صاحبخانه آپارتمان روچدیل که در آن آواب اسحاق درگذشت، با فشار فزاینده ای برای ترک خانه مواجه است | مسکن

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ،

چند ساعت پس از آن که گرت سواربریک بیانیه‌ای سرپیچی‌کننده مبنی بر عدم استعفا صادر کرد، یک منبع بلندپایه دولتی گفت که موقعیت مالک آپارتمان آلوده به کپک‌زدل راچدیل که اواب ایشاک دو ساله را کشت، «غیرقابل دفاع است».

سواربریک، مدیر اجرایی Rochdale Boroughwide Housing، یک مالک اجتماعی، اواخر روز پنجشنبه گفت: “من استعفا نخواهم داد”، علیرغم درخواست در پارلمان از وی برای کناره گیری و آغاز تحقیقات در مورد “شکست های سیستمی” احتمالی در سازمان.

اما در نشانه‌ای واضح که دولت بعید بود او را برای ادامه پست خود بپذیرد، این منبع گفت: «تعجب آور است که گرت سواربریک هنوز در کار است.»

روز سه‌شنبه، پزشکی قانونی دریافت که قرار گرفتن در معرض کپک سیاه مداوم روی دیوارهای خانه اجاره‌ای خانواده، دلیل مرگ نوزاد در سال 2020 بود و صاحبخانه بارها در رفع آن شکست خورده بود و این کپک را «سبک زندگی خانوادگی» مقصر دانست.

حمام فاقد پنجره بود، پنکه به خوبی کار نمی کرد و پنجره آشپزخانه که تهویه مکانیکی نداشت، به راهروی عمومی باز می شد. به پدر اواب گفته شده بود که “روی آن نقاشی کند”.

مایکل گوو، وزیر امور خارجه در امور ارتقاء سطح، مسکن و جوامع، به پارلمان گفت که معتقد است خانواده آواب، که اصالتاً سودانی هستند، “قربانی تعصب بودند”.

یک نماینده محلی همچنین فاش کرد که رای دهندگان ساکن در یک ملک دیگر RBH این هفته برای او عکس هایی از دیوارهای “پیک شده در قالب سیاه” ارسال کردند، که پزشک آنها نتیجه گرفت که باعث “بیماری شدید” دو کودک شده است.

گرت سواربریک، مدیر اجرایی Rochdale Boroughwide Housing (RBH)
گرت سواربریک، مدیر اجرایی Rochdale Boroughwide Housing: من استعفا نخواهم داد. عکس: Rochdale Boroughwide Housing (RBH)/PA

بازرس مسکن، یک تنظیم کننده در سراسر انگلیس، تحقیقاتی را در مورد نقص های احتمالی “سیستمیک” در صاحبخانه اجتماعی، که از بیش از 12000 خانه مراقبت می کند، اعلام کرده است.

سواربریک این هفته با گوو در مورد پرونده آواب ایشاک صحبت کرد و پس از آن گوو به پارلمان گفت: “در جریان آن گفتگو، برای من واضح تر شد که مشکلات سیستمی در حکومت و رهبری آن سازمان وجود دارد.” گوو قبلاً گفته بود که “این باور را گدایی می کند” سواربریک هنوز در پست بود.

سواربریک که سالانه 157000 پوند درآمد دارد، روز پنجشنبه در یک بیانیه ویدئویی گفت که استعفا نمی دهد و گفت: “مکالمه در مورد موقعیت من شروع به تحت الشعاع قرار دادن مهمترین بخش همه اینها کرده است، یعنی اینکه یک خانواده فرزند خود را از دست داده است. “.

او در بیانیه “از خانواده آواب به دلیل از دست دادن آنها” عذرخواهی کرد، قبل از اینکه گفت که هیئت مدیره مالک اجتماعی به او “حمایت و اعتماد کامل آنها را برای ادامه نظارت بر بهبودها و تغییرات مورد نیاز در RBH” داده است.

در پاسخ به این بیانیه، یکی از مقامات ارشد دولت روز جمعه به آبان نیوز گفت: «مسکن‌های روچدیل در سطح شهر روچدیل بارها درخواست‌های یک خانواده برای کمک را نادیده گرفتند که منجر به مرگ غم‌انگیز یک کودک دو ساله به نام آواب ایشاک شد. شگفت آور است که گرت سواربریک هنوز سر کار است. موقعیت او غیرقابل دفاع است.»

این پرونده یک بحث ملی را در مورد استانداردهای مسکن اجتماعی به راه انداخته است و بازتاب فاجعه گرنفل است که قبل از آن یک مالک اجتماعی به درستی به شکایات مستاجران گوش نداده بود. پزشک قانونی، جوآن کرسلی، گفت که مرگ آواب باید “لحظه ای تعیین کننده” برای بخش مسکن بریتانیا باشد. حدود 450000 خانه در انگلستان با مشکل تراکم و کپک زدن مواجه هستند.

دایان ابوت، وزیر کشور در سایه سابق، روز چهارشنبه به پارلمان گفت که اگر رئیس مسکن “وجدان داشته باشد، استعفا می دهد”.

کلی دارلینگتون، وکیل خانواده آواب، گفته است: “من فکر می کنم او باید مسئولیت را بپذیرد و به طور کلی باید مسئولیتی از سوی Rochdale Boroughwide Housing وجود داشته باشد.”

سواربریک گفته بود که از تعهد دولت به «تقویت استاندارد خانه‌های مناسب و اهمیت صدای مستاجر» حمایت می‌کند و گفت: «ما یک تغییر اساسی در سیاست خرابکاری خود ایجاد کرده‌ایم».

وی گفت: “برابری در قلب کاری است که ما به عنوان یک جامعه مسکن متقابل انجام می دهیم و به تلاش برای شمولیت و برابری بیشتر ادامه خواهیم داد.”

در یک بیانیه موازی، آلیسون توملتی، رئیس هیئت مدیره RBH، گفت که مرگ آواب “یک تراژدی از بالاترین درجه بود … ما اشتباهاتی مرتکب شده ایم و در تلاش برای اصلاح آنها هستیم.”

او گفت: “ما به رهبری گرت اطمینان کامل داریم. او اعتماد هیئت مدیره را دارد. او دانش گسترده ای از بخش و جوامع روچدیل دارد.

مشخص نیست که آیا توملتی با «هیئت نمایندگی صاحبخانه» که مستاجران را نیز در بر می گیرد، مشورت کرده است یا خیر.

این خبر از خبرگزاری های بین المللی معتبر گردآوری شده است و سایت اخبار روز ایران و جهان آبان نیوز صرفا نمایش دهنده است. آبان نیوز در راستای موازین و قوانین جمهوری اسلامی ایران فعالیت میکند لذا چنانچه این خبر را شایسته ویرایش و یا حذف میدانید، در صفحه تماس با ما گزارش کنید.

منبع

درباره ی aban_admin

مطلب پیشنهادی

وزیر فرهنگ این ادعا را رد کرد که تغییرات در لایحه ایمنی آنلاین آن را ضعیف تر کرده است – سیاست بریتانیا زنده | سیاست

به گزارش دپارتمان اخبار بین المللی پایگاه خبری آبان نیوز ، اتفاقات کلیدی ژنگ زگوانگ، سفیر …