برگزیت: جرمی هانت موانع تجاری بریتانیا و اتحادیه اروپا را می پذیرد اما پیوستن مجدد به بازار واحد را رد می کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

وزیر دارایی بریتانیا گفته است که می‌داند برگزیت موانع تجاری را با اتحادیه اروپا به همراه داشته است، اما درخواست‌ها برای پیوستن مجدد بریتانیا به بازار واحد را رد کرد و استدلال کرد که اکثر موانع را می‌توان در طول زمان برطرف کرد.

اظهارات جرمی هانت در بحبوحه سر و صدای فزاینده دنیای تجارت برای بریتانیا مطرح می شود دوباره وارد بازار اروپا شود که تجارت آزاد را از طریق قوانین و استانداردهای مشترک امکان پذیر می کند.

بسیاری از واردکنندگان و صادرکنندگان شکایت دارند که از زمان برگزیت و تعداد زیادی از آنها به دلیل تشریفات اداری و هزینه ها به شدت مانع شده اند. مطالعات نشان می دهد که اقتصاد آسیب دیده است در نتیجه.

صبح بعد از او صحبت می کند یک برنامه بودجه سخت تنظیم کنید هانت برای رسیدگی به مشکلات مالی بریتانیا گفت: “تجارت بدون محدودیت با همسایگان و کشورهای ما در سرتاسر جهان برای رشد بسیار مفید است”، اما استدلال کرد که این امر می تواند بدون پیوستن مجدد به مکانیسم تجاری اتحادیه اروپا اتفاق بیفتد.

من اطمینان زیادی دارم که در طول سال‌های آینده، در خارج از بازار واحد خواهیم دید که می‌توانیم اکثریت قریب به اتفاق موانع تجاری موجود بین ما و اتحادیه اروپا را از بین ببریم. وزیر دارایی به رادیو بی‌بی‌سی گفت: چیزی مانند برگزیت که مردم به آن رای داده‌اند و ما باید به موفقیت بزرگی دست پیدا کنیم.

وی افزود: من فکر نمی‌کنم که این راه درستی برای تقویت رشد باشد، زیرا برخلاف آنچه مردم در هنگام حمایت از برگزیت به آن رأی می‌دادند، یعنی کنترل مرزهایمان بود و عضویت در بازار واحد مستلزم رفت و آمد آزادانه مردم است. بنابراین من فکر می‌کنم که می‌توانیم راه‌های دیگری را پیدا کنیم که بیش از جبران این مزایا باشد.

پذیرش هانت مبنی بر اینکه موانع بر سر راه تجارت روان بسیار زیاد است در تضاد شدید با آن است ادعای بوریس جانسونهنگامی که به عنوان نخست وزیر با توافق تجاری پس از برگزیت در سال 2020 موافقت کرد، “هیچ مانع غیرتعرفه ای برای تجارت وجود نخواهد داشت”.

اما علیرغم افزایش تقاضاها برای پیوستن مجدد بریتانیا به بازار واحد، حزب اصلی مخالف کارگر نیز با این ایده مخالف است.

راشل ریوز، وزیر دارایی در سایه، گفت: «کارهای زیادی وجود دارد که می‌توانیم برای رفع آشفتگی‌هایی که دولت با توافق برگزیت ایجاد کرده است، انجام دهیم».

به عنوان مثال، صنعت کشاورزی ما به یک توافقنامه دامپزشکی نیاز دارد تا بتواند راحت تر تجارت کند و این امر باعث کاهش برخی از عقب ماندگی ها در مرزها می شود. صلاحیت های حرفه ای. صنایع فرهنگی ما قدرت عظیم ما در بریتانیا هستند، و با این حال هنرمندان تور ما باید از بوروکراسی زیادی عبور کنند تا بتوانند در اروپا تور کنند.”

جرمی هانت گفت که رسیدن به هدف دولت برای کاهش مهاجرت خالص و بهبود مهارت های داخلی، بدون آسیب رساندن به اقتصاد، زمان می برد. نیز وجود داشته است تماس از مشاغل پیشرو و اصلی کارفرمایان سازمان CBI برای اینکه قوانین سختگیرانه مهاجرت پس از برگزیت برای رفع کمبود نیروی کار کاهش یابد.

هانت گفت: «ما در تلاش هستیم تا این راه‌حل بلندمدت را ارائه کنیم، اما بله، در سال‌های آینده به مهاجرت نیاز خواهیم داشت و این برای اقتصاد بسیار مهم خواهد بود.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

جنگ اوکراین: پهپاد به انبار نفت روسیه حمله کرد، مسکو کیف را به “تروریسم هسته ای” در زاپوریژژیا متهم کرد

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، 1. یک روز پس از حمله …