موسسه فکری IFS می گوید که مردم بریتانیا «خیلی فقیرتر شدند». اقتصاد

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

یک اندیشکده برجسته هشدار داده است که مردم بریتانیا «بسیار فقیرتر شده اند»، پس از یک سری «اهداف به خودی اقتصادی» که بهبود را بسیار سخت تر از آنچه ممکن است انجام داده است.

پل جانسون، مدیر مؤسسه مطالعات مالی (IFS) در حکم خود درباره بیانیه پاییز صدراعظم صدراعظم آلمان گفت که دولت “هزینه های یک شکست بلندمدت در رشد اقتصاد” را درو می کند، همراه با پیری جمعیت و سطوح بالای استقراض تاریخی

بیانیه جرمی هانت در روز پنجشنبه نشان داد که بریتانیا در حال حاضر در رکودی قرار داشته است که انتظار می‌رود بیش از یک سال طول بکشد و 2 درصد از تولید اقتصادی را کاهش دهد.

حقیقت این است که ما خیلی فقیرتر شدیم. ما در یک سفر طولانی، سخت و ناخوشایند هستیم. جانسون گفت: سفری که سخت‌تر از آن چیزی است که ممکن است توسط یک سری اهداف اقتصادی انجام شود.

به نظر می رسد آقای هانت این را تشخیص داده است. پس از سال‌ها بی‌اعتنایی، همکاران او، مخالفان و ما رای‌دهندگان باید این واقعیت را نیز در نظر بگیریم.»

این در حالی است که طبق گفته‌های ناظر مستقل هزینه‌ها، دفتر مسئولیت بودجه، استانداردهای زندگی در دو سال آینده به بیشترین میزان ثبت شده کاهش می‌یابد، در مجموع ۷ درصد.

این یک “دهه دلخراش” را برای رشد اقتصادی محدود می کند و پیشرفت قدرت مخارج خانوارها را به سطح سال 2013 بازمی گرداند.

در میان هشدارهای وحشتناک در مورد چشم انداز بلندمدت بریتانیا، IFS همچنین به تصمیم صدراعظم برای به تاخیر انداختن برنامه های مراقبت اجتماعی ضربه زد.

جانسون گفت: “این افتضاح است که اصلاحات مراقبت های اجتماعی اکنون طبق برنامه ریزی شده در سال آینده اجرا نشود” و افزود که او می ترسد تاخیر دو ساله “به منزله ناقوس مرگ” برای تغییرات باشد.

رئیس اتاق فکر گفت: «دولت نباید چنین وعده‌هایی را که برای افراد آسیب‌پذیر اهمیت زیادی دارد، بدهد و بعد از آن سرپیچی کند».

در ارزیابی جداگانه، بنیاد رزولوشن گفت که چشم انداز استانداردهای زندگی “واقعاً تلخ” است. پیش‌بینی ضعیف حقوق و تورم بالا به این معنی است که دستمزدها «تا سال 2027 به سطح سال 2008 باز نمی‌گردند».

اگر دستمزدها با همان نرخ قبل از بحران بزرگ مالی در سال 2008 رشد می کرد، سالانه 15000 پوند بیشتر می شد. اندیشکده گفت: یک “رکود حقوقی 19 ساله” وجود داشته است.

جانسون گفت، کسانی که درآمد متوسطی دارند بیشترین ضربه را خواهند دید. او افزود: «انگلستان میانه در یک شوک است.

IFS و بنیاد رزولوشن اعتبار کاهش هزینه‌های مورد نیاز برای متعادل کردن حساب‌ها در سال‌های پس از انتخابات عمومی بعدی، تا سال‌های 2027-2028 را مورد پرسش قرار داده‌اند.

جانسون گفت در حالی که تلاش صدراعظم برای به تعویق انداختن درد ناشی از کاهش برای چند سال به امید بهبود وضعیت اقتصادی یک قمار بود.

اوضاع ممکن است بدتر از آنچه پیش‌بینی می‌شد پیش بیاید. اگر چنین باشد، درد آینده حتی بیشتر خواهد شد.»

این اندیشکده هشدار داد که چالش های مالی در چند سال آینده، چه رشد اقتصادی سرعت بگیرد یا نه، شدید خواهد بود.

“قرض گرفتن در آینده قابل پیش بینی نسبتاً بالا خواهد بود. جانسون گفت که مالیات واقعاً بسیار بالا خواهد بود.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

هزینه های وام مسکن بلندمرتبه شاهد افزایش اجاره بها در سراسر بریتانیا است | نرخ بهره

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ، این حکایت از دو بازار است: …