الکسی ناوالنی می‌گوید او را «به سلول کوچکی» در زندان روسیه منتقل کردند تا «دهانم را ببندند»

به گزارش دپارتمان اخبار جهان پایگاه خبری آبان نیوز ،

الکسی ناوالنی، رهبر اپوزیسیون زندانی روسیه و منتقد برجسته ولادیمیر پوتین، می‌گوید در اقدامی که برای بستن دهان او طراحی شده بود، به یک سلول کوچک کوچک منتقل شده و از ملاقات محروم شده است.

این مرد 46 ساله که یکی از مخالفان سرسخت جنگ روسیه در اوکراین است، قبلاً در 1 نوامبر در سلول انفرادی قرار گرفته بود، اما می‌گوید که تنها دو هفته می‌توانست در آنجا نگهداری شود.

ناوالنی گفت که اعضای نزدیک خانواده قرار بود با او ملاقات کنند، اما چند روز قبل از آن مقامات زندان به او گفتند که او یک “متخلف فاحش” محسوب می شود و به سلول کوچکی منتقل می شود، جایی که ملاقات طولانی ممنوع است.

او روز پنجشنبه در یک سری پست در حساب رسانه های اجتماعی خود گفت: “بنابراین دیگر هیچ ملاقاتی نخواهم داشت… اوه، خوب، آن را فلسفی می گیرم. آنها این کار را انجام می دهند تا من را ببندند.”

ناوالنی افزود: “بنابراین اولین وظیفه من چیست؟ درست است که نترسم و سکوت نکنم.”

او این پست ها را با ترغیب مردم به مبارزه علیه جنگ و پوتین پایان داد.

ناوالنی در مجموع 11 سال و نیم در زندانی با حداکثر امنیت در 250 کیلومتری شرق مسکو محکوم شده است. او به اتهاماتی محکوم شد – کلاهبرداری، تحقیر دادگاه و نقض آزادی مشروط – که او، حامیانش و کشورهای غربی آن را به عنوان انگیزه سیاسی رد کردند.

ماه گذشته او گفت که مقامات پرونده جنایی جدیدی را علیه او به دلیل ترویج تروریسم و ​​افراط گرایی باز کرده اند که احتمالاً بیش از دو برابر شدن مجازات او است.

الکسی ناوالنی در ژانویه 2021 پس از بازگشت از آلمان، جایی که در حال بهبودی پس از مسمومیت با عامل اعصاب بود که کرملین را مسئول آن می داند، دستگیر شد.

او قبل از آخرین حکم زندان خود، نیروی محرکه یک سایت ضد فساد بود که تخلفات ادعایی مقامات بلندپایه روسیه را افشا می کرد.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

“به هم ریخته بی عملی”: صدها طرح بازیابی گونه های در معرض تهدید در شش ماه آینده منقضی می شوند | گونه های در معرض خطر

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، صدها طرح برای بازیابی گونه‌های …