سیل پس از باران شدید در اسکاتلند مدارس را تعطیل و رفت و آمد را مختل کرد | اسکاتلند

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

سیل منجر به تعطیلی مدارس و اختلال در جاده‌ها و راه‌آهن‌ها پس از باران شدید در بخش‌هایی از اسکاتلند شد و هشدار آب‌وهوای کهربایی در مناطق شرقی برقرار شد.

هشدار کهربایی برای باران آبردین، آبردین شایر، آنگوس و پرث و کینروس را تا ساعت 3 بعدازظهر روز جمعه تحت پوشش قرار داد و هشدار داد که احتمال جاری شدن سیل یا آب عمیق وجود دارد که باعث ایجاد خطر برای زندگی می شود. هشدار زرد تا ساعت 18 روز جمعه برای بخش بزرگی از شرق اسکاتلند برقرار بود.

مقامات گفتند که باران رانندگی را با احتمال کاهش دید و آب های سطحی دشوار می کند و شرایط احتمالاً بر سفر در جاده اصلی و شبکه ریلی تأثیر می گذارد.

در آنگوس، تمام مدارس در برچین، مونتروز و کریمویر به دلیل سیل محلی و همچنین بیش از ده ها مدرسه دیگر تعطیل شدند.

صبح روز جمعه، یک خط M9 به سمت غرب در تقاطع 2 بسته شد، A92 بین چهارراه Parbroath و Melville Lodges در فایف بسته شد، و جاده Halbeath در Dunfermline با انحرافات در محل بسته شد، همه به دلیل سیل.

هشدارهای منطقه ای سیل از مرزهای شرقی تا آبردین شایر وجود داشت و آژانس حفاظت از محیط زیست اسکاتلند (Sepa) گفت که آبردین شایر و آنگوس می توانند به ویژه تحت تأثیر قرار گیرند.

صبح جمعه 20 هشدار سیل و 9 هشدار سیل اعلام شد. از مردم ساکن در مناطقی که هشدار سیل وجود دارد خواسته شد تا برای هر گونه سفر از قبل برنامه ریزی کنند و خود را ایمن نگه دارند.

جنی گیلروت، وزیر حمل‌ونقل اسکاتلند، گفت: اداره هواشناسی به ما هشدار می‌دهد که انتظار یک دوره هوای سخت در بخش‌هایی از شرق اسکاتلند در سراسر جمعه را داشته باشیم، همراه با باران شدید که احتمالاً بر سفر در منطقه هشدار کهربایی در شمال شرق تأثیر می‌گذارد.

“شرایط به طور بالقوه می تواند باعث اختلال در شبکه حمل و نقل شود، بنابراین مهم است که افراد قبل از حرکت، سفرهای خود را برنامه ریزی کنند، به خصوص اگر به دنبال استفاده از جاده های اصلی یا سفر با راه آهن هستند.”

پیش بینی ها می گویند برخی از مناطق مرتفع در منطقه هشدار کهربایی ممکن است طی چند روز یک ماه بارندگی داشته باشد، با بارش بیش از 100 میلی متر و حتی 150 میلی متر در بخش هایی از Grampians و Cairngorms امکان پذیر است. میانگین بارندگی ماه نوامبر در آبردین شایر 113 میلی متر است در حالی که در آنگوس 122.8 میلی متر است.

ScotRail محدودیت های سرعت را در خطوط شرق اسکاتلند تا ظهر اعمال کرد. شبکه ریل اسکاتلند گفت که سفرها در خط اصلی ساحل شرقی بین ادینبورگ و مرزها و همچنین بین آبردین، اینورنس و کمربند مرکزی به دلیل “بارندگی بسیار زیاد” طولانی تر خواهد بود.

Ch Supt Louise Blakelock، رئیس پلیس راه، گفت: «با توجه به هشدار کهربایی برای باران شدید، ما از رانندگان می‌خواهیم از قبل برنامه‌ریزی کنند و از سفرهای غیرضروری خودداری کنند. وب‌سایت‌های Met Office، Sepa و Traffic Scotland اطلاعات ارزشمندی در مورد اختلالات آب و هوایی دارند و به مردم توصیه می‌کنیم قبل از شروع سفر، این سایت‌ها را بررسی کنند.

اگر نیاز به رانندگی دارید، مطمئن شوید که خود و وسیله نقلیه‌تان با داشتن سوخت کافی، ضدآب، لباس گرم، غذا و آب در صورت تأخیر آماده شده‌اید و در هنگام ترمزگیری مراقب افزایش فاصله توقف باشید.»

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

اشاره به شورش محافظه‌کاران در ممنوعیت مزرعه بادی خشکی که منجر به دور برگشتی می‌شود | قدرت باد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، وزیران در روزهای آینده در …