“این منصفانه نیست”: کارگران بخش دولتی به بیانیه پاییز واکنش نشان دادند | بیانیه پاییز 2022

به گزارش دپارتمان اخبار اقتصادی پایگاه خبری آبان نیوز ،

بپس از آنکه جرمی هانت افزایش گسترده مالیات و کاهش مخارج را اعلام کرد که موج تازه‌ای از ریاضت‌ها را به گوش می‌رساند، ریتن با بزرگترین ضربه به استانداردهای زندگی مواجه است. در همین حال، بخش دولتی شاهد کاهش رشد دستمزدها نسبت به بخش خصوصی با شدیدترین نرخ ثبت شده است.

صدراعظم 3.3 میلیارد پوند اضافی برای NHS و 2.3 میلیارد پوند برای مدارس در سال و افزایش واقعی برای ادارات دولتی پیشنهاد کرد، البته با سرعت کمتر. در اینجا کارگران آن بخش‌ها به بیانیه پاییزی او واکنش نشان می‌دهند و نشان می‌دهند که مبالغ کمتر از آن چیزی است که برای تامین هزینه‌های مارپیچ و جلوگیری از اعتصاب‌ها لازم است.

پرستار

الکس، یک پرستار 31 ساله بخش اورژانس در بیمارستانی در جنوب غربی انگلستان، از شنیدن تعهد هانت به افزایش بودجه مراقبت های اجتماعی برای تسهیل مشکلات ترخیص در بیمارستان ها خوشحال شد. “امیدوارم این کار انجام شود [mean] تخت‌های بیمارستانی بیشتر و استرس آمبولانس‌ها و بخش‌های اورژانس کاهش می‌یابد.»

3.3 میلیارد پوند اضافی اعلام شده توسط هانت برای NHS کمتر از نیمی از 7 میلیارد پوندی است که روسای آن می گویند. الکس می گوید: «او نگفته است که چگونه می توان از آن استفاده کرد یا سرمایه گذاری کرد. او همچنین به نحوه برنامه ریزی برای اجتناب اشاره نکرد [nurses striking] یا اینکه او چگونه برنامه‌ریزی کرد تا از پرستاران حمایت کند، بنابراین این امر آینده را بسیار مبهم می‌کند.»

الکس، که پرستار گروه شش و عضو RCN است، می‌گوید که از اعتصاب اتحادیه حمایت می‌کند «زیرا پرستاران برای کاری که ما انجام می‌دهیم دستمزد کافی نمی‌گیرند… پرستاران هر روز در حال مبارزه هستند. [especially] گروه پنج‌ها، آنهایی که در طبقه مغازه مشغول انجام کارهای ناخوشایند NHS هستند و شیفت‌های 12 ساعته را انجام می‌دهند. آنها توان زندگی را ندارند. برای چیزی که هر روز در شیفت با آن روبرو هستیم، درست نیست.»

او می گوید کمبود نیرو در بخش ها به این معنی است که پرستاران بیش از حد کار می کنند و با فرسودگی شغلی مواجه هستند. پرسنل در حال بدتر و بدتر شدن هستند – زمانی که من برای اولین بار واجد شرایط شدم، شما هشت بیمار در یک بخش داشتید، اکنون این تعداد به 14 نفر رسیده است. به خانه برگرد» او می گوید.

زمانی که من شروع به کار کردم، حمایت های بیشتری وجود داشت. حالا خیلی ها نمی توانند به این حرفه ادامه دهند و به دلیل فرسودگی شغلی زودتر ترک کنند. ما زندگی ها را نجات می دهیم و حتی برای تمام کارهای سختی که انجام می دهیم، دستمزد مناسبی دریافت نمی کنیم.

تظاهرکنندگان از اتحادیه خدمات عمومی و بازرگانی در مقابل ساختمان پارلمان لندن تظاهرات کردند
دیوید امیدوار است که اعتصابات اتحادیه خدمات عمومی و بازرگانی باعث توجه دولت شود. عکس: فیلیپ توسکانو/ PA

کارمند دولت

دیوید، یک کارمند 30 ساله در شفیلد، پس‌اندازش را به دلیل تورم و بحران هزینه‌های زندگی «به صفر» کاهش داده است و معتقد است که بودجه هانت «تنها آن را بدتر خواهد کرد».

