بریتانیایی به دلیل مرگ همسرش در قبرس ‘دیگر با محاکمه قتل مواجه نیست’ | قبرس

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

به گفته گروهی که با وکلای وی کار می کند، مرد انگلیسی که به دلیل مرگ همسر بیمارش در قبرس دستگیر شده است، پس از توافق با دادستان های قبرس، دیگر با محاکمه قتل روبرو نیست.

دیوید هانتر، 75 ساله، متهم به قتل همسرش، جانیس، 74 ساله است که در دسامبر 2021 در خانه بازنشستگان این زوج در خارج از شهر تفریحی ساحلی پافوس، جایی که بسیاری از 60000 مهاجر بریتانیایی در قبرس در آن زندگی می کنند، درگذشت.

عدالت در خارج از کشور، که برای کمک به مردم در جهت یابی سیستم های قضایی خارجی فعالیت می کند، گفت که طرفین در جلسه روز جمعه به دادگاه عالی پافوس اطلاع دادند که در مورد حقایق پرونده توافق شده است و هانتر در 5 دسامبر به قتل عمد خواهد پرداخت. .

آنها اظهار امیدواری کردند که این اقدامات قانونی منجر به آزادی هانتر از زندان و بازگشت به خانه بعد از جلسه بعدی شود.

این سازمان گفت که با وکلای قبرسی نیکولتا چارالامبیدو و ریتسا پکری برای کمک به هانتر، معدنچی سابق از نورثامبرلند، کار می کند.

مایکل پولاک، مدیر عدالت در خارج از کشور، گفت: «ما بسیار خوشحالیم که اتهام قتل دیگر روی میز نیست، زیرا هدف ما در تمام مدت این بوده است که دیوید را از زندان خارج کنیم و در اسرع وقت به خانه برگردیم.

در جلسه بعدی، اقدامات تسکین دهنده قوی دیوید، مانند شخصیت خوب و رابطه طولانی و محبت آمیز او با همسرش، در دادگاه مطرح خواهد شد. امیدواریم با توجه به حقایق خاص این پرونده و رویه قضایی در پرونده های مشابه از سراسر جهان، حکم نهایی حکمی باشد که دادگاه بتواند آن را تعلیق کند.

ما از همه بریتانیا، قبرس و سراسر جهان برای حمایت از دیوید و خانواده‌اش در این زمان سخت تشکر می‌کنیم.»

در اوایل سال جاری، لزلی، دختر هانتر به میرور گفت که مادرش «مدت‌ها از او التماس می‌کرد (برای کمک به مرگش) و به وضوح در مورد آنچه می‌خواست، صحبت می‌کرد.

دادگستری خارج از کشور گفت که جانیس هانتر مبتلا به سرطان خون است.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

رئیس سازمان جهانی بهداشت گفت: رویکرد سهل‌انگیز به همه‌گیری کووید-19 می‌تواند یک نوع کشنده ایجاد کند

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ، رئیس سازمان جهانی بهداشت روز جمعه …