی که نگرانی های زیادی در مورد آینده وجود دارد، و بسیار نامشخص است، معوقات و تحمل هیچ تغییر قابل توجهی را نشان نمی دهد.”

با این حال، Nationwide گفت که افزایش هزینه‌های زندگی و نرخ‌های بهره، منابع مالی خانوار و اعتماد مصرف‌کننده را تحت فشار قرار می‌دهد و منجر به کاهش وام‌های رهنی در نیمه دوم سال مالی می‌شود.

بیشترین تأثیر را در بازار وام مسکن خرید به اجاره، که در آن وام دهی در حال حاضر 75 درصد کاهش یافته است و بعید است که بهبودی سریع داشته باشد، احساس خواهد شد. مدیران می‌گویند این امر می‌تواند برای مستاجرانی که ابزار لازم برای رفتن به نردبان ملک را ندارند و مجبورند برای تعداد کمتری اجاره رقابت کنند، مشکل ایجاد کند.

کراسبی گفت: «از هر پنج نفر یک نفر برای اقامت خود به اجاره خصوصی متکی است. و اگر در میان مدت افراد زیادی را از این بازار خرید به اجاره بیرون بیاورید، فکر می‌کنم این موضوع کاملاً مشکل‌ساز خواهد بود.»

مدیر ارشد مالی، کریس رودز، توضیح داد که وقتی صاحبخانه‌های بالقوه افزایش نرخ‌های بهره را در نظر گرفتند و آن را در برابر درآمد و هزینه‌های اجاره سنجیدند، «اصلاً پول زیادی به دست نمی‌آورند».

او افزود: “این دیگر سرمایه گذاری بزرگی به نظر نمی رسد.”

نرخ های بهره بلندمدت ماه گذشته در واکنش به بودجه کوچک کواسی کوارتنگ، که بازارها را مخدوش کرد و هزینه های وام را افزایش داد، افزایش یافت. در حالی که نرخ ها به تدریج کاهش یافته است، متوسط ​​نرخ ثابت وام مسکن همچنان در حدود 5 درصد است.

Nationwide گفت که با ارائه نرخ‌های پس‌انداز رقابتی و دسترسی وام‌گیرندگان موجود به وام‌های مسکن با نرخ بهره کمتر از 5 درصد، این نرخ‌ها را عادلانه به مشتریان منتقل می‌کند.

به طور کلی، افزایش درآمد ناشی از نرخ‌های بهره بالاتر به افزایش ۱۳ درصدی سود نیمه‌ساله جامعه به ۹۶۹ میلیون پوند کمک کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

کولو توره با قراردادی سه و نیم ساله به عنوان سرمربی جدید ویگان منصوب شد | ویگان اتلتیک

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، کولو توره به عنوان سرمربی جدید …