او می گوید: «حمایت از صورتحساب ها به اندازه کافی خوب نیست، و مالیات بادآورده بر شرکت های انرژی با توجه به سود هنگفت آنها رقت انگیز است. توقف افزایش برنامه‌ریزی‌شده به مبالغ معاف از مالیات نامطلوب است – زمانی که راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توان مالیات بر افراد پردرآمد افزایش داد بدون اینکه به همه آسیب برساند.»

این جوان 30 ساله می گوید که دستمزد خدمات ملکی باید متناسب با تورم افزایش یابد. «افزایش کمتر از تورم دستمزد در خدمات ملکی برای من به این معنی است که همه چیز گران‌تر شده و مبلغی که در پایان هر ماه پس از پرداخت وام مسکن و وام‌هایم باقی می‌ماند کاهش یافته است.

“تنها راه برای هر کسی برای دستیابی به افزایش معنادار دستمزد در خدمات ملکی ارتقاء رتبه است. با این حال، برای بسیاری، آن‌ها علاقه‌ای ندارند یا نمی‌توانند مسئولیت اضافی ارتقاء را به عهده بگیرند، به این معنی که اکثر نمرات پایین‌تر هر سال به صورت واقعی درآمد کمتری دارند.

دیوید امیدوار است که اعتصابات اتحادیه خدمات عمومی و بازرگانی باعث توجه دولت شود. «کارمندان دولت مرکزی اغلب فراموش می‌شوند که پرستاران و معلمان کجا اخبار را می‌سازند. آنها مطمئناً مستحق دستمزد بهتری هستند، اما ما نیز همینطور. امیدوارم تعهدی برای افزایش دستمزد مطابق با تورم و افزایش یکباره برای جبران دستمزدهای از دست رفته طی دهه گذشته باشد. PCS بیش از این می‌خواهد، اما این حداقل چیزی است که باید انتظار داشته باشیم.»

نانسی بودلر
نانسی بودلر، معلم مدرسه ای از کالدردیل در غرب یورکشایر، که یکی از معلمانی است که قرار است در رای گیری آتی به اعتصاب رای مثبت بدهد. عکس: ریچارد ساکر/ آبان نیوز

معلم

نانسی بودلر، 53 ساله، که به مدت 26 سال در دبیرستان خود در یورکشایر غربی تدریس کرده است، می گوید که بودجه هانت «هنوز به اندازه کافی بر آموزش متمرکز نشده است. تأمین مالی جوایز پرداختی همراه با هزینه‌های انرژی و تورم همچنان تعادل بین کتاب‌ها را بسیار دشوار می‌کند.»

بودلر از اتحادیه ملی آموزش حمایت می کند که اقدام به اعتصاب کند. من یک معلم متعهد هستم که مدرسه اش را دوست دارم. اگر لازم نبود، اعتصاب نمی‌کردم… اگر بخواهیم از معلمان و مدارس و دانش‌آموزان خود محافظت کنیم، چاره‌ای نداریم.»

او واضح است که جوایز دستمزد معلمان نباید از بودجه مدرسه باشد. «مدارس با تعدادی از عوامل رقابتی از جمله افزایش هزینه های انرژی و تورم مواد غذایی مواجه هستند. شما باید بپرسید – ما یک سازمان انتفاعی نیستیم، این پول از دانشجویان می آید.

او می‌گوید استفاده از پول نقد مدرسه برای افزایش حقوق باعث می‌شود او نتواند کتاب‌های درسی را برای دپارتمان تحت مدیریتش بخرد. این منصفانه نیست و درست نیست. دولت یک انتخاب سیاسی می کند که حقوق ما را تامین نکند.»

او می‌گوید: «امیدوارم افزایش دستمزد با بودجه دولت و مرتبط با تورم باشد که از معلمان حمایت کند تا در این حرفه چالش برانگیز باقی بمانند. کسب‌وکار خصوصی در مورد دستمزدهای بالا صحبت می‌کند که بهترین‌ها را به این حوزه جذب می‌کند – چگونه انتظار دارند بهترین معلمان را به دست آورند و ما را در این زمینه نگه دارند؟

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار امروز آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

بازی های برگشت نیمه نهایی لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا – زنده | لیگ اروپا

به گزارش دپارتمان اخبار ورزشی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی فقط رویدادهای کلیدی را …